Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Dusza.


GreD

Rekomendowane odpowiedzi

Twoją duszę połączono z moją ,
jak wino z czystą wodą,
czuję to co ty czujesz.
Jeśli cię coś dotyka, ja cierpię tak samo,
ponieważ jestem tobą, a ty mną.
Jestem tym, kogo kocham ,
a on jest po prostu mną,
jesteśmy dwoma duchami,
które w jednym ciele znalazły schronienie.
Jeżeli ty mnie widzisz ja widzę ciebie.
Jeżeli widzisz jego dostrzegasz nas dwoje.

Edytowane przez GreD (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zamotane, jeżeli w ciele administrującej duszy znajdzie się druga, to jest to opętanie, postrzegane jako schizofrenia, albo bardziej autyzm. Raczej pragnienia umysłu zostały połączone, zatem kochankowie mogą porozumiewać się bez padania słów, więc są to dwie odrębne dusze, w odrębnych formach cielesnych, ale wokół siebie oscylujące. W tym wierszu mogą poruszać te wypowiedzi jako przenośnie kogoś niewtajemniczonego w arkana wiedzy duchowej, ale znawce mogą śmieszyć i nie powstrzyma się ona od komentarza.

 

Dusza.

Nie wierzę, bo nie widzę,

pokaż gdzie ta moja dusza,

wiatru też nie możesz ujrzeć,

chociaż on trawą porusza,

niewidocznymi zapachami

w twoje nozdrza on dmucha,

utęskniony deszcz on niesie,

gdy jest przydługa pora sucha,

gdy czujesz, że on wieje

sypnij w górę popiołem,

zobacz jak on chmury pędzi

je przewalając z mozołem,

tak wieczna dusza w ciele,

dla oczu niepostrzegalna,

ożywia i porusza masą jego

i na logikę jest niezaprzeczalna,

rezyduje w ciałach jak silnik,

kierowca pojazdu zamknięty,

gdy cielesny samochód zepsuty

pasażer zostaje wypchnięty,

i w zależności od tego w jakich celach

wykorzystywane było materialne ciało,

prawa natury będące na Boga usługach,

duszy nowe cielesne lokum przyznało,

tak od opuszczenia duchowego świata,

dusza pragnieniami umysłu kołowana,

wciąż z ciała do ciała się  przesiada

od inteligencji duchowej wyizolowana,

niech inteligencja twoja wreszcie

nad umysłem i ciałem zapanuje,

i obydwie te zbuntowane instancje

w duchową samorealizację zaangażuje,

gdy w zdyscyplinowaniu dojdziesz

do swego duchowego samozrealizowamia,

inteligencja w wiedzy doprowadzi cię

do duszy, siebie - nadrzędnej istoty poznania.

 

Edytowane przez Jacek Dyć (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusza może przenikać ciała i wszystko co materialne,ale nie może przenikać przez inną istotę natury duchowej.

Do duszy.

Duszo skryłaś się w ciało i myślisz, że jesteś człowiekiem,

a ja i tak ciebie wiedzą za fałszywe ego z niego wywlekę,

nie chowaj się więc już, bo i tak ciebie widzę,

a twą kryjówkę dotkliwą satyrą wyszydzę,

abyś kim jesteś wreszcie sobie raczyć przypomniała,

i nad swoim więzieniem rozczulać się przestała,

by to cielesne opakowanie zaczęło nareszcie cię uwierać,

i brak duchowej wolności i Boga zaczął ci doskwierać.

 

Edytowane przez Jacek Dyć (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Koran przestudiowałem, a i praktykę duchową poczyniłem, zamiast odsyłać mnie do skostniałych Pism, racz poczytać sobie współczesnych, a szczególnie naszą gdyniankę, światowej sławy egzorcystkę "Opętani przez duchy".

Edytowane przez Jacek Dyć (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Starzec Każdy człowiek tyle samo Waży, a co dalej uznano?   Krótki ale mądry wiersz   Pozdrawiam miło, M.
    • I wyszło szydło z waszego worka: obywatelski projekt dotyczący zabezpieczenia przed bezprawnymi roszczeniami ze strony Przedsiębiorstwa Holokaustu w sprawie bezspadkowego mienia - został wyrzucony prosto do sejmowego kosza, przeciwko temu projektowi głosowali: Koalicja Obywatelska, Lewica i Trzecia Droga, natomiast: za - głosowali - Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja i Frakcja Kukiza, oczywiście: odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosi poprzednia władza - miała ona wtedy większość parlamentarną i schowała ten projekt głęboko do szuflady, zresztą: ta sprawa mnie nie dotyczy i mam to już w głębokim poważaniu, podobnie jak niewypłacone odszkodowania ze strony Niemiec za zniszczenie wojenne - w każdym aspekcie, dodam: dla zobrazowania - żydzi żądają od Polski za pośrednictwem Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (taką uchwałę podpisał prezydent Donald Trump, póki co: nie ma ona mocy prawnej) - 300 miliardów dolarów, a Niemcy są winni Polsce - 10 bilionów dolarów (w tym: mi - przedwojenny Dwór w Jasionce - niedaleko Rzeszowa, teraz jest tam lotnisko i przerzut broni na Ukrainę), mówiąc dalej: gdyby do tego doszło - dojdzie do rewolucji na ulicy i międzynarodowego skandalu - zostaną zerwane stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską i Izraelem, także: Niemcami i wtedy będzie musiała zareagować Organizacja Narodów Zjednoczonych - powoła ona specjalną Komisję i międzynarodowe organizacje żydowskie - Przedsiębiorstwo Holokaustu - zostaną uznane za zorganizowane grupy przestępcze, nomen omen: syjonizm jest uznawany przez Organizację Narodów Zjednoczonych za ideologię rasistowską, ludobójczą i totalitarną, kończąc: mam po raz kolejny to samo powtórzyć - nie mówiłem, iż tak będzie, święte barany!?   Łukasz Jasiński      Łukasz Jasiński 
    • Z cyklu: Stonoga co wołali na nią Miłość     (4 z prawej)   Miłość stała w kolejce Po bilet do kina   Zabrakło biletów Miłość patrzy. Zdziwiona mina   Jak to się stało Stało się co się stać miało   Miłość została na lodzie Topi smutki w pobliskiej gospodzie   Topi smutki choć pływać nie potrafi W co drugim martini na oliwkę trafi   Pytam dlaczego jest taka smutna Czy to przez bilet do kina   A miłość tylko się patrzy I przeklinać zaczyna   Że to wszystko przez system Że to przez chciwych ludzi   Którzy mówią tylko o miłości A prawdziwa im się szybko nudzi                  //Marcin z Frysztaka       Piszę opowieści, dialogi i wiersze   Wszystkie moje książki           Za darmo Znajdziesz na stronie:          wilusz.org
    • Mocno czerwone wargi krwawiły na myśl o tobie. Chciałam się wbić w nie, jak ty w me łono. Czerwona krew spływała, jak z rany zadanej ciosem w serce. Pełna zamętu pustka, okala moje jestestwo. Puste trupie oczy patrzą w bezkres daleki. Spoglądam w  tłum ludzi, nie widzę ciebie, tak daleko a tak blisko, tylko krew źródło życia, pulsuje mi w żyłach i nie każe mi zapomnieć o tobie.  
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      @Wędrowiec.1984Tak, pokolenia 50- i 60-latków prawdopodobnie tego nie dożyją, ale reinkarnacja daje taką szansę każdemu.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...