Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Pasterz


Rekomendowane odpowiedzi

Idzie Pasterz.
Schowam się bardziej, aby mnie nie znalazł.
Bo przecież jest mi tu dobrze,
nikt mnie nie obraża i nikt się nie śmieje,
że jestem inna.

Dobrze wiem, że nie pasuję do stada.
Nie nadążam za ich prostym krokiem.
Nie potrafię patrzeć ciągle w jedną stronę.
One idą prosto - ja kuleję.
One są lśniąco białe - ja szara.
One się ciągle śmieją - ja płaczę,
bo nie widzę Pasterza.

Tu, w krzakach nie muszę się porównywać
Jest mi dobrze, choć boli samotność
I tak sama stąd nie wyjdę,
a nikt nie zauważył, że zginęłam;
tak się przyzwyczaili, że zawsze jestem z tyłu.

Idzie Pasterz.
On zawsze idzie pierwszy,
Czyżby stado wracało ...
Schowam się bardziej, bo wolę tu zostać,
niż znów się odróżniać od reszty.

PASTERZ MNIE WOŁA ...
Pamięta moje imię ?
Idzie sam,
Czyżby też się zgubił...?

TU JESTEM, TU ...

Nie mogę się ruszyć,
Skąd się wzięły te nieznośne krzaki ...?

PASTERZU - proszę wyciągnij mnie ...!!!

Jak dobrze - być w Twoich ramionach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @corival Dziękuję. Pozdrawiam. Ewa @Krzysztof2022 Dziękuję. Przekleństwo czy błogosławieństwo? ;) Pozdrawiam. Ewa @Naj Dziękuję. Tak, można by rzec, by było więcej siebie w sobie. Pozdrawiam. Ewa @poezja.tanczy Przybrać postać każdą mogę i wyruszyć w nową drogę :)  Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam. Ewa
    • @Somalija :))))

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      … w muzyce wysokie c nie jest dla każdego osiągalne - więc analogicznie bywa z miłością ? Jedni są w stanie dojść do większej fizycznej ekstazy, czy głębi uczuciowej i jest to kwestia  ich potencjału wewnętrznego ?    pozdrawiam miło
    • Zaczarowane drzwi, są przed nami. By je otworzyć, szyfru nie trzeba.   Magiczne słowo. Gdy je wypowiesz, zamek otwiera, wtedy gdy trzeba.   I od tej pory, już będzie fajnie. Drzwi się otworzą, rozbłyśnie światło.   Inne powietrze. Ogólnie zgoda. Szeroki uśmiech, życzliwość właśnie.   Chyba nic więcej, nam już nie trzeba. Bo będąc miły, te drzwi otwierasz.   Przepraszam bardzo. Proszę, dziękuję. Uśmiech na twarzy, Pomocna rada.   Jesteś przyjazny. To dajesz szczęście. Grzecznym, naprawdę być wypada.   Hasło magiczne- Proszę,Dziękuję. Takie litery, ten szyfr posiada.   Wcześniej to każdy, tak się wydaje. Te drzwi otwierał. I znał te hasła.   Dzisiaj, usłyszeć- dziękuję, proszę. Bardzo przepraszam, jest bardzo rzadko.   Magiczne słowa. Czy kiedyś zginą? Możemy śmiało, robić zakłady.   Jednak życzliwość. I dobre słowa. Wszystko otworzą. Posłuchaj rady.
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Zaczęłam kiedyś pracę nad erotyzmem, który jest następstwem miłości na odległość: komunikacja mózg-mózg i obraz z wyświetlacza i eskataza na wysokim C... ale zupełnie nie była rozumianą... Wróciłam  do piór i chmur... Pozdrawiam serdecznie

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • Całość jest bardzo sensowna, ale mało poetycka, ot, konstatacje. Ale właśnie dlatego, puenta wybrzmiewa super - daje nadzieję … że wreszcie zacznie się poetycka przygoda

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      i w tym kontekście - zaskoczenia, wyjścia z impasu - odczytuję tekst i serdecznie pozdrawiam ;))
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...