Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 019
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Super wiersz o fundamentach i jak mówił Bungo u Witkacego, o sprawach istotnych. Nie wiem, jak to było, stało się, ale temat jest. Pozdrawiam.
  2. Mało o tym myślę, a wiara, nadzieja i miłość są cnotami, które pomagają żyć, motywują, mobilizują, a ta ostatnia także uszczęśliwia, więc warto je mieć. Pozdrawiam serdecznie.
  3. Podoba mi się, zwłaszcza ta kawa, słodzona zakochaniem. Jakoś nie kojarzę skrzyżowania Złotej i Kruczej, ale to bez znaczenia, bo wiersz uroczy:). M
  4. Miłość zawiera przyjaźń, wyłączność i pożądanie, więc nie może być czymś więcej od miłości. Przynajmniej wg tezy inspiratora czyli J. de la Brueyre.
  5. @Rolek W miłości jest zawarta przyjaźń, ale tutaj jest porównanie miłości(w której z definicji jest przyjaźń) i przyjaźni. Jeśli mówimy o miłości kobiety i mężczyzny, wyróżnia ją jeszcze wyłączność i pożądanie. Pozdrawiam
  6. @beta_b Czekam:). Pozdrówki z niedaleka.
  7. -Mistrzu, miłość i przyjaźń, jakie twoje zdanie? -Przyjaźnią jest chodzenie, miłością – latanie.
  8. Chyba kasa jest lepsza, bardziej pikantna:).
  9. Dzięki, a w temacie przyjaźni to Francuzi mają kilka ciekawych powiedzeń, choćby takiego Richelieu, żeby Bóg obronił go przed przyjaciółmi, bo z wrogami sobie poradzi. Pozdrawiam
  10. Tak, ważne to, co jest po. Pozdrawiam
  11. Przed ślubem młody szlachcic do mistrza się zbliżył, widać znał go i wiedział że jest mu życzliwy. -Mistrzu, mówią, że dla nich rozmiar ma znaczenie. -I dlatego dla wielu dziewice są w cenie.
  12. Tak, dostosowali teorię do siebie, jak wielu. M.
  13. Co się stać mogło, a się nie stało, widać stać się nie miało. Skoro opisywane atrakcje go nie skusiły bardziej na stałe, widać coś było, o czym nie wiemy. Pozdrawiam
  14. @aniat. @aniat. jasne, od razu lżej się robi:). Pozdrawiam
  15. Uczucia są wiele warte, tylko potem różnice i życiowe problemy są tak duże, że te uczucia nie potrafią utrzymać więzów. To nie wina Kupidyna, tylko trafionych, którzy często za mało się starają, nie umieją, nie chce im się. Pozdrawiam
  16. Masz rację, słowo "krytyka" użyłem tu nieprecyzyjnie, bo chodzi krytykę ze strony autora osób komentujących, obrażanie się na nich za niezrozumienie tekstu, a nie krytykę jako taką Pozdrawiam.
  17. Dokładnie tak:). Pozdrawiam.
  18. Może zmienisz, ale czy wyjdzie lepiej, nie wiadomo. Pozdrawiam
  19. No tak, jak ciąży na każdym oddechu, trzeba wstrzymać. Pozdrawiam.
  20. Wg wielu kultur, także śródziemnomorskiej, dojrzałość kobiety wyznaczała pierwsza menstruacja i wtedy już mogła wyjść za mąż. @Moondog Podoba mi się ten nastrojowy i refleksyjny wierszyk. Pozdrawiam
  21. Fajny, żartobliwy wierszyk, pokazujący twardość, ale też żartobliwie, więc niech nie rezygnuje:). Pozdrawiam
  22. Świetnie w warstwie życiowo - filozoficznej, a także grze słów (puenta). Super, ze wróciłeś z takim brylancikiem:). Pozdrawiam.
  23. @staszeko Tak, zgadzam się, że trochę dookoła, ale nie chciałbym zmieniać 13/7/6 , czyli .."jego wierszy wzbraniać". Przemyślę i pokombinuję. dzięki.
  24. @staszeko Dzięki, jest inaczej, wersy mają różną długość i średniówka się rozsypała, wiec musiałbym się z tym zmierzyć:0. Pozdrawiam. Powiedziałeś wprost, jak to widzimy, ja to ubrałem we fraszkę:)
  25. -Mistrzu, czy autor może krytykom przyganiać, i inaczej rozumieć jego wierszy wzbraniać? -Raczej powinien cieszyć się, że go czytają, i że jego utwory wiele znaczeń mają.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...