Skocz do zawartości
 • Ogłoszenia

  • Mateusz

   Problemy techniczne   20.11.2017

   Z winy usługodawcy występują drobne problemy techniczne z serwerem (szybkość działania). Za utrudnienia przepraszamy.

Recommended Posts

wykreślona z kronik świata

poraniona w bitwach i wojnach

tyle pochowała swoich dzieci

matek i ojców

nigdy się nie poddali

aż któregoś dnia

ptaki rozniosły tę nowinę

o wymodlonej wolności

po tylu latach

zakuta w obce kajdany

powróciła z tułaczki

bo przecież była

jak nie na mapie zaborców

to zawsze w sercach tych

którzy na zawsze ją pokochali

i zostanie

kiedy my żyjemy

nasza Polska

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu

Jak widzę, podniesienie poprzeczki, Maćku, przyniosło pozytywne rezultaty. Lepiej, nie tak cukierkowo i socrealistycznie jak wczoraj.

W zasadzie poza epizodem napoleońskim, nie braliśmy udziału w żadnej wojnie o niepodległość. Z tym, że to nie była nasza wojna. Ale wywołaliśmy dwa krwawe powstania.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
8 godzin temu, Maciej_Jackiewicz napisał:

bo przecież była

jak nie na mapie zaborców

to zawsze w sercach tych

którzy na zawsze ją pokochali

i zostanie

No, piękne patriotyczne wersy. Koniec wiersza - tam o Polsce, bo we wcześniejszych nie  ma nic, już się trochę zaniepokoiłam, ale niepotrzebnie, bo przecież Ty masz ogromną "świadomość pisarską" - że się tak wysłowię. 

Wersy, które powyżej przytoczyłam, jakoś nie bardzo rozumiem, Maćku, wybacz. O! Już wiem, rozumiem, zmylił mnie drugi wers. 

 

A wiesz, ze Bułgaria była pod zaborem tureckim 500 lat i nie dali się wynarodowić, obronili też swoją religię. Podziwiam ten naród. Bułgarzy są ok.    Pozdrawiam. J.

Udostępnij ten post


Link to postu

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Kto przegląda   0 użytkowników

  Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Ostatnie komentarze

  • No, nie uogólniaj ;) Nie wszyscy urodzeni w tym czasie są niereformowalni :)
  • Ja bardzo lubię cytować fragmenty wybitnych poetów. Przekaz jest wtedy o wiele silniejszy. Cytowane fragmenty wielkich autorów są wtedy źródłem genialnej myśli. A ten, kto je cytuje, dokładając własne słowa w kontekście spraw bieżących, wskazuje na ponadczasowość tego przekazu.   Teraz przykład: To fragment wiersza Norwida „Wielkość”.   Wielkim jest człowiek, któremu wystarczy Pochylić czoła, Żeby bez włóczni w ręku i bez tarczy Zwyciężył zgoła!    A to przykład tekstu z cytatem powyższego fragmentu:   Polko – chwała ozdobi dziś twoją skroń! Wielkim jest człowiek, któremu wystarczy pochylić czoła, żeby bez włóczni w ręku i bez tarczy zwyciężył zgoła! Parasol w dłoń!   Jak ocenić siłę przekazu takiej konstrukcji? Dla mnie jest wielka i przez to taka konstrukcja jest dopuszczalna i celowa.
  •   bo jedynka chce być zawsze nr 1 niestety szop pracz befano to emerytowany podpułkownik LWP rocznik 1946 czyli niereformowalny
  •   Każdy dzień  stał się  jak noc czarny bo powrócił jawą sen koszmarny a niewinne dziecko posiwiało i tak boli wszystko jak nigdy nie bolało   gwiazdy pogasły na nadziei niebie to teraz  twój świat boski Erebie gdzie księżyc rysuje jakieś  wzory cały świat jest dzisiaj bardzo poważnie chory   na  poważną chorobę przewlekłą a ty mówisz, że gorsze jest piekło ale przecież jeszcze tutaj  żyję i niejednym słowem papier jeszcze pokryję   trzeba iść dalej choć krok niezdarny dusze oddając  na stos ofiarny a ty mówisz, że nic się nie stało i wróżysz naszą przyszłość fałszywą kabałą   zapraszasz jeszcze na bal po pogrzebie nędzarza o wodzie i chlebie tłumy ludzi  jak te upiory zgubiły gdzieś strzały wystraszone amory   miliony kropel życia wyciekło zranione serce całe obrzękło dopóki empatia gdzieś w nas  żyje czas uwolnić  dobro by nie było niczyje
  • "Objaw zawiści?" Dobre  ! Znam doskonale historię tego romansu oraz bohaterów tego związku, ponieważ nigdy nie piszę "z czapy" ;) To bardzo nieciekawe towarzystwo :\  Zwłaszcza pod względem etycznym. Brudna baba - naciągaczka na pożyczki; artysta z kolei - jej utrzymanek, bo go z zabytkowej rudery przegnała ślubna. Kiedy zakochanej parze zaczyna brakować kasy, wtedy on - artysta - neopoganin, agnostyk, ateista [zależnie od humoru] udaje się na dworzec kolejowy i tam udaje żebraka, głośno odmawiając różaniec. Sama to widziałam, za to pan hrabia [autentyczny] i wielce utalentowany twórca osobliwie nie widział mnie :-D    
 • Ostatnio dodane

×