Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
POROZMAWIAJMY / Tobie
LessLove odpowiedział(a) na LessLove utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Gosława Tajemnica równa papieskiej co najmniej🫢 Są dobre dla Ciebie , bo korzystne a niebanalne🤐- 10 odpowiedzi
-
Ela, dna. Ksiuta na tui, skandale...
-
ułożyłem już wszystkie słowa w kolejności nie chcę dryfować na wszyskich morzach wybieram ciszę tak długo będę szczęśliwy póki inni nie usłyszą
-
Ara ta Tatara / Rata tura, żaru Tatar / Mantra, żart nam
jan_komułzykant odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Palindromy
A kino Mars osra Monika. A ma kinomana WC? Cwana Monika ma. -
POROZMAWIAJMY / Tobie
wiedźma odpowiedział(a) na LessLove utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@LessLove To cudowny wiersz napisany językiem mistyków i kochanka jednocześnie. Nie ma wstydu - jest " bez wstydu i winy " . Porusza fraza słów, których nie ma i piękna pantonima. Siedmiokrotnie pojawia się słowo " chcę " powtarzanie jak mantra. Odczyt całości przepełniony jest pragnieniem duchowego połączenia dusz z nutką cielesnosci. Dla mnie to erotyk na poziomie duszy, to pragnienie zjednoczenia się na poziomie istnienia. Niesamowite wrażenie robi porównanie do aktu stworzenia świata. To jest święte. Podmiot pragnie połączenia przez śmierć i ponowne narodzenie jako jedno ciało. To ma się dziać poza czasem w " za krótkiej nocy " . Frazy " pić wodę zycia" , " pić bez końca Ciebie" , " dotykać wargi miłością drugie pożądaniem " to bardzo cielesne i fizyczne pragnienie, głód drugiej osoby, w której chce się utonąć. W tym odczycie ostatnia zwrotka wprowadza cierpienie. Kiedy przyjdzie świt wszystko się skończy i zostanie tylko tęsknota, dlatego pojawia się wers" rozmawiajmy długo w pięknej pantonimie" - zostaną tylko słowa. Jeśli chodzi o inne odczyty to dołączam do słów @Benjamin Artur. W kontekście relacji Bóg- człowiek, wszechświat to pragnienie tego, by doświadczyć całym sobą. To prośbą o mistyczne zjednoczenie. Podmiot chcę kochać tak, jak Bóg kocha świat. Niesamowite wrażenie- to święta miłość. Dla mnie to także wiersz, który można odczytać z poziomu Poeta- Muza . Tu jako puentę odczytuję, że po napisaniu dzieła zostaje tylko pustka i tęsknota za kolejnym. W innym poziomie odbieram go także jako wiersz o stracie. Tu " zatrzymać czas" oznacza zatrzymać ostatni moment , " chcę przypomnieć sobie pokolenie Adama " oznacza , że chcę wrócić do początku nas. Dla mnie to też wiersz o sobie samym. To swojego rodzaju powrót do niewinnosci - " bądźmy winni niewiedzy.. takimi nas stworzył . To takze powrót do pragnienia. Widzę tu także akceptację siebie i odzyskanie własnego " ja" . Wiersz poruszył moje zmysły w wielu poziomach. Dziękuję- 10 odpowiedzi
-
1
-
Razem Podaj mi dłoń, dalszą drogę przejdźmy razem, niech każdy wspólny krok pewniejszym się stanie. To, co nieznane, niech będzie drogowskazem, a cicha nadzieja: jak pierwsze świtanie. Spójrz na to drzewo, co do nieba zmierza: zanim koroną obłoków dotknie w górze, cierpliwie ziemi swe korzenie powierza, by stać mocno, kiedy wokół szaleją burze. Wielkie marzenia nie rosną w pośpiechu, buduje je spokój, co w sercach dojrzewa. W prostym geście i w serdecznym uśmiechu trwały fundament swą siłę zasiewa. Zróbmy ten pierwszy krok: odważny, choć mały, zbudujmy grunt mocny, co przetrwa przez lata. By sięgnąć nieba, jak ten dąb dojrzały, idąc ramię w ramię przez wszystkie dni świata.
-
Od kiedy morze? Być może, mój Boże. Od kiedy? Od wczoraj mowa. Namowa się chowa jak sowa. Od wczoraj? A dzisiaj? Czy będzie, kto będzie i wszędzie? A dzisiaj? Nie będzie, nie wszędzie jest w błędzie. Nie będzie. A jutro nastanie. Czy jutro zostanie? I będzie coś jutro? Czy futro... A będzie. A będzie. Ła-będzie.
