Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 019
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Moje tak nie chcą:)
  2. -Tato, kiedy przyjdzie wiosna, na polanie tyle śniegu, długo bawić się nie można, marzną łapki, nawet w biegu. -Tak, lecz biegnąc mniej się męczysz, a gdy świeci wiosną słonko, zaraz synku będziesz jęczeć, że ci strasznie jest gorąco.
  3. Tak i dla tego przy wykonywaniu prostych, niezbędnych czynności (wstawanie i tak dalej) nie należy zajmować się refleksjami, bo one fatalnie interferują, więc na przykład spadniesz ze schodów, lub wpadniesz pod samochód (przerabiałem). Odniósł się do tego Witkacy w epilogu 622 Upadków Bunga, jak to tytułowy Bungo, idąc przez las i myśląc o sprawach istotnych, wykłuł sobie oko złamaną gałęzią drzewa. Pozamiatane? Pozdrawiam
  4. @error_erros To bardzo rozsądne ze strony peelki, bo jak miałaby pisać frazesy, lepiej odpuścić i odczekać do jutra.
  5. Marek.zak1

    Patrz sercem

    Jeśli geny priorytetem, a podobno tak jest, to peelka wie, co zrobić bez pytania ojca:).
  6. Marek.zak1

    gorąca zima

    @ais Niekoniecznie topnieją serca.
  7. Marek.zak1

    gorąca zima

    Ludziom z wrodzonymi lodowatymi, to niekoniecznie:). Pozdrawiam
  8. Kilka perełek jest plus świetna puenta. Pozdrawiam
  9. Lubię zimę, lubię mrozy, kiedy sanek szumią płozy, lubię, kiedy pełno śniegu, a dzieciaki, w pełnym biegu, wciąż śnieżkami się rzucają, z czego mnóstwo frajdy mają. Lubię kiedy noc zapada, las do snu się już układa, ja wciąż stoję na polanie, a szczególnie lubię stanie. w mróz największy tuż nad ranem, Wiesz, kim jestem? Wiesz? . . . . Bałwanem.
  10. 20 ale ten materiał był nadany rok temu,, 2 dni temu widziałem amerykański i wypowiadał się szef operacji, że nic nie można było zrobić, więc zdecydowano o nieinformowaniu załogi i on mnie zainspirował. Pozdrawiam
  11. Vox populi ze mną włącznie, ocenił, że świetny i trzeba się z tym zgodzić:).
  12. Taka nasza natura, a tytuł zainspirowany Twoim Tytanikiem:).
  13. Siedmioro jest w przestrzeni, kilka dni przed nimi, a potem lądowanie, Canaveral* czeka. Czy możemy coś zrobić, czas szybko ucieka, ale się nie da wygrać z prawami boskimi. Poszycie jest pęknięte, skrzydło nie wytrzyma, kiedy tarcie powietrza stopi aluminium niechronione osłoną, wszyscy muszą zginąć, taka jest kolej losu, człowieka to wina, że chce wyżej polecieć, pragnie, czego nie ma, chce Ziemię z nieba widzieć, bo Olimp za niski, Czy to bardzo jest głupie mieć takie marzenia, które tym razem wszystkich, co na promie, prysną? Nie powiem im, że zginą, spłoną w jednej chwili, nie wiedzą o awarii, chcę, żeby wierzyli. *Przylądek Canaveral na Florydzie, miejsce startu i lądowania promów kosmicznych. https://nauka.tvp.pl/58264848/wahadlowiec-w-ogniu-mija-19-lat-od-katastrofy-promu-columbia
  14. Zawistnicy, pasożyty, kłamcy, egoiści, kombinatorzy walczą o ograniczone dobra świata, a ciężką pracą im się nie chce. Pozdrawiam, a wiesz skąd:).
  15. Na tak, z tym, że nie wiem, czy każda, dla mnie jest taka jedna i trudno mi generalizować. Pozdrawiam
  16. Ciekawy i chyba osobisty wiersz. Nie lubię takich oddaleń, dla mnie to system zero - jedynkowy, jest, albo nie ma. Pozdrawiam.
  17. Ja za stewią też smakowo nie jestem, natomiast polecam Fit Cukier kwiatowy. Wystarczy szczypta, a wzbogaca smak aromatem:). No i niemal zero kalorii. Polecam. Co do wiersza, brak czasu rzeczywiście męczy i zabija radość życia, no bo brak czasu na radość:). Pozdrawiam
  18. Bliska znajoma dostała kubek ze wspólnym zdjęciem. Po rozstaniu rozbiła go, czego Ci nie życzę.
  19. Pocałunek kochanka słodszy od męża (Boccaccio, Dekameron). To potwierdzasz swoim wierszem. Pozdrawiam.
  20. @staszeko Nie to nie była niechęć, ale chęć bycia w kulturze i języku localsów, zrozumienie ich problemów itp.. Pozdrawiam.
  21. Jest kilku autorów, którzy piszą znakomite sonety, na przykład "Wędrowiec", od którego się dużo nauczyłem, za co jestem mu wdzięczny. Pozdrawiam.
  22. Co się stać mogło, a się nie stało, widać stać się nie miało.
  23. @Rafael Marius Znam wielu takich. Dzięki. @sam Urody nie miałem i niewiele znaczyłem, a dzisiaj po zwycięstwie Djokowicz powiedział tak: Trudne dzieciństwo uczyniło mnie mocniejszym. I jak tu żyć panie premierze:)
  24. @Sparrovsky Dla mnie jest to rozprawka historyczno - filozoficzna, ale skoro, jako autor, uważasz, że to poezja, przyjmuję do wiadomości Twoją opinię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...