Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 21.03.2023 w Odpowiedzi
-
Gdybyś ty miał serce, to byś się zlitował Poratował pannę, wierszem uradował Ty Poeto ty, Ty Poeto ty z rymem, wolny, krótki, a nawet biały Ty Poeto ty, Ty Poeto ty Sonet, wakę, tudzież antyfonały! Popatrz ona czeka, nawet się domaga A tyś jest nieczuły, a nawet łamaga Ty Poeto ty, Ty Poeto ty Villanellę, fraszkę, nawet rapsody Ty Poeto ty, Ty Poeto ty Chwytaj pióro gęsie, pisz jej żeż ody! Staraj się chłopaku zadowolić pannę Bo ci zrobi piekło, taką ja mam radę Ty Poeto ty, Ty Poeto ty Żeby ci te wiersze trąciły, jak bzy Ty Poeto ty, Ty Poeto ty Niech się panna wzruszy, niech polecą łzy! Za piosenkę dziękuję @Sylwester_Lasota __ 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji7 punktów
-
myślisz że i ja często myślę a ja owszem myślę lecz tylko czasem zdecydowanie rzadziej niż ty bo wiem że przez ciebie głowę tracę... po co mam tyle myśleć los i tak zaplącze nasze życie jak wiatr włosy nam plącze kołtuny na głowie robiąc boleśnie dziwaczne do brzucha wciąż napędzając motyle... to po cóż tyle myśleć los sam rzeczy robi nie wybujałe a całkiem prawdziwe i doprawdy... nie pyta nas nigdy o zdanie nawet gdy się tego domagamy5 punktów
-
Jan, lecząc katar w Qatarze, tkwił z nosem miesiąc w naparze z alg i spirytusu. Jak drwią panie z ZUSu ‘w dość znośnym cierpiał wymiarze’. źródło: https://www.discoverqatar.qa/stopover-booking5 punktów
-
Przez szare zasłony Ciężkie chmury Powoli przebija się Promyk Zmienia odcień barw Pod kapeluszem Nieśmiało chowa się jeszcze Błękitne spojrzenie Zaczyna się bal W butonierce przebiśnieg Pierwszy taniec Prowadzi ku słońcu Kończy ponurość życia Czy mogę prosić?4 punkty
-
Oto i ja i oto mój tekst dodam obrazek i któryś komentarz wizerunek oddam za friko, bo w sumie tani moje Insta, moje FB, mój profil plącze się ulubiona fraza gdzieniegdzie powiedzonko znasz lub poznasz moją ulubioną piosenkę I ukłon i dzień dobry i poproszę znajdziesz też dziękuję (jeśli było, jest lub będzie za co) Łypnę spod oka i pozłoszczę się przestrzennie napsioczę, nagadam, poprzeklinam oraz poprzeinaczam Przeproszę albo wcale nie przeproszę i inne różne takie A ty wyinterpretuj sobie które ci wygodnie zresztą po prawdzie albo po kłamstwie (rzecz to również punktu widzenia) kto i po co by się tak po empatycznemu mną męczył... Warszawa – Stegny, 21.03.2023r.3 punkty
-
3 punkty
-
Miał metr wyrostek z Saragossy, któremu pod włos rosły włosy, zaś po ojcu - łotrze, zęby rosły w poprzek sąsiadowi, co był niezbyt rosły.2 punkty
-
Kobieta... musi być atrakcyjna i zgrabna a także skromna, prawie mniszka... A jednocześnie grzechu warta. Kobieta... koniecznie zadbana, najlepiej, żeby wcale się nie starzała, żeby tak naturalnie piękna była - bezwysiłkowo i bezpienieżnie... Rzecz w tym, by w drogeriach zakupów nie robiła. Kobieta... ani za mądra ani za głupia taka w punkt... Musi być doskonała, w całym wszechświecie jedyna. I najlepiej po każdym przebudzeniu - dziewica. Kobieta... Dama... A jednak kocica.2 punkty
-
nie potrafię mielić oczywistości pompować ogromnych baniek ważniej nabierać powietrza czy usprawiedliwiać zło w drodze do celu nie jednostki alfa wyłącznie poza zasięgiem wzroku żony mistrzowska robota styropian nie tylko na poziomie projektu zawsze uciekam mając siebie przy sobie i niejasne pochodzenie cena czasu na zwyżce2 punkty
-
