Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

nie ustawaj w biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Biegnijmy, nim zorientują się, że nas nie ma, nim wybuchną salwy dzwonów, biegnijmy, w dół stromych ulic, potykajmy się i śmiejmy do łez, no już, przecież nas nie ma.

Chodź, pobiegniemy do portu i wdrapiemy się na maszt świata, poprowadzisz mnie na sam jego szczyt, tak pięknie uciekniemy i tak pięknie nas nie będzie, bo będzie nas daleko, koniuszkiem żagla znikających pod horyzontem a kiedy będziemy przepływać obok, ręką wskażesz mi serce oceanu i zobaczę, że wody są czerwone jak wino.

Biegnijmy, jeszcze jakaś łódź czeka na nas w porcie, tylko chodźmy już, nim wypuszczą psy i na miłość boską, biegnijmy, ulice są pochyłe, powietrze jak pierwszy dzień wiosny w Europie, chodźmy póki nas nie ma.

Którejś nocy, po sztormie, pokażę ci ocean w delcie moich ud, gdzie prąd jest gorączkowy, a wody słone i porywiste rozgrzane morze, dymiące setką spalonych wybrzeży, bardziej czerwone niż wino, korzenne, głębokie, morze bez portu, w którym mógłbyś się zatrzymać, gdzie możesz się tylko zatracić i zginąć.

Chodźmy już. Biegnijmy nim puszczą się w pogoń, nim nas znajdą niebędących, wytropią jak się tropi lisy i jaskółki, musimy iść, bo już nas nie ma, bo chcę ci powiedzieć, że kiedy śpię, pachniesz świeżo skoszoną trawą a twoje ciało jest gorzkie i złote.
Chodź ze mną. Już ściskam w dłoni twoją dłoń.
Biegnijmy,jeszcze nas nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którejś nocy, po sztormie, pokażę ci ocean w delcie moich ud, gdzie prąd jest gorączkowy, a wody słone i porywiste rozgrzane morze, dymiące setką spalonych wybrzeży, bardziej czerwone niż wino, korzenne, głębokie, morze bez portu, w którym mógłbyś się zatrzymać, gdzie możesz się tylko zatracić i zginąć. - Ulala! Nie zamęcz go jak już go dopadniesz :)

"maszt świata" - czy możesz określić co to takiego?

"wytropią jak się tropi lisy i jaskółki" - nigdy nie widziałem, żeby ktoś tropił jaskólki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...