Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Na dalekich peryferiach


MK_Hiatus

Rekomendowane odpowiedzi

https://soundcloud.com/user-588917783/na-dalekich-peryferiach

kompozycja i wykonanie autorskie,
tekst: Krzysztof Maria Sieniawski

Na dalekich peryferiach
na stacyjkach zapomnianych
w małych domkach bez adresu
za górami - za lasami -

Gdzie do dzisiaj gra listopad
na starganych naszych nerwach
za górami - za lasami -
na dalekich peryferiach -

Coś umiera - coś się rodzi
od początku aż do kresu
na stacyjkach zapomnianych
w małych domkach bez adresu -

Przemijamy jak godziny
jak wagony - jak sygnały -
jak przelotne klucze gęsi
jak kruszone wiatrem skały

Nigdy się nie odnajdziemy
oszukani przez loterie
beznadziejni - cisi - chorzy
na najdalsze peryferie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • letnia randka Pierwsze spotkanie i zauroczenie Spędź cudowny dzień spacerując i jedząc z tobą kolację widzimy się sobie w oczach Ich twarze są pełne szczęśliwych uśmiechów Kolor Twoich włosów raduje moje serce Jesteś jak muzyka i miód dla mojego serca Motyle w moim brzuchu szaleją na punkcie bycia z tobą Pamiętaj o tym podczas następnego spotkania                                                                       Lovej. 2024-07-09             Inspiracje Letnia randka
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      wielobarwny łuk studzi niecne zapędy grzmiące pax pax krzyczy do ludzi nad horyzontem słońce   :)
    • Ojcze, wybawco narodów, ty który nawróciłeś Rzymian, rozmnożyłeś chleb, stworzyłeś wszechświat, galaktyki, układy słoneczne, planety, gwiazdy, ciemne dziury! Najwspanialszy wojowniku, który potrafi zwyciężyć największe wojny, o których człowiekowi się nie śniło bez ani jednej ofiary! Twórco ewolucji, człowieka, świata nie pojętego przez człowieka, bakterii, wirusów, atomów, molekuł! Bogu nad bogami, jedności w trzech postaciach. Silniejszemu od Marsa i mądrzejszy od Minerwy! Ojciec naszych ojców, Mieszka, Bolesława, Kazimierza, Władysława, Zygmunta, Jana, Andrzeja, Józefa! Mennico mądrości dziękuję ci. Tak jak obiecałem tak też i zrobiłem.   Kamil.P 09.07.2024
    • @Leszczym Tekst może troszkę monotonny, ale i problem z lekka uciążliwy. Nie dziwię się, że w ramach reakcji Ci się "ulało". No doprawdy ciężko się opędzić od osoby, która stworzy sobie jakąś historię i umyśli sobie, że ją udowodni. Ciężko będzie, bo z próżnego i Salomon nie naleję, ale co nadręczy... Pozdrawiam :)
    • Kolejna kawa śluzą płynących godzin nurtem dni spływających w przeszłość podnosi tętno wyostrza język i rozum myśli co będzie szufladkuje co odeszło :)
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...