Skocz do zawartości

Recommended Posts

gołąb w pokoju

za gałązkę oliwną

kara rosołu

Edytowano przez czytacz

Udostępnij ten post


Link to postu

każdy chce zagrać słowami,ciekawie zagrałaś, haiku polega na obserwacji natury i zapisu to co natura podsyła w subtelny sposób np;(twoimi słowami)

 

gołąb w pokoju

gałązki oliwne na

misce rosołu

 

ciężkie, bo żeby to "zjeść" ,trzeba się natrudzić, a z myśli w haiku powinna wynikać dalsza (myśl powinna grać jak domino)

 

wyścig w pokoju

pierwszy etap otwiera

gołąb pocztowy

 

PS zmuszasz czytelnika do zadawania pytań sugerując

Edytowano przez Jacek_K

Udostępnij ten post


Link to postu
 • Autor
 • 6 godzin temu, Jacek_K napisał:

  ciężkie, bo żeby to "zjeść" ,trzeba się natrudzić, a z myśli w haiku powinna wynikać dalsza (myśl powinna grać jak domino)

  Poprawiłam odrobinę, nie wiem dlaczego użyłam gałęzi skoro gałązki bardziej pasują  do gołębia pokoju.

  Intencją moją było przedstawienie sytuacji kiedy pomiędzy dwie osoby ze sobą skłócone wchodzi trzecia, która próbuje załagodzić spór. Nie rzadko zdarza się, że rozjemca staje się ofiarą, bo pogodzeni uważają, że bez niego i tak poradziliby sobie. Mediator uważany jest wtedy za wroga  bo wtrącił się w nie swoje sprawy - samo życie ;)

  Udostępnij ten post


  Link to postu

  Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

  Utwórz konto

  Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz własne konto? Użyj go!

  Zaloguj się


  • Ostatnie komentarze

   • Witam Marlett - pod zadnym pozorem nie osuwaj -  masz prawo do swojego zdania które szanuje - a co się tyczy owego / gdy /  to miałem zamiar  nie   zastosowani   go lecz coś mnie tknęło i  zastosowałem. W moim odczuciu  nie przegiąłem  i myślę że jest dobrze -  no ale zobaczymy   co inni na to .... Jeszcze raz dziękuje że byłaś.                                                                                                                                   Radości z dnia życzę
   • Całkiem zgrabna miniaturka poetycka aż żal, że w warsztacie:)   Pozdrawiam ciepło :)   P.S. Zbliża się jesień... Taki zapis sugerowałby że coś nie zostało dopowiedziane  i być może nie tylko o porze roku mowa.  
   • Miłosz Który skrzywdziłeś, fragment ten jest umieszczony na pomniku w Stoczni Gdańskiej - tam jest troszkę więcej   "Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając Nie bądź bezpieczny, poeta pamięta Możesz go zabić, narodzi się nowy Spisane będą czyny i rozmowy."
   • Nie znam, co prawda, ale dziękuję za wizytę. Pozdrawiam :)
   • Oj, Sylwestrze, widzę, że ten sztandar Ciebie gnębi. Peel nie twierdzi, że ma to być czerwony sztandar z sierpem i młotem, ani czarny z półksiężycem i gwiazdą proroka. Może być tęczowy. Abyśmy tylko napotykając na odmienność, inność, nie czuli chętki, aby to coś zabić, a przynajmniej pogonić. Myślę, że poczucie braterstwa i wspólnoty losu, nie musi się kończyć w blokach z wielkiej płyty. :)))))))))))))))))   Pozdrawiam
  • Ostatnio dodane

  ×