-
Ara ta Tatara / Rata tura, żaru Tatar / Mantra, żart nam
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Palindromy
A Tatara rata ta. A tom przywalił i lawy z RP mota. Traki i lato rakietowe Ewo te. Ikar o talii kart. -
Ara ta Tatara / Rata tura, żaru Tatar / Mantra, żart nam
jan_komułzykant odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Palindromy
Eli... aby raz ara. Za to ta zaraza ryba ile? MO Tatarzyna pałami (kimał), a pany z rat atom. -
Ara ta Tatara / Rata tura, żaru Tatar / Mantra, żart nam
Sylwester_Lasota odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Palindromy
Łap upały, łap u pał. -
Leżysz obok mnie na piasku. Taki gorący od słońca. Nieruchomy jak skała. Tak bym chciała… Ramię unosisz leniwie. Z wiatrem się mieszasz niechcący. Zrzucasz cień swoim ciałem. Szepczesz … Nie chciałem.
-
ptaki lubią kiedy się z nimi śpiewa ostatnio coraz częściej przysiadają na starej czereśni mucha brzęczy nad uchem ospale kilka owadów potopionych w krochmalu szary papier w oknach łapie pierwsze promienie Anno wstań trzeba przesiać proso przez tarę narwać pokrzyw tych które jeszcze wczoraj ocierał smukłymi liśćmi powój za górą już słychać rżenie to w polu konie galopem puszczone tratują zagony księżowskie duszna łuna suchej ziemi łaskocze w nozdrza Anno chodź obok studni drewniane wieko przy każdym dotknięciu osypuje się mech w symbiozie z małym pająkiem chleb chowany po kieszeniach południem gdzieś daleko za dziś przepity głębinową wodą ściekającą jak z trzciny po dużej rosie Anno bądź oszalej tylko raz niech światło rośnie w brzuchu rozlewa się na biodra po pełne piersi aż do zakrzyczenia od świtu do nocnego wyciszenia w zasłonach z wiatru  już kiedyś ten wiersz był Nie oczekuję komentarzy po prostu chcę żeby został
-
1
-
jedno pytanie
Gosława odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Alicja_Wysocka alicji masz takie subtelne kobiece wiersze zawsze z przyjemnością zerkam 🙂 -
Jak Sumer żele żre, muskaj Jak Sumer żyto boso do soboty żre, muskaj
-
POROZMAWIAJMY / Tobie
Gosława odpowiedział(a) na LessLove utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@LessLove o! A to ciekawe 🙂 I do jakich wniosków doszliście?- 10 odpowiedzi
-
1
-
@Rafael Marius cudownych ludzi z sąsiedzka, muzyka Sinatry, kuchnia włoska, pyszny tort figowo-marakujowy ze świeżymi owocami:)
- Dzisiaj
-
Tu, bejbe, feudał z ładu. Efeb je but
-
Zostań
Waldemar_Talar_Talar odpowiedział(a) na Berenika97 utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
Witaj - nic dodać nic ująć - wiersz który zawsze się obroni - super - Pzdr.wieczorowo. -
~~ Przybądź dziś do mnie Pragnę Ciebie bardzo Tak - nieprzytomnie Że aż sobą gardzę ... Ciągle o Tobie myślę, wspominam obrazy Które nam się zdarzyły i to we mnie waży Na tak ogromnej potrzebie Twojej tu bliskości ... Upłynął cały miesiąc naszej znajomości A we mnie wciąż wre ogień w rozpalonych żyłach I nie wiem czy to żądzy, czy miłości siła Takim mnie uczyniła, gdy nie ma tu Ciebie ... Przybądź dziś do mnie Pragnę Ciebie bardzo Tak - nieprzytomnie Że aż sobą gardzę ... Muszę jednak zaraz zadzwonić do Ciebie Chociaż chciałbym, byś to Ty w potrzebie Sama zdecydowała o bliskości ze mną - Taka samcza duma ... moją stroną ciemną ... Dzwonię ... nie odbierasz Co mam myśleć teraz Czy po prostu nie chcesz?? Telefon jest w domu A Ty gdzieś na zewnątrz?? Może sprzyjasz komuś A ja tutaj cierpię męki zazdrośnika ... Nadal nie odbierasz Zazdrość nie chce znikać ... Nici ze spotkania Nie znam Twego adresu Może to i dobrze Przy tym stanie stresu ... ... I co dalej?!!! ~~
-
jedno pytanie
Alicja_Wysocka odpowiedział(a) na Alicja_Wysocka utwór w Wiersze gotowe - publikuj swoje utwory
@Gosława, dziękuję :) -
Maca mało kosmaty boy. Oby. Tam sokoła macam
-
Aminaza? Ni ma
-
Modne waluty mamy tu ...lawendom
-
Ara ta Tatara / Rata tura, żaru Tatar / Mantra, żart nam
hehehehe odpowiedział(a) na Sylwester_Lasota utwór w Palindromy
Ratatuj, opoju. Tatar -
-
Tematy
-
Wiersze znanych
-
Najpopularniejsze utwory
-
Najpopularniejsze zbiory
-
Inne