Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Czy motyle marzą śnią


Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym przez moment

być motylem świerszczem

poczuć wolność w której

krótko ale żyją

 

być świadkiem świata

w jakim są sobą - poczuć

to co w danej chwili

czują

 

poznać ich marzenia czy

śnią  o kwiatach łąkach

czy wiatr im przyjacielem

czy echo  rozumieją 

 

chciałbym ale nie mogę

bo jestem kimś kto w ich

pięknym świecie znaczy

tyle co nic

 

 

 

 

Edytowane przez Waldemar_Talar_Talar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Witaj - dzięki ze te słowa pod wierszem  - cieszy że się spodobał i nie tylko jak widzę...

                                                                                                                                                                                                    pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Justynko - przepraszam za delikatność w imieniu - dziękuje że czytałaś.

Miło cię gościć.

                                                                                                                                                                                          Radości życzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Justynko - miło mi bardzo przeczytać  tak słodki komentarz.

                                                                                                                                                                                                 Motylowych snów  życzę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Witaj Marianno - miło że czytałaś -  fotka śliczna - dziękuje.

                                                                                                                                                                                  Miłego dnia zyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Czasem proces wychowawczy przerywa nieprzewidywalne zdarzenie, i zmiana w zachowaniu/wychowaniu następuje po wszystkich badaniach, perypetiach, leczeniu i procedurach wynikających z wypadku.                                     "Co się stało, to się nie odstanie"        
    • No wreszcie wyszło jak trza, nie spodziewam się komentarzy a już na pewno nie pozytywnych, mniejsza. Text jest na głównym, wykonanie jest monotonne bo to utwór sakralny, interpretacja żadna, i tak ma być. Skala nie jest pitagorejska, bo uważam skale za sztuczne, nasza jest rozstrojona (to powszechnie wiadome) i nie zawiera chociażby interwału 9/10, tylko mniejszy i większy, z filozofji to się wzięło. Cała muzyka psuje nam tym słuch, zatem moje jest obok wszystkiego, plus niedopußczalne i amatorskie zjazdy na samogłoskach są również, nie można pewnie również nic zrozumieć, nie tylko dlatego że jest głos przetworzony – nie ma znaczenia.       
    • @agfka Dzięki za ten komentarz, istnieje język wielorybów na przykład, ptaki również rozmawiają, każdy może usłyszeć, ze nawet się kłócą, a to nie polega na słowach. Cholernie mnie to interesuje, są języki ludzkie gdzie nie ma pojedynczych słów, a cale zdania od razu. Można wymawiać samym tonem nie otwierając ust, na "m"... Sam próbuję powoli zmieniać intonację prywatnie, by wykluczyć samą możliwosc mądrzenia się i ironji i narzekania: są one intonacją, nie treścią.  Chyba biada, gdy przestanie się raczkować, bo zacznie się przewracać ;)   Dzięki, pozdrawiam :)   @agfka źle mówię, nie samym tonem, bo ułożeniem języka itp, a z drugiej można powiedzieć że samym tonem...
    • @agfka Cocteau Twins mam płytę Treasure, tam są słowa podobno, tylko dziwnie wypowiadane, trzeba by zerknąć. U Chopina też są wypowiedzi, u ptaków również. Dlatego wiersze podobają się nam bez powodu, dopiero później racjonalizujemy, a przynajmniej ja. Mam silne postanowienie nigdy nie zastanawiać się nad czytanym textem, co też mówi, bo to słowa odnoszące do słów, które nie są tylko słowami, a jak przy okazji coś jest dobrze powiedziane to tym lepiej. Duży temat, pewnie że z przeżycia wyrasta, nie powinno być inaczej, ale już nie zanudzam, bo jeßcze krytykiem zostanę ;)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      A to bardzo udane i z sensem.   Jak masz dzieci, to wiele jest takich słów, których trzeba się domyślić. A jeszcze wcześniej, zupełnie bez słów i też trzeba. Taka mądrość, o której wie każda prosta kobita, nie trzeba ani trochę kadzidełek. Ale w nauce nie mijania się z sobą, to chyba może raczkuję. Pozdrawiam :-) Rzeczywiście, to nie wystarczy powiedzieć coś super mądrego, aby to było mądre. Można i wiele wiedzieć i być zupełnie jak dziecko.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...