Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

"Roma locuta causa finita"
Ogłosił Kościół, i myśli - kwita

Ktoś z nich powiedział, że ksiądz B.
Ma więcej nie odzywać się.

I ksiądz posłuchał - wszak sługa boży,
Ale ja mogę swoje dołożyć.

To ksiądz co w sercu kłamstwa nie chowa
Więc Ty mu wybacz te szczere słowa

Bo przecież tylko, za Tobą, Panie
Powtórzył - "Niech się jasność stanie!"

Aby ten Jasny Prawdy Poranek
Wnet opromienił Polski Zaścianek!

Opublikowano

Oj, zaścianek, zaścianek!

Mądrego można tu postawić do kąta, głupiemu się pozwala pleść i wyczyniać wszystko. Tajemnica feudalnego porządku w skostniałych strukturach. Wstyd.

A wierszyk zgrabny. Jak nie lubię publicystyki w poezji, tak tu się stawiam jako pierwsza w szeregu entuzjastów.

Cieplutko pozdrawiam,

Para:)

Opublikowano

Dziękuję Ci Aniu - bo ja taki już jestem Łobuziak i czasem lubię skomentować coś innego niż tylko własne liryczne Ochy i Achy!
Stąd mój podwójny nick :))

A że my to średniowieczny Zaścianek Europy - ludzie na szczęście zrozumieli przy ostatnich wyborach.

Oby tak dalej - Pozdrawiam weekendowo - Marek

Opublikowano

"...panny nieroztropne dokładnie obliczyły, ile im oleju w normalnych warunkach potrzeba i zaopatrzyły się w minimum konieczne. I zostały zaskoczone, bo sytuacja była odmienna od znanego im schematu." Ks. Adam Boniecki

Dziękuję za wiersz
Pozdrawiam!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Toż to racja, że rację, tak owszem, chciałbym ją mieć. Są różne tutejsze racje. I ich wariacje, następstwa i mediacje. Moją rację widziałbym zasadniczo defensywno – obronnie. Lub w postaci bezpieczeństwa dynamicznego. Przedstawię ci własną rację chętnie, najchętniej po to właśnie, właśnie po to i tylko po to by nie musieć już słyszeć racji zewnętrznej. Moja racja ku temu właśnie wzrasta by nie odbierać i by móc odmówić głupiej i dennej i bezcelowej racji zewnętrznej. Dzięki temu właśnie smacznie i spokojnie i nawet z dystansem mogę zjeść kolację, mogę pobłażać sobie i mogę lubić własne myśli - takie nieoswojone. Ma racja widnieje by czuć trochę fanu z własnych i nieporadnych, byle gdzie i byle jak zagubień. Jest, owszem jest, rzecz niewątpliwa, że jest, by cieszyć się chwilą z głupotek, które przywracają wiarę we mnie – mnie człowieka. Taka wiara przydaje mi fest fasonu zatem dzisiaj jeszcze mogę się cieszyć. I jest chociaż taka szansa, że ten wieczór będzie przyjemnym. Szansy, nikłej zresztą, popopopojutrza nie chcę rozumieć. Taka szansa jest zbyt odległa jak na moje rozumowanie. Pisząc te oto właśnie słowa dałem sobie dużą szansę nie przeczytać wielu zdań, które generalnie mam za błędne. Oto jest, moja, moja własna szansa na sukces która recepty wcale nie potrzebuje.     Warszawa – Stegny, 25.05.2026r.   Inspiracja - Poeta hollow man (poezja.org). 
    • @Poet Ka ... ubrał się mit  w rogi jelenia  tam na polanie  spełnieni marzenia    po drodze wstapi  do leśnej chatki  podaruje babci  piękne kwiatki  ... Pozdrawiam serdecznie Miłego dnia 
    • Iza ruska jak Ajaks urazi?
    • @hollow man Racje bywają niebezpieczne, ale i uważanie siebie za własny brak racji też bywa niebezpieczne. Bo zaraz człowiek gubi fason i mu mądrale wskakują niestety ://
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...