Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 029
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. @Anna_Sendor Nomenklatura bierze się z historii, tradycji, kultury itp, Przykładowo niegdyś słyszałem, jak dziecko powiedziało do ojca, patrz, śmieciarze, a wtedy ten "śmieciarz" zszedł z samochodu i powiedział: My jesteśmy czyścicielami, a śmieciarze, to ci co śmiecą. Ja od tej pory, porażony tą logiką zawsze mówię "czyściciele" i to promuję. Podobnie, gdy zwierzęta odchodzą,. zawsze mówię, że umarły, bo w słowie "zdechły" jest rzeczywiście element powiedzmy wyższości, czy nawet pogardy. Pozdrawiam
  2. No nie wiem, przedłużanie i podtrzymywanie życia nierzadko powoduje długie konanie, często w męczarniach i nazywanie tego śmiercią wysokogatunkową przez użycie innego wyrazu mnie nie przekonuje, Śmierć luksusowa to szybka i bez bólu. Pozdrawiam, a temat warty dyskusji.
  3. Wiersz mi się podoba, a odbieram go dwojako, jako koniec miłości z tą lekkością nicości (to jest super) albo jako śmierć peela. W tym temacie mam inną wizję, a sprawiania JEJ przykrości umieraniem wolałbym JEJ oszczędzić. Pozdrawiam
  4. @beta_b To wizja mi bliska, ale czekajmy na inne. Pozdrawiam. P.S. Nasze jeziorko już prawie wyschło:(. Marek
  5. Przecież to nie żadna ściema zgaśnie światło i mnie nie ma. A jak będę gdzieś daleko, to tam na was będę czekać. To moja wersja wydarzeń. Czekam na Waszą, w formule jak oryginał, bo temat warty dyskusji:). Pozdrawiam.
  6. Tak to w necie funkcjonuje, kto zazdrości - ten hejtuje.
  7. Coś w tym jest, a może i więcej:). Pozdrawiam
  8. Młodość, to jak się chce, a starość - gdy już nie.
  9. Wielki Polak i mąż stanu, nigdy nie bojący sią iść pod prąd ani władzy, ani oczekiwaniom narodu. Od Jego śmierci nie ma takiego, a wielu, się pogubiło. Pozdrawiam.
  10. Tak, wiele /wielu tak ma a to najczęściej samotni, a w nocy przychodza różne stwory. W temacie kiedys wrzuciłem coś w tym duchu. Pozdrawiam
  11. Mistrzu, od ponad roku, mąż mnie zaniedbuje, a że nie wiem dlaczego, mocno mnie frasuje. - Nie dam ci lepszej rady, niż z mężem rozmowa, ona ci da odpowiedź, co się za tym chowa. Może jest na coś chory, wtedy do medyka, a są na to sposoby i niesprawność znika. Często zwykłe zmęczenie także swoje robi i wieczorem sił braknie twemu małżonkowi, wtedy zaś erekcyi zdarza się niepełność, i być może chce ukryć wstydliwą bezsilność, unikając zbliżenia, bo wstyd mu za siebie. Pilnie z nim porozmawiaj, bo może w potrzebie. P.S. Ostatnio go widziałem i pasa popuścił a to nie wpływa dobrze na tężyznę kuśki.
  12. Staję w szranki w konkursie na ten krótki erotyk: Wtargnięcie w pęknięcie:). Klimat podobny. Pozdrawiam
  13. Dzięki, to wg Schopenhauera, metoda z Erystyki, czyli sztuki dyskutowania: doprowadź do absurdu i wtedy wszystko wyjdzie:). Pozdrawiam i zapraszam. Marek
  14. Jest jednostka chorobowa? Jest, więc nie można kwestionować:). Pozdrawiam
  15. Pięknie opisana piękna historia a piękniejsza być nie może.. Pozdrawiam.
  16. Bardzo mi się podoba, a najbardziej szeroko otwierane noce i dni. Pozdrowienia
  17. Ładny wiersz z filozofią w tle, taki do powrotów i przemyśleń. Pozdrawiam
  18. Zgadza się. Duch drzewa w lasku obok.
  19. Marek.zak1

    Propozycja

    Będę coś wrzucał na twarze.pl bo chcę grać w filmach grozy morderców, zboczeńców i podobnych, stąd ta mina. Pozdrawiam.
  20. Marek.zak1

    Propozycja

    Zamiast błyszczeć intelektem, lepiej pochwal się bicepsem:)
  21. @error_erros Ja zawsze po linii polityki albo seksu:). Pozdrawiam
  22. Ja to odbieram politycznie, a co do tego balkonu i zgliszcz, to niestety idzie w tym kierunku. Co do przedszkola, to też, bo przedszkolaki mają tyle do powiedzenia, ile my niedługo, więc to przygotowanie się przyda. Pozdrawiam
  23. - Mistrzu, czy żona może odmówić mężowi? - Taka odmowa przecież grzechu nie stanowi, a ból głowy prawdziwym powodem być może, jednakże gdy nie mija, szczęściu nie pomoże.
  24. Tak, ludzie lądują w swoim optymalnym miejscu, nazywanym czasami strefą komfortu, wedle, woli, możliwości, szczęścia i pracy. Można iść wyżej kosztem większego wysiłku, lecz z czasem mniej się chce i z kalkulacji wynika, że nie warto. Peelce też się nie chce, ale jak ktoś ją pociągnie wyżej, opierać się nie będzie. a nawet będzie chętna. Pozdrawiam, a wiersz życiowy mocno. M
  25. Taka kolej rzeczy, a ważne umieć sie podnieść bo upadków sie nie uniknie. Fajny tekst, chociaż puenty nie rozumiem. M
×
×
  • Dodaj nową pozycję...