Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

iwonaroma

Mecenasi
  • Postów

    13 919
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    44

Treść opublikowana przez iwonaroma

  1. nierozumiani - brakuje im wielkich połaci z dołu, boków, góry trzymają się ledwie na resztkach wątłych nici sens prawie niewidoczny jakieś kształty jakieś kolory - w cierpieniu
  2. ;) dzięki. Pozdrawiam również. :) zdrówka
  3. @MIROSŁAW C. dzięki
  4. Energetyczny wiersz ale i z czułością... Tak, tulić się do kogoś/czegoś to co innego niż tulić kogoś/coś. I anioły potrzebują czułości, a więc działamy :) pozdrówka
  5. No tak, od czasu do czasu trzeba zrobić remanent ;) Dzięki
  6. Mądre przemyślenia, zgadzam się. Dziękuję i również pozdrawiam :) :) prawda :) trzeba się wówczas nieco ukolorowić a potem wybielić :) Dzięki
  7. Ale dlaczego za złe? Bardzo ciekawe z tą tęczą przy okazji wizyty papieża w Auschwitz... Nie wiedziałam o tym. Znaki są codziennie ale od czasu do czasu pojawiają się naprawdę spektakularne :) Tak, tęcza jest przymierzem człowieka z Bogiem, Bóg to biel a człowiek przepuszczony przez pryzmat.. no i mamy tęczę :) Szkoda, że te dyskusje obecne o lgtb zawęziły jej pojmowanie.
  8. @Waldemar Talar @dmnkgl :) Dziękuję
  9. Dzięki Justyna ? Biel jest tłem przyjaznym, spokojnym, nienarzucajacym się dla kolorów. Czerń z kolei jako tło bywa eksplodująca, fascynująca, straszna etc. Ale przecież w konsekwencji zaborcza. (Nomen omen edytor poprawił mi 'zaborcza' na 'zabójcza' ;) Może sobie "Piratów z Karaibów" przypomnę, bo dawno oglądałam. Pozdrowienia również @Tomasz Kucina pozdrowienia Tomku i podziękowania
  10. A tam nie wypada, już się zgodził :) I koperku można nieco dodać ;)
  11. iwonaroma

    (poranny upał)

    @Jakub Adamczyk :)
  12. Janku, Konrad się nie zna. A może jakiś limeryk o Konradzie? :)
  13. Niezłe :)
  14. nie z wyższości lecz dla miłości tworzy tobie tło możesz wędrować po tęczy szatan ze swoją czernią uwypukla a potem pochłania to wszystko
  15. Smacznego :)
  16. Tak coś podejrzewałam, że nie całkiem jesteś stracony :)
  17. Robi wrażenie
  18. No teraz jest idealnie :) Również pozdrowienia
  19. No :) z tweetem polecialeś ;) Dokładnie, dualizm jest ograniczajacą koncepcją. A nie brałeś pod uwagę odwrotnego kierunku szukania? Nie na zewnątrz tylko do wewnątrz? Elon Musk to zdolny, fajny chłopak ale jakie życie on nam proponuje na Marsie? W skafandrach? Ze sztucznym jedzeniem? Ja dziękuję :)
  20. Aniu, czy w drugiej mogłoby być bez się 'ulotnić jak rosa..' 'wykraść przez szczeliny...' by nie zaburzyć formy, rytmu itd. Sporo tego się. Poza tym - klasa :)
  21. Przeczytałam z zainteresowaniem. Nie ma tu żadnego pitu pitu.
  22. Delikatnie, choć o skrajnościach :) wkradł się błąd? świadomNie? poza tym może łącznie z nie tj. nieświadomie? Chyba, że czegoś nie załapałam ;)
  23. @Czarek Płatak :)
  24. Nawet tweeta nie napisał... a to niegodziwiec :) Szukanie szczęścia tylko wśród ludzi i tylko na ziemi jest skazane na porażkę, od samego początku, od założenia świata materialnego.
  25. Schemat to w sumie więzienie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...