Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Dlaczego wampiry mogą dalej żyć na tym świecie?


Marat_Dakunin

Rekomendowane odpowiedzi

Dialog (nieplatoński)

SCEPTYK:

- Wampiry, Ci słynni Kainici, nie istnieją!
Zauważ, że plemię kainowe musiało wyginąć bezpowrotnie, gdyż z potopu uratowało się tylko potomstwo Noego (Księga Rodzaju sześć osiemnaście): wejdź przeto do arki z synami twymi, z żoną twoją i z żonami twych synów. A Noe był potomkiem trzeciego syna Adama i Ewy, Seta, w którym, jeśli już, Abel się odrodził a nie Kain zbrodniczy (Księga Rodzaju cztery dwadzieścia pięć). Tak więc potomkowie Kaina się potopili moja droga.


ISIS:

- Jak zwykle się mylisz. Zauważ, że Bóg Ojciec w swych wyrokach niezbadanych nie pozwolił, a wnosić należy, że na wieczność nie pozwoli skrzywdzić Kaina i jego latorośli, (Księga Rodzaju cztery piętnaście oraz cztery dwadzieścia cztery). Prostszy też wniosek można wysnuć, a jak wiesz my kobiety mantrujemy prostotę świata, którą wy niepotrzebnie komplikujecie. Otóż, owe żony synów Noego a może i sama żona jego były być może z kainowego plemienia, w co wątpić można, że takowe niewiasty prawi mężowie wzywający imienia Pana sobie wzięli, wątpić jednak nie trzeba, gdy się zna naturę miłości jednaką dla każdego i chęć prawą, by dusze kobiet zagubionych ku chwale pańskiej wrócić. Wszak wielu z was najbardziej chce nawracać dziwki.






Nawiązuje do chwilowej refleksji w komentarzach na forum poezji Z:

Anioł Stróż brata mego
ze skrzydłem na bakier ze sprawiedliwością
Wplótł ogon w mój lemiesz
- Gdzie byłeś?, pytał językiem Henocha.
- Orałem, jak zawsze.

Mój brat jest już tylko nasieniem.
I tak będzie, dopóki krew nie zaleje
wszystkich, prócz synów Noego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego ziemniaki musza przegrać wojnę z pomidorami??

fascynujący temat..

swoją drogą:
a) czemu ludzie powołują sie tak chetnie na słowa z bibli i traktuja je dosłownie, a nikt jakoś nie bulwersuje sie na myśl ze jesli adam i ewa byli jedyni to ich dzieci popelnialy kazirodztwo :>
b) z tego co pamietam biblia podaje linie meska (noe syn józka, syna mariana syna ksawerego itp) - a żenska pomija wiec nawet jesli meska linia kaina wygonela nie ma słowa o żenskiej (czytaj - mozesz być prawnukiem córki kaina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wampiry - fascynujący temat na pograniczu fantastyki. Pamiętam, kiedyś obejrzałam serię filmów o wampirach - jeden po drugim. Po takiej dawce byłam niemalże przekonana o ich istnieniu. Paranormalne sprawności, niedostępne zwykłym śmiertelnikom sprzyjają powstawaniu coraz to nowych opowieści. Pytanie, czy prawdziwych i w jakim stopniu. Ciekawe...hmmm - Marat, powiedz co o tym sądzisz?
Jestem przekonana, że spora część Twojego ego wywodzi się z mroku :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dlaczego wampiry mogą dalej żyć na tym świecie?"

- nie wiesz? to jasne jak słońce, nieskomplikowane jak konstrukcja cepa i proste jak wyprostowany drut ;)

one : mają mnóstwo pożywienia
two : klimat im służy

masz jeszcze jakieś pytania? chętnie odpowiem - oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem :)

edit: zapomniałam dodać, że mogę wypisać rachunek do wyrzucenia lub wrzucenia w koszty,
i że jestem na wacie,
:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...