Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Wina


LzP

Rekomendowane odpowiedzi

I dostępujemy ludzkiego majątku
Napędzani szatańskim uśmiechem
Poganiani żądzami bez końca

I staczamy człowiecze walki
Niweczeni przez samych siebie
Dokonujący błędnych wyborów

I przodujemy w niesieniu bez-wyjątku
Nagradzani echem
Upadlani jednakowością

I gramy, wróżymy, stawiamy katafalki
Niepocieszeni, bowiem to nie to
Szukający rozsądnych padołów

I wszystko to jest w stałym porządku
Nie budzą się ludzie z koszmaru
"śniący nie wiedzą nawet, że śnią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


matrix ? ;)
fajnie że ktoś widzi problem, ale z tech. punktu widzenia wiersz chyba nierewelacyjny (przede wszystkim nietrafiony początek - ten "ludzki majątek" skojarzył się z jakmiś kościelnymi pomrukiwaniami i zakłócił odbiór reszty... (a 3 ost. strofy najlepsze) (no i pozostałe "patetyczne" słowka sprawiają dziwne wrazenie - "szatańskim uśmiechem" ; "człowiecze"; "bowiem" - takie to trochę archaiczne i nie pasuje...
(no i jeszcze tak z czystej ciekawości upomniałbym się o jakieswyjście z przedstawionej sytuacji..)
pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z realnego punktu widzenia - zyjemy w kraju katolickim i nawiązanie do szatanskiego usmiechu jest zasadne dla okreslenia zła....tak samo ludzki majątek jako nawiązanie do religii katolickiej i jej zbrodnialskiego gromadzenia dóbr za wszelką cenę.... (choć katolikiem dawno nie jestem, użyłem katolickich sformułowań).....
a co do samej kompozycji - to nie wymagaj zbyt wiele od człowieka, który napisał w swoim życiu nie więcej jak 15 wierszy.....
a matrix ? exist jak dla mnie...... :]
patetyczne słówka to przypadek - pisałem to dwa lata temu i wydawalo mi sie wtedy, ze tak nalezy pisac wiersze - pomylilem sie ciut - ale mimo wszystko niczego nie bede korygowal - lubie zapisy z przeszlosci pozostawiac w niezmienionej formie, bo kiedys moge ocenic na ile się zmieniłem i zmieniło się moje pisanie
pozdrowionka i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem, po prostu w takiej formie zabrzmiało włąsnie trochę "ambonalnie" ale jeeżeli to było parodia to jak najbardziej... ale mimo wszystko jakbyśkiedyś chciał napisać wersję "de luxe" to trzeba to jakoś zaznaczyć... a opłaca się taką zrobić bo kilka ciekawych pomysłow się tu kryje (np: "Szukający rozsądnych padołów" -dla mnie super)
pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...