Spróbuj choć raz nie zwariować! ze szczęścia, smutku czy żalu. Spróbuj choć raz zachować trochę umiaru! Z rozmachem przemierzasz ulice by potem się kulić w zaułkach, na księżyc planujesz podróże a przecież zwyczajność jest prostsza. A potem brakuje emocji, brakuje też sił tych na codzień, bo życie nabiera jakości na szczytach dopiero, gdy stajesz. Spróbuj choć raz nie zwariować! ze szczęścia, smutku czy żalu. Spróbuj choć raz zachować dystans i trochę umiaru! To nie jest poprawna konstrukcja, i rzadko się komu spodoba bo ceni się właśnie najlepszych, im ciężko zwykłości podołać. Bo kiedy i sukces jest po to by zassać na chwilę uwagi prócz dzbanka i kasy na koncie nic więcej się raczej nie zdarzy. Spróbuj choć raz nie zwariować! ze szczęścia, smutku czy żalu. Spróbuj choć raz zachować dystans i trochę umiaru!2 punkty
-
Stary rodzinny dom skrzypiące drzwi magia okiennic słomiana strzecha dziadek na ławce Podwórko z drobiem rządził tam kogut studzienny żuraw koza koń przy wozie dobry stróż burek Pamiętam wszystko choć byłem malcem obrazy te zostały ukryte w pamięci dziś je odtwarzam I chociaż już jestem dużo dorosłym coś serce ścisnęło a po policzku łezka ciepła spłynęła2 punkty
-
Żółw Kleofas z miną hardą wcinał ciągle chleb z musztardą. Nie chciał jadać innych rzeczy, lubił jak musztarda piecze. Dżemu to on nienawidził a z ketchupu często szydził. Chyba, że to był pikantny, wtedy jeszcze dlań coś warty. Setki słoi tej musztardy miał Kleofas w swej spiżarni. Z wszystkich sklepów ją wykupił. Raczej mądry był niż głupi. Zawsze mogło jej zabraknąć. I co zrobi, gdy załaknie? Czynił więc zapasy spore, na promocji w każdy wtorek. Raz króliczek robił grilla a musztardy w sklepie nie ma. Poszedł więc do Kleofasa. Na zamianę wziął kiełbasę. - Słuchaj, bracie, jest interes! Dam kiełbasy tobie cztery za musztardy dwa słoiki. Robię grilla dla królików. Żółw popatrzył pogardliwie: - Jeść kiełbasę? Ja się dziwię! Dla królików to jest marchew, ja ze śmiechu zaraz parsknę! Królik wybałuszył oczy: - To żeś, bracie mnie zaskoczył! Tyś sałatę jeść powinien, od musztardy rychło zginiesz! Trzasnął drzwiami, krzyknął: - Basta! I wyruszył wnet do miasta. A Kleofas wziął słoiczek i zajadać zaczął w ciszy. Gdy skończyły się zapasy, żółwik ugryzł kęs kiełbasy, którą wcześniej królik zgubił. Jadł, choć przecież jej nie lubił. I nie zważał czy pikantna, znalazł ją, więc miał dziś farta!2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
@Bożena Tatara - Paszko Dziękuję pięknie. Kłaniam się @Artbook Dziękuję. I za czytanie2 punkty
-
Raz wróbel z żabką dialog prowadził: możemy żabko zawrzeć układzik oboje jemy bezlik insektów, tylko terenu mi nie anektuj Żabką te słowa mocno zatrzęsły: nie kumam wróbel twoich pretensji ty, choć malutki, to masz skrzydełka twoje są lasy, łąki, źródełka Wróbel podumał przyznając rację, lecz wezwał boćka na negocjacje ___ 20 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wróbla i Światowy Dzień Żaby2 punkty
-
Był świat starożytny, piękny obfity Słowiańskie ziemie grodami przykryte Zakładziny, pieśni na cześć bożków leśnych Nietzscheański czas .. Był świat po nim, świat średniowieczny Schowany za krzyżem przedmiot scholastyki I bunt się narodził, żaków nocne spiski Tęsknota za nowym Odrodzenia cudem. Potem już był czas Pro-nowożytny Rządziły nim te same Zardzewiałe tryby Duch człowieka nigdy Nie odzyskał siły Wołały o niego Wielkie dzieła Hegla Skrzydeł okleiny .. Dziś tiktok króluje I lęk przed zagładą Papież kukłą w złotach Komunizmy trwają Sięgamy galaktyk Widzimy obrazy Widzimy bohomazy Myślimy, że myślimy ..2 punkty
-
ze wzgórza dostrzegasz siebie z lotu ptaka upadasz chwilę po lustro jedno w drugim refleks fleszem oślepia sił nie tracisz umierasz jak codzień włóczęgą gaśniesz w czyjś ramionach życie przymruża słowa na odchodne bierzesz okruchy spokojem nie zgrzeszysz powtarzasz z przekonaniem modlitwa dotyka nieba2 punkty
-
