Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

duszka

Mecenasi
  • Postów

    4 215
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    21

Treść opublikowana przez duszka

  1. @Leszczym Odkryłeś w sobie (w Peelu) ważniejszą wartość od bycia baronem... Wzruszające :)
  2. @DominikR Ciekawy, poruszający wiersz... Dlatego odpowiem: w naszym "ludzkim wymiarze" wydaje mi się być wolnościa nasza zgoda na to, że nie zawsze możemy ją mieć, i może nawet, że nie zawsze powinniśmy ją mieć. Tylko człowiek może się tak ponad brak wolności wynieść, czyli dobrowolnie zgodzic na jej brak. Pozdrawiam :)
  3. Dziękuję Ci za te miłe słowa i równiez pozdrawiam :)
  4. duszka

    Maki

    "z prawej" - bo w domyśle - strony. Dziekuje Ci za uważne czytanie i pochwałę :) @Radosław dziekuję Ci za serca i pozdrawiam :)
  5. Cieszę się i dziękuję :) @Wiesława dziękuję Ci za ciche, ale miłe odwiedziny :)
  6. duszka

    Maki

    U mnie zdecydowanie ich piekno to spowodowało :) Pozdrawiam! Nie ma obawy - jechałam na rowerze polną drogą :) A haiku mnie fascynują, więc próbuję. Dziekuję i pozdrawiam, Jacku!
  7. Tak też tego doświadczałam. Dziękuję Ci i pzdrawiam :)
  8. duszka

    Maki

    To znaczy, że podziałał na Twoją wyobraźnię. Cieszę się :) I dziękuję!
  9. zatrzymały wzrok maki z prawej przy drodze hamują koła
  10. @Leszczym Może nie jesteśmy głupcami.., lecz raczej - bezradni i bezsilni wobec niektórych lub wielu pytań, bo bycie człowiekiem ma też swoje granice... Ale wewnątrz nich możemy odnaleźć to, co właściwe, choć nieraz to ciężka i żmudna praca. Ale ja lubię to poszukiwanie i odnajdywanie. Myslę że poezja do tego się dobrze nadaje :) Bardzo podoba mi sie Twój wiersz, jego przesłanie i działanie. Pozdrawiam!
  11. @Martwy Kwiat Tak, czuję podobnie jak Grzegorz: być sobą, prawdziwie sobą, bo tylko wtedy można "wprowadzić się" w świat. Serdecznie pozdrawiam :)
  12. @Pan Ropuch Piękny wiersz, piękna w nim ta otwartość na dobro... Wtedy ono przychodzi i jest. Pozdrawiam :)
  13. Niezwykły wiersz, niezwykła niezwykle rozwinięta metafora w nim. Zatrzymał mnie na dłużej, bo "popłynęłam" z nim :) Pozdrawiam!
  14. @janofor Dziekuję Ci i miłego dnia :)
  15. Cieszę się, że go czujesz :) Dziękuję Ci i pozdrawiam!
  16. @[email protected] Nie tylko z Nim rozmawiasz, ale Go też czujesz, Grzegorzu... Czyli Ci odpowiada :) Jednak wiem, że nie jest to łatwe byc z Nim w dialogu. To dla mnie nowe, niezwykłe doświadczenie. Pozdrawiam!
  17. Te małe sa chyba najprawdziwsze :) Twój wiersz, to ich pochwała i zachęta do nich. Pozdrawiam :)
  18. Tak, może myślą, że jest przeciwieństwem nieba... A ja widzę wyraźnie "mosty" które ją z nim łączą. Dziękuję, Nato :)
  19. A lubię Twój komentarz :) Dziękuję!
  20. Ja też nie zawsze widzę, ale wiem, że jest I zawsze się cieszę, gdy "ma powodzenie" :) Dziękuje i pozdrawiam, Grzegorzu! Masz rację - "tych" nie jest potrzebne, a nad resztą Twojej propozycji sie jeszcze zastanowię. Dziekuję Ci za nią i za pochwałę :) Pozdrawiam!
  21. patrzę Bogu w oczy a On patrzy w moje i już się nie boję niezliczonych luster wokół rozstawionych jestem tak jak potrafię
  22. @Konrad Koper Dziękuję :)
  23. to odchodzenie o krok przed drzwiami najpełniej miłowane jest też przybywaniem
  24. Ładnie, ale wiersz wydaje mi się nieco "urwany".., brakuje mi osobiście zakończenia, które też może być w swojej formie otwarte, ale wyrażające jakby zwrot w odczuwaniu czy myśleniu, za którym mogłabym w wyobraźni podążyć, np. "odganiam ją nadzieją". Pozdrawiam serdecznie :)
  25. Możemy na tym polegać :) Przypominasz o dobrych, ważnych rzeczach, Waldemarze. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...