Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Impresje domowe.


5_i_1_kilo_

Rekomendowane odpowiedzi

Dziadek jest inwalidą wojskowym. Był w armii sierżantem ale tylko do chwili kiedy zapalnik miny urwał mu cztery palce przy lewej dłoni. Jego renta jest naszą finansową podporą i faktycznie z tych siedmiuset złotych żyjemy. Więc dziadek jako kaleka stara się zarobić na boku. W zeszłym tygodniu poszedł do reala gdzie jego kolega z wojska jest gościem na stanowisku bo robi w ochronie. Dał dziadkowi całe pudło przeterminowanej pasty do zębów. Mama poszła na ulicę pod biedronkę i tę pastę sprzedawała. Ale przyglądał się jej strażnik miejski i zapytał co mama tu robi. Mama powiedziała, że stoi z pastą. A on zapytał czy mama tę pastę sprzedaje. Mama powiedziała żeby się odczepił bo kupiła tę pastę dla siebie bo często myje zęby. A ta szuja mówi tak: a przecież pani nie ma zębów. To mama wyjęła szuflady i zademonstrowała grę kastanietami. To strażnik odszedł. Mama pasty sprzedała chociaż tylko po 3 złote.
Ja byłem w pracy u takiego grabarza co leje znicze na to święto umarłych. Ale wpadły dwie rude małpy chyba ze skarbówki i robota się skończyła.
Mama jak ją wyrzucili z fabryki sprząta po mieszkaniach. Na razie w czterech w naszym bloku. Między innymi u tego doktora którego pies ugryzł dziadka w brzuch.
W zeszlym tygodniu wpadł do nas facet z poczty i oskarżył dziadka, że jest pajęczarzem bo nie płaci za telewizor. To dziadek porwał nasze Sony i piźgnął nim o ziemie. Ten kontroler tak się wystarczył, że zostawił nawet na stole swój notatnik który dziadek wywalił przez okno. Telewizor gra bo popękało tylko pudło więc pokleiliśmy je szarą taśma. A mama tak się wkurzyła, że aż musiała zapalić dziadka fajkę.
Zamysliła się i powiedziała: jakby tu był ten cały Tusk to bym go zapytała- jak żyć panie premierze. Kiedy zapadła cisza ja pomyślałem sobie tak: pewno odpowiedziałby ci mamuniu tak - jak rzyć? a lekko boli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...