Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Jak mogło to wyglądać na poczatku


Rexlord

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poprosić was o ocene, prosze nie sugeować sie tym że jestem nowy zależy mi by ktoś napisał czy cokolwiek w tym dostrzega :) życze miłej lektury.

Coś przeczuwało, że już niedługo wszystko się zmieni. Ostatnio za dużo znaków na to wskazywało. Pojawiła się nowa siła dużo potężniejsza i starsza od obecnie panującego nieładu. Wdarła się, jak pospolity intruz, zaczynając bezczelnie zmieniać cudowną ciemność, próbując ją porządkować i oswajać. Wielu próbowało się jej przeciwstawić. Szły więc kolejne zastępy starożytnych w stronę rajskiego Edenu, lecz zamiast oczekiwanego upadku intruza, dawały się jedynie słyszeć przeraźliwe krzyki nawracanych starożytnych.
O dziwo, podobnie jak reszta, Coś nie czuło się zaskoczone, przecież taki los już na samym początku został im przeznaczony. Tak, jak zakończyła się era ciemności, tak i skończą się rządy nowego Pana. Jednak Coś już wcześniej postanowiło nie poddawać się nowemu Panu. Nie wyobrażało sobie, by ktoś mógł mu rozkazywać. Ostatnio dały się słyszeć pogłoski, jakoby garstka starożytnych zdołała przeciwstawić się intruzowi i za to zostali strąceni do podziemi, gdzie stworzyli enklawę dla wszystkich wyklętych. Coś uważało, że to tylko mrzonka strwożonych słabeuszy i postanowiło działać na własną rękę. Już dawno udało się mu stworzyć plan niemalże idealny, a teraz nadeszła najlepsza chwila by zacząć go wdrażać. Według ostatnich raportów desperackie ataki na Eden zaczęły się nasilać, co dawało ogromną szansę, że Pan nie zauważy zniknięcia jednego marnego i nic nie wartego Coś. Niektórzy starożytni - raczej ci, których imion nie powinno się wypowiadać - uważali, że istnieje szansa poświecenia się i odrodzenia w innej czasoprzestrzeni. Problem polegał jednak na tym, że poświęcenie jedynie siebie dawało skromne szanse na powodzenie.
Dlatego, by swojemu szczęściu dopomóc, Coś zgromadziło swoich najbliższych w stonehenge. Dookoła panowała typowa jeszcze dla dawnych czasów ciemność, której nie zdołał zakłócić swoją plugawą mocą Pan.
-Ehh dlaczego tak nie mogło pozostać- pomyślało Coś - przecież mogłoby być tak jak dawniej. Dobra, koniec tanich sentymentalizmów! Czeka mnie przecież praca.
Coś podeszło do magicznie skonstruowanego pentagramu gdzie wcześniej uwięziło tych, którzy mieli mu zapewnić ucieczkę z tego świata.
- Jesteś gorszy od Pana. On przynajmniej nie pozbawia nas egzystencji. Pamiętaj, że dokonując rytuału przeistoczenia, zawsze będziesz już przeklęty i nie zaznasz spokoju.

واحدًا أو أكثر في مربع البحث.

Odbił się w świadomości Coś głos przeznaczonego na ofiarę.
- Cha cha, przyjacielu! Myślisz, że twój bełkot zdoła mnie powstrzymać. Czy to nie twoje usta twierdziły, że cel uświęca środki?- a po chwili rozpoczęło inkantacje wcześniej ułożonej formuły:

تحول الدالة الزاوية
إلى نسبة بين ضلعي
مثلث قائم الزاوية. تكون النسبة عبارة
عن طول الضلع المجاور للزاوية مقسوماً
لمزيد من المعلومات حول التعامل مع
، حدد مرجع المطوِّر في القائمة المنسدلة
الموجودة بجوار بحث ثم أدخل مصطلحًا

Wszystko wydawało się postępować zgodnie z przewidywaniami. Jednak Coś nie mógł oprzeć się wrażeniu, że jakaś część właśnie się w nim zatarła.
- Czy to możliwe, że ten słabeusz mógł faktycznie rzucić na mnie klątwę? Nie, przecież żaden z nas nigdy nie posiadło takiej mocy.
Mimo to obawa pozostała, tym bardziej, że zaraz przed błogim zapadnięciem się w nicość Coś zauważyło nagłą eksplozje światła.
- A więc jednak Pan zauważył znikniecie marnego i nic nie wartego Coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dostrzegam początki, zalążki, liczne punkty wyjściowe manii psychotycznej. ( leczymy - ale nie musimy- to farmakologicznie, najczęściej w szpitalu o charakterze zamkniętym, leżąc na sali - w większości - z Jezusem Chrystusem, Buddą, Allachem,Napoleonem, Robespierem i Koziołkiem Matołkiem jeśli jest to sala siedmioosobowa - "coś" również jest formą bytu, a dodając szóstego prezdydenta usa, kiedy sala ma osiem łóżek). Mnie osobiście tekst przypadł do gustu w całości ( sic!) ale ja się już nie leczę tylko zabrałem " całą" ekipę sobie do domu i regularnie się spotykamy...Nie sugerując się niczym powiem: Rexlord, potrafisz pisać inaczej niż inni, i - moim zdaniem - jest to zaleta. ( popracuj nad szczegółami, zrób korektę, usuń literówki, a będzie cacy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...