dziewczynka tańczy na wózku dłonie wyciąga wysoko krzyżuje a potem faluje nimi by zawiesić je jak kroki przerwane i usadzone naraz na kółkach cieniutkich dziewczynka się okręca całym wózkiem wiruje nikt nie wie dlaczego tak każdy coś w sobie miarkuje i chciałby być może powiedzieć zapytać ale o co i co to zmieni więc klaszcze tylko łzy ocierając2 punkty
-
Przyszedł wiosenny deszcz I Twojego ciała nastąpił Gwałtowny dreszcz A ja marzyciel Z głową w chmurach uwięziony Tymi trudami życia Taki zmęczony Chciałem tylko musnąć Moją dłonią Twoją dłoń I zatopić się W błękitną toń2 punkty
-
...w ciszy rodzi się pragnienie hałas ...budzi pożądanie tak dziwnie się poruszasz błyszczą popatrz na mnie Harer, 20.03.20232 punkty
-
Rodzi się niespodziewanie gdy uczucia złe przychodzą kiedy nie masz na nic siły borykasz się z niemocą. Choć próbujesz jeszcze walczyć to emocje są silniejsze zabijają tę nadzieję która była najważniejsza. Wielką ma nad tobą moc wciąż wysysa z ciebie życie wokół rozprzestrzenia noc zapadasz się w głuchą ciszę. Na koniec z satysfakcją szyderczo się uśmiecha patrzy czy wygrała tylko na to czeka.2 punkty
-
Klamka otwiera i poraża strachem, Miałeś all inclusive... Planszę do szachów masz teraz na twarzy. Partia rozpoczęta. Byłeś Hetmanem ale zbili Cię na piona... Przejść musisz szachownicę. Barda przyjdzie zagrać, by widz ci uwierzył, By dostać skoczka. Galopem przez pola w nowej koronie. Taboret poszukać i oddechać wyrównać. Lustro zawstydzić, wspomnieć stare konie, Sprzedane za spokój, do stajni z rygorem. Siadasz po cichu i oczy zamykasz, Bo widać w nich ogon, i strach przed woźnicą. Zamarłeś od „wio”... On wcale nie krzyczał. Zmysły wolą pryczę. Mają stajni dość. Skrada się w powietrzu...dziewięć milimetrów bicza...2 punkty
-
Przyszła burza, zanurzyła się w ładunkach dusza... Nawet Edison biblię otworzył i razem z Teslą myją brudne schody a Elon wymienia wodę...1 punkt
-
-Mistrzu czy miłość tyle jest warta, co przyjaźń. -Tak sądzą ci, których miłość w życiu omija. Celui qui a eu l'expérience d'un grand amour néglige l'amitié -/ kto przeżył wielką miłość, nie dba o przyjaźń Jean de la Bruyere1 punkt
-
Okopy, a w nich uzbrojeni po zęby przejednani żołnierze, zawodnicy, gracze, etc. Gdzieś w ich kierunku i też ponad nimi wypluwane z karabinów maszynowych... … latają interpry i bywa, że zupełnie trafiają. Niestety!! Warszawa – Stegny, 21.03.2023r.1 punkt
-
@jan_komułzykant Ja - nie wierzę? ;) Wierzę, że moc jest ze mną💪 A życie pokory też nauczyło i .... dobrze :) jakaś równowaga zaistnieć musi...to znaczy ja lubię równowagę. Ale każdy ma prawo lubić co innego. Nie bronię, a popieram. Niech każdy idzie tam gdzie chce i jak chce :)1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
dopadło mnie dziedzictwo to było wczoraj na szczęście Filadelfia pozwala mi układać bukiety do wczoraj wiązaliśmy szarfy na wieńcach zbyt często nie godzę się, by kolejny raz, robili to przedwcześnie mam jeszcze kilka niespełnionych marzeń, chcę mieć mam kilka gór do przeniesienia a może tylko pagórków...? z całych sił biegnę i być może to miraż a mój pęd to zaledwie zwolnione kadry filmu może lepiej, że nieśpieszne mam chwilę na smakowanie dziś, remanent z wczoraj i nieśmiałe plany na jutro1 punkt
-
1 punkt
-
Jest też karzełek - tuz, tuż za rogiem, co już ‘w kolebce’ grzał łolabogę. Raz zbrakło miary z Panią Bovary... Znasz pewnie toast – Na trzecią nogę? @Rolek Dziękuję :) Oj tam oj tam. Listonosz jakoś trafiał nawet po ciemku. Bardzo dziękuję @Bożena Tatara - Paszko Dzoiękuję Bożenko za odwiedziny, serdecznie :)1 punkt
-
