Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

xxxxx


Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak. Pierwsze, co gryzie w oczy, to przecinek przed "zalewam". Toż to pierwsze orzeczenie w zdaniu, po co ten przecinek? Natomiast przydałby się w trzeciej strofie, po "patrząc", bo "śpisz" jest już orzeczeniem drugim. Tyle w kwestii interpunkcyjnej.
Drugie, co mnie gryzie, to słowo "szyji" - bo to błąd ortograficzny w czystej postaci. Litości, jak podkreśla, to znaczy, że wypada sprawdzić, co jest nie tak ;)
"Me" w ostatniej i "twej" w drugiej strofie jest trochu za bardzo archaiczne. Jak dla mnie, spokojnie możesz dać tam "moje" i "twojej", a będzie brzmiało lepiej.

Z kwestii bardziej do dyskusji: w trzeciej strofie osobiście byłabym wierna poprzednim strofom, to znaczy "patrząc gdy" zamieniłabym na "patrzeniem, jak", bo to psuje zamysł wiersza i wprowadza zamęt.

Ładny pomysł, fajny temat, ale - dla mnie - za krótko, za prosto, bez niczego. Nie ma ciekawych słów czy metafor, po prostu wymieniasz, jakimi normalnymi rzeczami zalewasz kolejne smutki normalnych rzeczy. Na przykład ciekawiej byłoby, gdybyś zmienił chociażby "zalewam" na "pocieszam", bo to w jakimś stopniu uosabia te smutki, odbiorca w minimalnym stopniu zaczyna je jakoś definiować - bardziej, niż kiedy je zalewasz.

Więc - za krótko i za prosto. W każdym razie, Wena ;)
K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...