Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 022
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Dzięki, nie jestem kompetentny, oddaje głos naszym koleżankom:)
  2. Co wolisz, jak ją pyta: - czy się za tobą oglądali? mało atrakcyjna zgodnie z prawdą, mówi, że nie, atrakcyjna, żeby jego nie zdenerwować, kłamie, że nie. Którą wybierasz ?
  3. @Olgierd Jaksztas Wiedziałem, że skojarzysz:). Efekty uboczne znam, przerabiałem, jednak najgorzej, jak źle trafisz, bo wtedy masakra. Pozdrawiam @Marcin Szymański Dzięki, tak przy takich wierszykach wyszukane rymy, które lubię, w Twoich egzystencjalnych tekstach też, nie muszą być lepsze. Pozdrawiam Też taki tekst wstawiłem kiedyś, że najpierw Ok, a potem okazało się, ze jednak molestował. Życie tych, od których można wyciągnąć kasę, podobnie jak ta gorąca kawa w Mc Donaldsie. Pozdrawiam. Nie, to kwestia edukacji młodzieży. W szkole tego nie ma. Jak w życiu, ale wiesz, matematyka, królowa nauk określa ile jest czego. jak tylko trochę, nie jest źle, gorzej jak więcej i nie z tą wymarzoną. Pozdrawiam
  4. Spytał zając na polanie: - bardzo lubię ich głaskanie, ale one uciekają i dotykać się nie dają, co mi radzisz tato zrobić? - Spróbuj którąś przysposobić, nie ma jednej tu metody, każdy własne ma sposoby, jednak kiedy przypadkowo, jakaś się zatrzyma obok, i nie zmyka, jak ją trącasz, chce, byś został jej zającem, no a kiedy tak się stanie, to w pakiecie masz głaskanie, a do tego inne sprawy, które dają moc zabawy. https://poezja.org/utwor/167331-rady-ojca/
  5. Na tak, ale są różne cisze, kojąca, na przetrwanie, zacięta, nienawistna, grobowa i tak dalej. Jedna eskaluje, druga łagodzi konflikt. Pozdrawiam
  6. Fajnie i niech tak peelka tak trzyma. Pozdrawiam
  7. Dobrze, że powstają takie wiersze. Swoja drogą na mojej podwarszawskiej ulicy i równoległej obok, zginęło w wypadkach i zostało rannych sporo osób, a wojny nie ma. Szaleńcy są wszędzie, a prosta kusi, żeby sprawdzić, ile daje fabryka.
  8. Tak, trwaj chwilo. M
  9. @Wędrowiec.1984 Ja też pomysły zapisuję, przeważnie w telefonie, bo uciekają. Co do introwersji, to cecha wrodzona, pełna zgoda. M
  10. Znaczna część muzyki to zgiełk. Ja słucham klasyki bez słów, bo one interferują z moim mózgiem, a Mozart zawsze wycisza. Polecam, choćby 17 koncert:
  11. Ona niestety nie powiedziała ostatniego słowa i może wrócić na pierwsze miejsce. Pozdrawiam
  12. O czymś takim myślę, jak jestem z Sową w lesie i tam jest sporo mrowisk. Staramy się pojąć Boga, sens życia itp, a przecież my jak te mrówki. Co do miłości, to też nie wiem, bo może jesteśmy niewolnikami, a niewolnik to rzadko kocha swojego pana, chyba, że jest psem. I tak dalej i dalej. Wiersz super. M.
  13. Te porady, jak paracetamol na gorączkę, zbija, ale przyczyn niestety nie leczy. Pozdrawiam.
  14. @Czarek Płatak Nihil novi niestety, jak napisałeś. Pozdrawiam
  15. Marek.zak1

    Lucyferyna

    W temacie napisałem "Jak przeżyć zimę", gdzie szukam oszczędności w ciepłej kołdrze i spaniu z drugą osobą. To pozwala znacznie obniżyć temperaturę sypialni. U mnie, jako że piszę z autopsji, do ok. 16 stopni. a pod kołdrą gorąc okrutny:). .
  16. W ofercie jest nowa żona:)
  17. @iwonaroma Już doktor Paracelsus kilkaset lat temu określił, że lekarstwo od trucizny różni tylko dawka. Od tej pory w dziedzinie farmakologii niczego mądrzejszego nie wymyślono:). Pozdrawiam
  18. Świetny wiersz, a ta rzeczywistość za drzwiami wielu straszy i pokonuje. Pozdrawiam.
  19. Nie wiem, czy to szczęście, ale na pewno poczucie zadowolenia z życia autor kołysze. Pozdrawiam
  20. @joanna53 Ładnie wyszło, niepewność, zagubienie z urokiem:). Pozdrawiam
  21. Myśli rzeczywiście tworzą, kreują biegi zdarzeń, 'te" też:). Pozdrawiam
  22. Koca używam czasami przy drzemce, ale niedawno, u progu zimy, napisałem o kołdrze, która, w dodatku w dobrym towarzystwie, pomoże przetrwać zimowe chłody:). Ta pora roku na naszej szerokości geograficznej, inspiruje poetów:). Pozdrawiam.
  23. @kwintesencja Wiersz jest ciekawy dla tych głównie, co piszą. Moim zdaniem ucieczka jest nieskuteczna, bo real odciska piętno na tym, co piszesz, ale samo pisanie, przez wyartykułowanie problemu, pomaga, natomiast pisanie wbrew realowi oddala od prawdy, bo samemu się nie oszuka. Pozdrawiam
  24. Do Piotra, inżyniera z Warszawy rzekł diabeł: mam do ciebie dwie sprawy, po pierwsze daję ci młodość, i do tego z nową żoną. - Jeszcze raz? Mam dosyć tej zabawy.
  25. Zgadza się, dlatego w temacie żadnych nauk. Z alko można wygrać, bo wszystko zależy od pijącego, a gorzej z dziewczyną, bo nawet jak bardzo chcesz, to niewiele znaczy, jak ona nie chce. Pozdrawiam. Tak to przeważnie bywa, po alko jest lżej na sercu i to tajemnica, bo bez niego coraz ciężej. Jak już się mocno wciągnie, to powód staje się mniej ważny, podobnie jak z dragami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...