@Olaf Gawryluk Przeczytałem i tamten wiersz (jest tutaj na portalu) i jestem pod wrażeniem ich obu.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Jest taki kraj gdzie nie ma mądrych co by chcieli rządzić i rządzą tylko tam sami debile nieomylni wszak zawsze mają rację, bo przecież debile nie mogą błądzić a każdy tyle na co dzień wie ile na obiad wypije oraz zje bo najważniejsze, że mają debilokrację debilny parlament a w nim debile posłowie, co co chwila uchwalają debilne ustawy i podpisuje je debil co ma pusto w głowie nawet ich nie czyta, treści nie ciekawy a nikt tam nie korzysta z porad psychiatry, ludzie snują się po ulicy i puszczają wiatry, a lata też im powoli sobie płyną za debilne zarobki kupują w hipermarkecie w strojach kąpielowych chodzą lecz zimą w wełnianych kożuchach i czapach w lecie debili zaś mieszka wszędzie tyle, że wyczujesz debila już na milę, gdyż takiego tam spotkać to nic trudnego tak się tylko zastanawiam i drapię w głowę, czy to państwo jest tak bardzo wyjątkowe i czy na pewno nie ma drugiego… takiego kraju na świecie gdzie gorzej jest niż źle?1 punkt
-
realizm podsyci młodości tej recital szpiku kości odzew pamiętliwy klucz do samoistności odkryłem istotę słabości tonących1 punkt
-
Witam - miło że czytasz - dziękuje - Pozdr.już wiosennie. @Asia Rukmini - @Tectosmith - dziękuje -1 punkt
-
szłaś brzegiem plaży wolnym tanecznym krokiem morze przyglądało się tobie z zaciekawieniem i zachwytem wiatr rozwiewał twoje włosy uśmiechasz się do siebie myśłisz o czymś miłym jesteś taka śliczna w oddali majaczy się molo stanęłaś na chwilę patrzysz w jego stronę masz tam spotkanie na czole pojawił się mars zastanowienia czy warto wchodzić w sen który narodził się komunikatorze nie zbudowałaś na tych ulotnych wymianach zdań żadnych nadziei ale... czy to ma sens jeszcze można zawrócić 3.2022 andrew1 punkt
-
@staszeko Nie utożsamiam :) tak mi się nasunęło. To dość naturalne spojrzenie. Pozdrawiam wiosennie choć jeszcze bez słońca :)1 punkt
-
@jan_komułzykant Bo Karzeł to był młody metrowy Włosy mu rosły do środka głowy Czyli na zewnątrz łysą miał glacę Myślał "choć w środku włosów nie stracę"1 punkt
-
@Kwiatuszek Tak naprawdę, to nie żałuję, że jestem już stary. Każdy wiek ma swoje plusy. Pozdrawiam Kwiatuszku1 punkt
-
Nie nie, to nie ja, ale Serdeczne Dzięki :) Ja tam nic nie wiem, ale podobno listonosz miał ósemkę a drugą do wyrwania ;) Dziękuję pięknie1 punkt
-
@ja_wochen pięknie o wiośnie budzącej się do życia, chociaż można ten wiersz również interpretować jako zaproszenie do wspólnego " tańca życia". Bardzo mi się podoba subtelność wersów. Pozdrawiam.1 punkt
-
@staszeko Skoro to nie prezerwatywy, których używa z kochankiem o żelaznych mięśniach i nie różaniec, to pewnie przyrząd masujący ciało...1 punkt
-
dziś nie jest to już ten sam zmierzch kiedy siedząc nad morzem przytulałam się do ciebie mimo wpatrzenia w siebie dostrzegaliśmy piękno zachodu słońca splecieni rękoma podziwialiśmy je pełne kolorów od różu po krwiste czerwienie powoli zatapiało się w morzu były to piękne chwile pamiętam je jakby były wczoraj teraz zmierzch odbieram radośnie ale sama lubię czas wyciszenia mam go tylko dla siebie czasami pomyślę i o tobie głównie słucham muzyki poczytam coś oglądnę lub poprawię trochę urodę lubię moje włosy mogę im poświęcić więcej czasu lubię i siebie myśli płyną w przyszłość i przeszłość więc niechętnie idę spać lubię zmierzch młodość to jednak... inna bajka zmierzch topił się w poranku 3.2022 andrew1 punkt
-
@ais 1. Ok. Szanuję. Nie będę serduszkować. Ja też nie kolekcjonuję, jednak lubię rozdawać ☺️ 2. Pięć??? Pięć to pod jednym okiem mam 😅 no cóż... do drogerii latam kremy kupować...żeby sobie się podobać :) reszta to fraszka ;) Pozdrawiam wiosennie :)1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
-
Ostatnio dodane
-
Wiersze znanych
-
Najpopularniejsze utwory
-
Najpopularniejsze zbiory
-
Inne