Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 008
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Wiersz mi się podoba, ale ten kolorowy deszcz kojarzy mi się z zanieczyszczeniami powietrza, podobnie jak kolorowe rzeki. Pozdrawiam
  2. Tak, stres następnego dnia nie sprzyja uśnięciu. W finale Wimbledonu Anisimowa była tak zestresowana i wolna, że nie wygrała gema z Igą. Dzięki za miłe słowa o książce. Też ją lubię, zwłaszcza w zimie. Następna w kolejności to "Bieg", z większa ilością czarnego humoru i oparta na faktach. Jak będziesz gotowa daj znać:). M.
  3. Nie jest to fajne, bo różne myśli przychodzą i zasnąć coraz trudniej. Są metody, ale bywa, że i one zawodzą, jak w przypadku peela. Teraz trzeba długo czekać, bo ta szarość dopiero około 7. Nie radzę wspomagać się prochami, bo one jednak uzależniają, chyba, że to placebo. Miłego weekendu.
  4. Może osiągnięcie pewnego poziomu cywilizacyjnego, materialnego, bezpieczeństwa wyzwala gen destrukcji, bo co można więcej, a jak więcej, choćby dzieci, to osiągnięty poziom życia będzie bardzo mocno dotknięty, nie tylko materialnie, ale też nieprzespane noce, krzyki, kariera itp. Tutaj widzę, jak dzieci były za komuny ubarwieniem szarego świata, a w kolorowym świecie mogą być istotną przeszkodzą w korzystaniu z niego. To moja prywatna teoria, czemu dzieci jest mniej. Bez dzieci świat jest pusty, ale wielu dostrzega to, kiedy jest za późno. Pozdrowionka. Natura nie znosi próżni i są 2 możliwości, jak powiedział jeden Szwajcar, albo masz w kraju własne wojsko, albo obce. Pozdrawiam.
  5. W Afryce i Azji są miliardy potomków, ale gdzie tylko zamożność wkroczy, dzieci mniej. Ot Taiwan i Korea Płd. też Azja, a dzietność najmniejsza na świecie. Wydawałoby się, że solidne podstawy materialne będą sprzyjać rozmnażaniu, a tymczasem g.. prawda. Jakieś uwagi, co robić? Wiersz ciekawy, a wybranie tematu na duży plus.
  6. Wrażliwiec o poetyckim usposobieniu nigdy nie miał lekko. Nie wiem, czy to dobre pocieszenie, ale innego nie mam. Pozdrawiam.
  7. No i dobrze, nowe rozdanie, może pójdzie peelowi lepiej, czego mu życzę. . M
  8. @Leszczym Pewnie, że wiem, o co chodzi, ale nie mam żadnych osobistych doświadczeń, które by potwierdziły, albo zaprzeczyły temu, o czym piszesz, jestem zwyczajnie niekompetentny. Dzięki za życzenia, pstrąg zjedzony, jutro ciąg dalszy:). Pozdrawiam. Marek.
  9. Nie łapię się do tego przedziału wiekowego, więc nie wiem, jak jest, ale przyjmuję do wiadomości, że tak jest, jak piszesz. Co do tytułu, potwierdzam, że aktywne słuchanie jest ważne, a bywa, że jak to dobrze robisz, to wystarczające. To moje refleksje po przeczytaniu. Pozdrawiam.
  10. Piękna, żarliwa poetycka modlitwa. Pełen uznania za to co i jak napisałeś. Pozdrawiam Robercie z życzeniami dobrych Świąt dla Ciebie i rodziny. Marek.
  11. @Wiechu J. K. Fajny, refleksyjny tekst. Mógłbyś się zabawić w pana Boga oblewając obie armie wodą, dla ochłonięcia i powstrzymania niszczenia. Może by zrozumiały, że siła wyższa jest przeciw takim rozwiązaniom. Pozdrawiam
  12. @Christine Dzięki, taki miał być, w świątecznym nastroju. Pozdrawiam serdecznie. M.
