Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Marek.zak1

Mecenasi
  • Postów

    12 019
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Treść opublikowana przez Marek.zak1

  1. Bardzo ładnie, tak, powrót do domu dla pooranych to jak statku po bitwie do macierzystego portu. Pozdrawiam
  2. Oczywiście, w końcu jest równouprawnienie:). M
  3. Ja tu widzę, że południe zalewa północ bez napadania, po cichu.
  4. To ważna informacja, przekażę podmiotowi lirycznemu:). M
  5. Ale, czy zrozumiem życie, jak umrę? Oby:). Pozdrawiam
  6. -Mistrzu, żona chrapie, czy wiesz coś o sposobie? -Spać trudno, lecz masz pewność, że wciąż jest przy tobie.
  7. Przed ciosem jest gniew i jakieś inne oznaki, może coś w oczach, a tutaj zamknięcie pięści. Kowboje stawali nieruchomo z dłońmi przy kaburach rewolwerów i też nie płakali. To taki mój odczyt, ale nie upieram się , że trafny. Pozdrawiam.
  8. Robi wrażenie i dla mnie bardzo oryginalne. Co do szeptu diabła, diabłem jest zło u każdego, a depresja to raczej wyciągająca z człowieka wiarę i siły witalne choroba, jak pijawka, która oddaje w zamian rozpacz i beznadzieję. Pozdrawiam.
  9. Pędzimy, bo jesteśmy ambitni, zmuszeni do pędzenia, albo dla kasy, czy jak się zwie, żeby zapewnić byt rodzinie. . Życie proste dla bogatych z domu, a też będzie na emeryturze, jak się dożyje. Dobry wiersz. Pozdrawiam
  10. Nie wiem, czy byłby ulgą, może dla tych, którzy wolą spalić, niż przyznać, że się mylili. Dobry wiersz.
  11. Wzruszający wiersz z pięknymi strofami. Pozdrawiam
  12. Marek.zak1

    **ujowy limeryk.

    Moje okolice "Zbójna Góra"
  13. Każdy ma jakieś skojarzenia, a niesamowicie to opisałeś.
  14. Ciekawie, a uświadomiłem sobie, że jedyna pora, która mnie nie męczy, to wiosna akurat. Pozdrawiam.
  15. Dobry wiersz, a święto stagnacji pod wezwaniem Świętego Lenia to ma wielu.Ja od dzieciństwa walczę z własnym leniem, a on jak terminator, nigdy się nie poddaje. Pozdrawiam
  16. To przeważnie jest autopsja, potem obserwacja, przemyślenia, książki, film, dyskusja. Jest coś jeszcze:)? Pozdrawiam.
  17. Dobrze to oddane, a są takie relacje, przeważnie z konieczności, czy braku alternatywy. Niektórzy nazywają to przyjaźnią, dla lepszego samopoczucia, i czekają na swoją szansę,stylu. która przeważnie nie nadchodzi, ale nadzieja umiera ostatnia. Podsumuję, dobry wiersz w twoim stylu.
  18. Czy jesteś mądry czy nie, to ocenią inni. Możesz się kompetentnie wypowiedzieć, czy jesteś zadowolony, szczęśliwy, bo tym jest jednak cel życia. To moja opinia. Pozdrawiam
  19. Errorze, wiedza, inteligencja, wykształcenie nie mądrość i inne to tylko i wyłącznie narzędzia, bo mądrość to wykonywanie w danym momencie optymalnego dla siebie ruchu. Jeśli ktoś tego nie umie, nie jest mądrym.
  20. Opierając się na definicji mądrości Bocheńskiego, jako technologia / umiejętność dobrego życia widzę sprzeczność. Kolega był może inteligentny, wykształcony, ale niekoniecznie mądry, co pewnie już sam wie. A wiersz, z Twoich, które lubię. Zatrzymujący, dobrze napisany i nieprzegadany. Pozdrawiam noworocznie.
  21. Piękny sonet z pozytywnym przesłaniem. Rzadkie i przyjemne w czytaniu. Pozdrawiam.
  22. Bywa różnie, bywa, że się ludzie nie rozstają. Pozdrawiam
  23. Nie zawsze, ale msz częsty przypadek.
  24. Pięknie napisany sonet, a tu jesteś mistrzem. Co co świata, pędzi naprzód, jak szalony. Co do podziwu, zawsze było tak samo, nasi przodkowie z Rzymu spalili poddających się mieszkańców Kartaginy a tych, którzy przeżyli wzięli w niewolę. Naśladowali pewnie karę dla mieszkańców Sodomy i Gomory. To zimne serce było brane na drogę przedtem i potem wiele razy. Zresztą to może o czymś innym. Pozdrawiam
  25. On chce z nią seksu, ona za rodziną, oboje myślą, że znaleźli miłość.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...