Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

jest jeden


Rekomendowane odpowiedzi

byliśmy dzielni
władcy Babilonu
pod sztandarami
łakomi

to spadali to znowu w górę
czasem ożył i poszedł
czasem jak kamień w wodę
w tych psotach zbyt dużo krwi było
zapytaj tych
co jeszcze biją
za tamto

szarpią brody
szarpią płaszcze
płaczą
szarpią włosy
szarpią tego
co się odwróci

a przecież jest jeden
a wy dalej dzielicie
egoiści
z naszego czynicie własne



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się wstęp, dalej muszę pokontemplować wieczorkiem żeby zrozumieć całość. Nocą poczytam wtedy mi się najlepiej myśli. Słowo łakomi można zmienić na zachłanni lub podobne. Tak mi się skojarzyło z jakimś grubasem jedzącym ciągle tłuste potrawy. Tekst ma głębię muszę poczytać parę razy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję sens tego tekstu, ale jakoś nie mam do niego sympatii...
Wrażenie - jest zbyt wiele zbędnych słów. Powtórzeń także.

"w tych psotach zbyt dużo krwi było" - niezręcznie..?

A za chwilę to "szarpanie"

Wiersz wart jest kolejnego przemyślenia - to oczywiście tylko moje gadanie:-)))
Pozdrawiam. E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krytyk70 - a to proszę, proszę :)

maria bard - taka ciekawostka, w Jerozolimie jest ściana płaczu, gdzie wierzący modlą się, rwąc przy tym włosy z głowy i z brody i guziki obrywają... Turysta musi mieć jarmułkę, co ciekawsze, należy wychodzić tyłem (to jest tzw. szacunek dla boga). Jeżeli tak nie daj losie człowiek się pomyli, to ci świątobliwi i miłosierni ludkowie są w stanie rozszarpać człowieka. I to mnie zawsze dziwiło w religiach - podziały, mordy, podziały i mordy...
Za to inna ciekawostka - z sądów świeckich ludzie zwiewali gdzie pieprz rośnie i biegli do sądów Inkwizycji, które były znacznie łagodniejsze. I tak pękają pewne schematy.
Ech, rozgadałem się. Zapraszam do Krakowa 16 - miejsce dla jednej z najciekawszych Poetek poezji org. trzymam zarezerwowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.




Inkwizycja miała wiele twarzy. Niektóre z nich przereklamowano w celach, mówiąc wspólczesnym językiem, marketingowych. Sądy świeckie mają niemniejszą ilość twarzy, nieprawda?

Wniosek jest zabawny: religie są podobne sądom, często zakroplonym politycznie. Stąd może wyroki bywają okrutne, mściwe i agresywane. "szarpią brody i płaszcze"..;-)

Raz jeszcze - dzięki za rezerwację. Wyróżnienie miłe dla mnie, ale na wyrost, jestem pewna;-)
Pozdrawiam. Elka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym byłoby życie bez wiary??? Dzieci jednego Boga mordują się wzajemnie od tysięcy lat i popierają to wiarą. To jest paradoks znakomity. Ten reporter, którego zastrzelili w Iraku dobrze to przedstawiał i za to zginął, chcąc następny reportaż nakręcić. Ciekawe kto ich tego nauczył? Poz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...