Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Aborcja, a Istota Istnienia


Janusz_Józef_Adamczyk

Rekomendowane odpowiedzi

@Adam__Zadrożny
Ma Pan absolutną rację, nie wysilam się nad budowaniem metafor, ich, najczęściej, wieloznaczność rodzi ryzyko błędnego odczytywania intencji autora, czego efekty bywają bardzo śmieszne, np. ten sam utwór wykorzystywany do propagowania swych celów przez przeciwstawne, totalnie się zwalczające, partie polityczne.
Bardzo dziękuję Panu za ponowne zabranie głosu, to naprawdę duża przyjemność - podyskutować z kulturalnym Człowiekiem.
P.S. Bardzo przepraszam z te małą literę ("p") w poprzednim moim komentarzu, - efekt nadmiernego pośpiechu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


ha, proszę mi nie mówić o bezruchu tkwiąc w XIII wieku, a może w XII?
Ale jest jedna dobra wiadomość (dla Pana). Będzie jeszcze zakaz badań prenatalnych - pięknie, czasy Krzyża i Inkwizycji może też wkrótce?
Diabli wiedzą :)
PS
Aha, a pro pos, co jest co:
coca, Kola - to jest to!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant
Poczucie duszy jest takim momentem przełomowym, - początkiem procesu oddalania się horyzontu, poczuciem współbrzmienia z Kosmosem i czuciem każdej komórki, ale nie każdy ma szczęście do takiego stanu dorosnąć. Przepraszam, że nie odpowiadam wprost na Pana komentarz, a to przez szacunek dla nieubłaganie upływającego czasu, ułamek sekundy może przesądzić o tym, że człowiek albo zmartwychwstaje, albo na wieki się pogrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz_Józef_Adamczyk
Poczucie duszy jest takim momentem przełomowym, - początkiem procesu oddalania się horyzontu, poczuciem współbrzmienia z Kosmosem i czuciem każdej komórki, ale nie każdy ma szczęście do takiego stanu dorosnąć. Przepraszam, że nie odpowiadam wprost na Pana komentarz, a to przez szacunek dla nieubłaganie upływającego czasu, ułamek sekundy może przesądzić o tym, że człowiek albo zmartwychwstaje, albo na wieki się pogrzebuje.

Próbuje mnie Pan sprowadzić na płycizny, posługując się metodą Mniemanologii Stosowanej profesora Stanisławskiego. Sprytnie, ale za mało sprytnie, żeby wykazać wyższość, która wbrew oczekiwaniom może ostatecznie przeobrazić się w coś zupełnie innego niż "wyższe stany świadomości". W Pana przypadku, bowiem, ktoś może to nazwać pychą. Mnie natomiast co najwyżej wykażą zarozumialstwo. Nic z tego nie będzie, bo tak samo jak Pan jestem przekonany do swoich poglądów, co nie znaczy wcale, że nie ewoluują i po prostu rozmawia Pan z krową. Do fanatyzmu, jednak nikt mnie nie przekona - jakiegokolwiek. Dorastajmy zatem, każdy we własnym kierunku, bez plucia, kopania i "wykazywania" poziomów :)
I to właściwie by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jan_komułzykant
Naprawdę bardzo miło czyta się Pana posty, bardzo mi się podoba wyrażenie "dorastajmy..." Jest TO bardzo bliskie, a nawet chyba identyczne z moim pojmowaniem człowieka i relacji między ludzkich: Każdy normalny człowiek jest wolny i nie śmie nikomu wolności ograniczać.
Bardzo dziękuję Panu za wymianę myśli i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...