Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

,,Ona"


Rekomendowane odpowiedzi

smutny obrazek...czasem tak w życiu bywa, że kogoś, kto "zniknął", "nikim" nie można zastąpić ...aby znów stać się szczęśliwym

we mgle uciekło szczęście

może "uciekło" zamienić np. "znikło" lub "ulotne" czy coś podobnego?
a jeszcze skrywałem (...) skrycie - może jakiś synonim?
oczywiście to tylko moje sugestie

cieplutko pozdrawiam :)
Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Krysiu, to nie jest smutny wiersz, a odwrotnie jednak taki odbiór, spodziewałem się tego i niezrozumienia zawartej myśli, ale cóż, jak mawiają,, szybciej wiedz, co zrobi przeciwnik"
dziękuję za skryć-skryte , gdyż nie zauważyłem podobieństwa wyrazów

dziękuję za cenny komentarz i miło Cię gościć

serdecznie i cieplutko

13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Krysiu, to nie jest smutny wiersz, a odwrotnie jednak taki odbiór, spodziewałem się tego i niezrozumienia zawartej myśli, ale cóż, jak mawiają,, szybciej wiedz, co zrobi przeciwnik"
dziękuję za skryć-skryte , gdyż nie zauważyłem podobieństwa wyrazów

dziękuję za cenny komentarz i miło Cię gościć

serdecznie i cieplutko

13
i widzisz Sfinksie...bardzo dobrze, że czytelnik może odbierać po swojemu...drugie moje rozpoznanie "Onej" to MIŁOŚĆ! zakochany peel i jego piękne "padanie do stóp" i "oliwne gałązki" ... zapewne upojna noc, a nad ranem ... no i tak dalej...
podoba mi się Twój wiersz coraz bardziej :))))
to jest właśnie LIRYKA

cieplutko pozdrawiam
Krysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu dziękuję za podoba się,, dla niektórych, to szkoda papieru", tylko ba 2 zwrotki i to bardzo wyraziste, lecz aby dojść do sedna przedniej myśli to daleka droga, ale napisać rytmy , rymy i bzdety to jest łatwo, bo co można, jak rozum tego nie ogarnia.

zawsze mnie pocieszysz

serdecznie i cieplutko

13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Madgaleno miło Cię gościć i zawsze uważałem, że Twoja recenzja wiersza jest uczciwa teraz przesadzasz z tym komentarzem, ale i tak Cię lubię, gdyż zawsze jesteś w moim sercu, ale czasami los jest przekrętny i rzuca nami znaczy mną już rzucił 3 razy o skały, ale cóż. Ja Ci powiem oki Madgalena tak zwracali się do Ciebie rok temu tylko 2 osoby, czyli już masz rozwiązanie, albo je pozostawisz dla siebie albo nie. Jednak jednego mnie nauczyłaś, że zadufanie, idealizm itp towarzyszy tutejszemu portalowi, lecz i tak zawsze będę bronił ludzi, którzy tego potrzebują ba pamiętam Twoje rady nawet je widzę przed oczami jednak ,, Nigdy się nie zmienię"

serdecznie i ciepło

13 i ten wiersz nie jest o miłości, gdyż o niej nie piszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Ty jesteś myślącą osobą i pewnie nie trzeba tak wiele czasu dla Ciebie aby wiedzieć o czym jest wiersz, a jak mnie nauczyło życie nie zdradza się myśli, gdyż bardziej mnie ciekawią terminy literackie jakimi się tutaj rzuca, ale które nie mają zazwyczaj uzasadnienia w postaci Ars poetica

cieplutko

13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13- tko, ja swoją opinię wyraże chyba jeszcze inaczej, a oprę się na interpretacji z wiedzą.
Pierwsza jego część jest wstanie mnie wzruszyć, ponieważ kojarzy mi się z czymś osobistym , ale najbardziej podoba mi się mgła :)
Nie zakładam też, że autorowi akurat chodziło o wzruszenie , itp. To pozostawia się czytającemu.

z serdeczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sfinksie, na litość
A nie dałoby się pisać z polską składnią?
Nawet na zagadkę zbyt pokrętna składnia
I nie chodzi tu o zrozumienie bo jak się zdaje łapię sens
ale dlaczegóż nie może to być napisane normalnym współczesnym językiem?

No bo jeśli to jest poprawnie napisany wiersz to ja się poddaję i więcej nie komentuję
Bo dla mnie dobry wiersz to i treść i forma
Na tym polega zabawa ... chyba
Może ...
Nie wiem ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.



Fly każdy rozważa jak uważa jednak w tym wierszu naprawdę potrzeba tęgiego umysłu i analizy słowo po słowie, aby zrozumieć autora, Jdnak piszac zdawałem sobie sprawę, że będzie to trudna sprawa, a jak mawiają wieloznaczność wskazana

Dziękuję za komentarz i odwiedziny

serdecznie i ciepło

13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz Sfinksie słowo po słowie, i tęga głowa. Być może :)
Jednak wiersze z zamysłem niekoniecznie muszą być kryminałem , mogę napisać
taki wiersz, że nikt go nie odgadnie, tylko ja i też po przemyśleniu o co mi chodziło.:)))) tylko po co dla samej siebie? tylko. Owszem może być też i tak.

z serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lady C rozbawiłaś mnie polską składnią i współczesnym językiem, ale co to jest?

formalny zapis owszem ale może napiszesz błąð stylistyczny, logiczny gramatyczny, gdyż ja go nie widzę a zazwyczaj staram się formalnie pisać prawidłowo czasami coś przeoczę, ale nie jestem idealny, ciekawy jestem, gdyż jak mawiają kosz-szok

Dzięki , że odwiedziłaś mnie no i jak będziesz mogłabyś wskazać ten nieformalny zapis

miły komentarz LadyC chyba najlepszy, gdyż jeszcze tego mi nikt nie zarzucił, ale pierwszy raz musi być:):):):)

serdecznie i ciepło

13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly a napisz taki wiersz oki ja dam radę, tylko nie pisz szarady , a jak tak to napisz , co za forma


p/s

lubię proste wiersze jednak tutaj się nauczyłem, że robienie wody z mózgu to poezja czego nie jestem zwolennikiem, gdyż co piękne zazwyczaj jest proste i trafia do serca, ale cóż takie wymogi:):):):):)

serdecznie i ciepło

13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam tutaj już kiedyś, i pewien człowiek , omało co - czułam, chciał mi to zwulgaryzować, a potem pewnie jeszcze i mnie. Usunęłam. Bo nie toleruje takich reakcji.
Poza tym naprawdę uważam, że w doborze słów może być zawsze ''albo albo" i wtedy wiersz nie jest zagadką. Takie formy zakładano jeszcze 20 lat temu, ale teraz już nie.

Sądzę, że wiem o czym jest twój wiersz, i niezbyt ładnie, ale odmówię wytłumaczenia tego.
Wolę poczekać na zdanie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...