Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

jajo tyranozaura


Marek Konarski

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



pierwsza strofa jest absolutnie ekstra :]

Pierwsza strofa to życie a dalej to już tylko takie poetyckie pieprzenie :)
Dziękuję.

wg mnie ten wiersz rozłamuje się na dwie przestrzenie poczuciowe
pierwsza strofa jest 'zaistniałą w czasie teraz[ii]' obserwacją ze sprzecznością w międzyludzkim współbyciu, to daje takie pokazanie pewnej mieszanki czułości, niepokoju, niechęci i lubienia - szarpaniny wewnętrznej
pozostałe chwytają tę samą myśl, ale w zupełnie inny sposób - opowiadają o niej z dystansu lupy, wyraźniej używają opisu 'opowiadania o', jako narzędzia. rozumiem j potrzebę istnienia jednej i drugiej przestrzeni, acz uważam, że lepiej sprawdził się (technicznie) w pierwszej formule, niż w tej drugiej - fajniej działa i jest błyskotliwszy
chociaż: 'zbieleją mi tyranowłosy' jest piękne :)

pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Pierwsza strofa to życie a dalej to już tylko takie poetyckie pieprzenie :)
Dziękuję.

wg mnie ten wiersz rozłamuje się na dwie przestrzenie poczuciowe
pierwsza strofa jest 'zaistniałą w czasie teraz[ii]' obserwacją ze sprzecznością w międzyludzkim współbyciu, to daje takie pokazanie pewnej mieszanki czułości, niepokoju, niechęci i lubienia - szarpaniny wewnętrznej
pozostałe chwytają tę samą myśl, ale w zupełnie inny sposób - opowiadają o niej z dystansu lupy, wyraźniej używają opisu 'opowiadania o', jako narzędzia. rozumiem j potrzebę istnienia jednej i drugiej przestrzeni, acz uważam, że lepiej sprawdził się (technicznie) w pierwszej formule, niż w tej drugiej - fajniej działa i jest błyskotliwszy
chociaż: 'zbieleją mi tyranowłosy' jest piękne :)

pozdro :)

Pierwsza przestrzeń, to emocjonalna zagwozdka, jajo -niespodzianka pandorowato nakrapiane. Druga przestrzeń, to próba prześwietlenia jaja czasem czyli banalny proces podejmowania decyzji :)

P.S.
Co do enuma elisz -zgoda, tyranozaury były dziewiczo niewierzące ;)
Mam nadzieję, że przyglądanie się będzie dyskretne. Pod presją, moje wiersze zaczynają się jąkać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...