  13. Piękne życzenia. Niech tak się stanie, czego wszyscy sobie życzymy. Pozdrawiam raz jeszcze:).
  14. @Berenika97 Dzięki za miłe słowa. Są różne misie, ważne, żeby były skuteczne. Ja w czasie wczorajszej rozmowy o terapeutycznych własnościach misiów, powiedziałem, możecie się śmiać, ale zobaczycie, co powie chat gpt, no i potwierdził moje przypuszczenia. Sam się zdziwiłem i zaraz napisałem ten wierszyk:). Cieszy mnie dostrzeganie tych humorystycznych wtrętów, to pewnie dla nich też sam do niej czasami wracam, podobnie, jak do Nagiej broni, jak leci na jakiś kanale TV. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i rodzinę.
  15. @Tectosmith Dzięki, trochę słodyczy jeszcze przed Świętami:). To, co mnie zaskoczyło, to ten rozmiar, o którym mi powiedziała pani z chatu gpt. Pozdrawiam.
  16. Ciekawe, czy stosują się do reguł "Sztuki wojny" Sun? Czekam na c.d.
  17. Kiedy nerwy cię zżerają, a stres już nie daje żyć, leki trują, osłabiają, na ratunek pędzi miś. On jest miękki, taki miły, weź na ręce, przytul go, da ci spokój, więcej siły, lekiem jest na całe zło. On cię nigdy nie zawiedzie, co bez niego zrobiłbyś? Wesprze w każdej cię potrzebie, twój przyjaciel - duży* miś. *Wg chatu GPT kojący wpływ mają misie od 80 do 150 cm.
  18. Lekko napisane, plus mądry i też aktualny przekaz. Pozdrawiam Andrzeju z życzeniami świątecznymi. Marek
  19. Wiersz sympatyczny, szczególnie to szczypanie losu w nos. Co do pytania, jedno, czy pisać, inne czy publikować i w jakim celu. Publikowanie wiąże się z odpowiedzialnością za słowa, przekaz i zawsze warto zastanowić się dwa razy, czy więcej razy przed. Pozdrawiam
  20. @huzarc Tak, bo to męski punkt widzenia i zapewne ciekawszy dla czytelnika. Tak, czy inaczej historia to męski punkt widzenia, a jest zdominowana całkowicie przez facetów.
  21. @Berenika97 Dzięki za miłe słowa, a ja też czasami lubię ją sobie poczytać. Potwierdzam, grałem na Florydzie podczas jednego ze spotkań firmowych, zresztą na wszystkie brałem sprzęt, a w firmie była babka z Francji, była zawodniczka i z nią przeważnie grałem. Co do Niemki, jest to poniekąd jakieś tchnienie Szczęśliwego, a tak naprawdę zupełnie różne podejście Europejki i Amerykanki do ciekawego tematu miłość - kasa. Jeśli chodzi o Janka, nie mogłem powstrzymać się od dania mu nazwiska nie do końca związanego z ociepleniem, to taki autorski żarcik:). Występujący Jacek W to prawdziwa postać, mój bliski kolega z kortów, mieszka na Manhattanie, ożeniony z J. Dostałem zgodę na użycie prawdziwego nazwiska. Co do roli kobiet i innego spojrzenia z ich strony na historię zgadzamy się i się cieszę. Pozdrawiam serdecznie. Nikt tego nie kwestionuje, tylko w podręcznikach historii bardzo o tym cicho.
  22. Bardzo dobry i prawdziwy wiersz o dwóch rzeczywistościach, jakie macie do ogarnięcia. W ogóle, to uważam, że kobiety zaniedbały pisanie o historii świata z ich strony. Weźmy historie Polaków w XIX w, gdzie jest wiele o nieudanych, bezsensownych powstaniach, natomiast tylko jedno zdanie, że liczba Polaków wzrosła w tym czasie trzykrotnie, co było naszym największym zwycięstwem i kluczem do odzyskania niepodległości po I WŚ. To jest ogromną zasługą Polek, ale historycy, niemal wyłącznie faceci są bardzo oszczędni w tych sprawach. Pozdrowionka
  23. @hania kluseczka To nie byk, tylko inne słowo i akurat też w klimacie wiersza, ale sądziłem, że nie o to chodziło. Wiesz, czytam uważnie:). M
  24. @hania kluseczka W takiej sytuacji to najlepsze rozwiązanie, z minimalizacją strat własnych. Pozdrawiam serdecznie. P.S. jeśli to wymazanie, to wymażę.
  25. Mocny wiersz, erotyk, może reminiscencja lata, czy wiosny życia. Czuję tchnienie Migreny, ale w mniej szaleńczym, bardziej refleksyjnym wydaniu. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...