Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

popycham miesiące

nieciepliwość zawęża
przestrzeń

coraz ciaśniej tam
gdzie niedopinająca się bluzka
nasłuchuje pierwszych
poruszeń

przytulę oddechem

pogłaszczę wzrokiem przykutym
do lustra

dłoń
zbyt szorstka na twoją
niewinność

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


dzieki Judytko:)...jest oczywiscie o ciąży;)ucałowania:)
o dzieciąteczkuaa..no to dobrze myślałam
(nie ma za co), wszyćkiego co dobre
Opublikowano

Podoba mi się takie ciche, spokojne kochanie,
("pogłaszczę wzrokiem przykutym
do lustra
"
tego człowieczka, który wkrótce stanie się dla peelki
całym światem. Naturalnie mówię to o wierszu.
Serdecznie pozdrawiam
- baba

Opublikowano

puenta jest rozbrajająca. przedsmak matczynej opiekuńczości sprawia, że cały wiersz staje się prawdziwy, aż prosi się, by w niego uwierzyć.
(nie rymuj, Beato, mówię cicho, w nawiasie, żeby nikt się nie zbulwersował, bo dużo lepiej jest na biało ;))

pozdrawiam.

Opublikowano

A ja mam wrażenie, że to bardzo kobiecy, bardzo celny i bardzo dobry wiersz. Piszę tutaj jako obserwator, chociaż ta "szorstka dłoń" nie sprowadza wiersza do jednowymiarowego, matczynego odbioru. Dłoń jest czemuś winna (przeżycia, doświadczenie, nabyta mądrość) i widać obawę o nowe, niewinne życie.
Wg mnie - dobra poezja.
Pozdrawiam.

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.


dzieki Michaś:):)faktycznie ta dłon ma wiele znaczeń-przezycia, doświadczenie, ale z drugiej strony lęki,panika słowem wszystko czego zaznaje kobieta w ciąży;)pozdrawiam:):)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Berenika97 To prawda. Teraz relacje są tylko na chwilę, bez głębi, wyciąga się z nich tylko to co nam potrzebne z góry zakładając, że i tak z tego nic nie będzie. Ciekawe, gdzie znajdują się Ci, którym się potem udaje.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Dziękuję, że czytasz moje wiersze. Pozdrawiam ciepło. @Charismafilos …albo w kaloszach. Mam takie ulubione.
    • @Poet Ka - przy moich 81 latach wolałbym porównać teksty - a nie ze słuchu, bo ciężko skojarzyć / zapamietać obydwa na raz. Jeśli się zdecydujesz na taki lub podobny krok - zapraszam - najpierw możesz sobie odsłuchać kilka moich piosenek z różnych playlist mojego kanału na YouTubie ... mam ich tam około 200. Tutaj - pod tym adresem też znajdziesz niektóre z nich ... SIEMA!!!
    • @piąteprzezdziesiąte  

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      kuszące, pończoszkowe szaleństwo a ta blondyna lekko mnie przypomina pozdrawiam !  @piąteprzezdziesiąte A oto moja wersja pończoszkowo- karciana       Nie chcę być złodziejką czystej miłości - powiedziałam, zauważając oczko w koronkowej pończoszce.  Pożerasz głodnym wzrokiem moje rozognione ciało udając, że nie dostrzegam sięgam po serwetkę nad stołem. Odsłaniając zagłębienie piersi, spoglądam prosto w twoje oczy lustrzane odbicie nad barem mówi mi, że masz asa w rękawie. Szkarłatem naszych twarzy, śladem namiętności szminki wiem, że pragniesz tylko mnie.!  Pocałunku damy kier.    
    • @LessLove Bardzo mi miło:-) Dziękuję i pozdrawiam Cię

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        @MIROSŁAW C. Tak miało być - sielsko, anielsko;-) Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam   @.KOBIETA. Super, że się spodobała moja wizja. Dziękuję. Pozdrawiam milutko:-) @Poet Ka Zaczerpnięte gdzieś tam z przestrzeni nad moją głową;-) Bardzo lubię te dawne pisania. Dziękuję i pozdrawiam   @Berenika97 Dokładnie tak to poczułam i przeniosłam na papier. Dziękuję Ci za miłą ocenę Pozdrawiam serdecznie   @Kwiatuszek @Rafael Marius @Charismafilos @Leszek Piotr Laskowski Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam  
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...