Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

lalki


outer_rim

Rekomendowane odpowiedzi

martwe lalki mają tą samą skazę białkową w źle wykalibrowanych oczach,
zaćmionych, pełnych mętnej celulozy

tą samą nieruchomość
zupełnie jakby zrodziła je jedna matka - lalka klekocząca

lalki przybyły z pomiędzy zaciekłych szydeł osadzonych w kościstych rękach
i po drucie wyrywały swe ciało szpuli

nauczyły się chodzić, przełamując paraliż plastiku, waląc twardą piętą o parkiet
nieliczne jeszcze uwieszone na sznurach z dratwy przeszywających stawy - łożyska

lalki w swej modzie
przełamują tradycyjny szyk - owinięte starą zasłoną
zajmują ważne miejsce na skrzyniach




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Sylwester_Lasota   Dla mnie języki to po prostu mowa komunikacyjna, która jest przelewana na papier, największą rodziną języków są języki indoeuropejskie, charakterystyczny dla tych języków jest ton sylabiczny, natomiast: hebrajski, chiński, japoński i tajski (tajlandzki) nie są językami, tylko: znakami, podobnie jak nieistniejące już runy słowiańskie.   Łukasz Jasiński 
    • Cudownie, proszę pani...   Łukasz Jasiński 
    • @Wędrowiec.1984Ty wchodzisz w życie innych, inni w Twoje, akcja, reakcja, interakcja. 
    • @Amber   Nie i nie, proszę pani, to nie jest równowaga psychiczna, tylko: pasja, dodam: gram jeszcze w Forge of Empires i Europe Geography, także: w warcaby i w szachy, czasami tłumaczę moje wiersze na łaciński, włoski i francuski lub na odwrót, mam: IQ - od 125 do 158 i testy zrobiłem z różnych źródeł - jedno źródło to żadne źródło, wiem, większość ludzi chciałaby być na moim miejscu - nie pracować, żyć i mieć święty spokój, tak: raz w miesiącu piję Żubrówkę i wtedy jestem jeszcze bardziej bezpośredni - zaczynam tańczyć i śpiewać, przeważnie słucham wojskowych piosenek (w moim przypadku: odbieram - drgania), dodam: moim przodkiem jest niejaki Jakub Krzysztof Ignacy Jasiński herbu Rawicz, mason, poeta i jakobin, jego grób jest na warszawskiej Pradze, przed Drugą Wojną Światową moi przodkowie mieli dworek w Jasionce - niedaleko Rzeszowa, teraz jest tam lotnisko i przerzut broni na Ukrainę, po: kądzieli moi przodkowie podczas Drugiej Wojny Światowej ukrywali żydów w ziemiance-spiżarni, wieś: Piotrkowice, gmina: Żabia Wola, województwo: mazowieckie, jeśli chodzi o mnie, to: jestem pogańskim racjonalistą - libertynem i intelektualnym biseksualistą - uniwersalnym, dziękuję za rozmowę i miłego popołudnia.   Łukasz Wiesław Jan Jasiński herbu Topór 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...