Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

wietrzny listopad


Jerz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • … spokojnie; dojrzałość PL- ki do uczucia, musi przyjść sama…dziś często to mężczyźni bywają popędliwi  jeśli chodzi o ostateczne decyzje; kobiety już nie mają presji, są niezależne; chcą wsłuchać się we własne potrzeby…trafienie na drugą połówkę bywa trudne, lepiej dać czas niż ponaglać… Motyw z porcelaną - uroczy; podkreśla wizję wspólnej przyszłości PL - i, herbata we dwoje, chwile intymne i symbol materialnej stabilności, ciepła domu…   lecz w tym cały jest ambaras ;)…

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        powodzenia, pozdrawiam :)
    • noce bezsenne rozterki w podróż się udały na drugą stronę lustra chińska porcelana świadkiem na horyzoncie love ja na tak ty nadal niezdecydowana a pejzaż wariacją malowany możliwe, że zbyt drapieżnie dla ciebie choć ja cały w pastelach jestem i będę
    • @Jacek_Suchowicz mam wrażenie pewnego zakiwania tematem u Autora - bo, przepraszam, ale o czym teraz jest dyskusja, ha, ha ?    O zanieczyszczeniu środowiska wodnego, czy wręcz przeciwnie, brniemy ( ja nie, czuję się na to za poważna i nazbyt mi jeszcze rozgrywka futbolowa oglądana w restauracji, w głowie

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ) abym chciała rozkminiać, CO Autor chciał powiedzieć w drugiej, sentymentalnej strofie :   Łzami brzegi obmywają żądne słyszeć słowo jakieś miłe, otulone mgieł woalem, by je posiąść las zechciał choć przez chwile.   …bo jeśli to metaforycznie o rzekach - to ujdzie, ale jeśli o kobietach , paniach, dziewczynach ( na co wskazują dalsze komentarze ) to powiem wprost - czuję się ZAŻENOWANA takim staroświeckim, średniowiecznym i piekielnie seksistowskim postrzeganiem kobiet, to uwłaczające i  nazwijmy po imieniu …)):   Drogi Panie,    chociaż nie opowiadam się za walką płci, to jasno dostrzegam, że przewaga współczesnych kobiet nad mężczyznami  jest kolosalna i wyraża się przede wszystkim w szczerości wobec siebie samych, Tak !  Kobiety wsłuchują się w siebie, są odważne, spełniają się w kilku rolach naraz, werbalizują głośno i stanowczo swoje potrzeby, przejmują  inicjatywę o ile mają na to ochotę słowem - są w awangardzie bo są wobec siebie SZCZERE !!   Mało tego, znam panie , niezwykle otwarte towarzysko, pożądane w grupie, dowcipne, pewne siebie, które - budząc zachwyt u innych mężczyzn, są prawdziwą dumą swoich mężów - gdyż wiedzą oni, że mają niepospolite partnerki; takie bowiem, nie muszą prowadzić podwójnego życia, czerpią garściami ze swojego uroku i są SOBĄ; a co jest z mężczyznami ?    Wielu z nich ( nie chcę generalizować, po to zawsze skrajność ) - ale , wciąż wielu, tkwi po uszy w paskudnej hipokryzji ; pisałam o patodziadziusiach, mnóstwo jest też młodszych mężczyzn, a i w towarzystwie zna się niejeden przypadek, gdy znad kieliszka szampana wzrok zawiesza się na pupie kelnerki; gdzie sekretarki lub praktykantka obsługują potrzeby; gdzie kariery rozkwitają przez łóżko ( po niemiecku ten rodzaj awansu określa się : sich hochschlafen).   Mężowie wegetujący głównie przed ekranami, mężowie swoich Pań Żon, sygnalizujący o której  wracają one do domu ( bądź kiedy są za ścianą, lub kiedy są zazdrosne ) - s-a-m-i  stwarzają zupełnie dwuznaczne sytuacje, powiem więcej - szokują , bo w tym kontekście mnie samej się kiedyś zdarzyło usłyszeć ( przy okazji jakichś merytorycznych pytań skierowanych do ( poważanej przeze mnie jeszcze wówczas) - osoby,  że gdy przyjadę na miesiąc do domku letniskowego tego pana , to poznam całą filozofię życia …    Nie był to jedyny przypadek dodam ):  ale niesmak, który już pozostanie…       Pisze Pan o samotności - więc jest nią STRACH. Tak, strach wynikający z hipokryzji; strach zamiatany pod dywan, w cztery ściany, strach przemilczany wreszcie,  wobec Bogu ducha winnych partnerek.    I jak to się ma do szczerej otwartości wobec swoich potrzeb - samych kobiet ??? Podziwiam szczerość, odwagę i głośne artykułowanie zmian obyczajowych; otwartość na damsko - męskie przyjaźnie i NIKT nie mówi o zdradzie. ….a sentymentalne wyobrażenia o tym, że każda potwora czeka jeszcze brzydszego amatora - włóżmy między bajki, męskie bajki dodam, bo…( i skończę już  żartobliwie ;)) gdy zapytano stewardessę pewnych linii lotniczych jakie gadżety najczęściej zostawały zapomniane na pokładzie samolotu, ta odparła, że …wibratory.     …to tyle na temat mgieł woali  i rzek/ Pań żądnych usłyszeć jakieś słowo miłe, lub chętnych,  by las je chciał posiąść choć na chwilę     boszszszsz…;)     pozdr.                  
    • @Nata_Kruk Bardzo ładny wiersz, sama prawda w nim. Pozdrawiam!
    • @Alicja_Wysocka Dziękuję za przychylność i wizytę.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...