Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @E.T. …czasem dla sekund ( o ile prawdziwe

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      ) warto żyć…czasem dla jednej nocy, lecz  takiej, która zakreśli kształt  przyszłych snów, a raczej…bezsenności , ot, wrażenia sensualistki ;))     ładny tekst,pozdrawiam miło
    • Kiedy patrzę w oczy twe tak dalekie widzę siebie niedawno narodzoną wraz z twoim przyjściem. Dlaczego nie ma cię przy mnie, teraz widzę tylko cień siebie, kiedy pojawisz się i napiszesz na moim nagim ciele kocham cię delikatnie muśniesz wargami i będę wiedziała, że jesteś. Tak dalekie są jeszcze marzenia, krople spływają po policzkach,  gdy widzę twe oczy przez szybę telefonu.
    • …ładnie, ładnie, choć sama  bardziej wierzę w ten rodzaj uczucia ( rzadki zresztą ) - który zmiata z pokładu ;)), kiedyś przeczytałam taką sentencję : dotknij umysłu, a ciało płonie- spodobała mi się, może dlatego, że wierzę w pierwszy impuls, nie lubię sofistyki, nadmiernej racjonalizacji spraw, które można sprawnie i bezbłędnie poczuć szóstym zmysłem, instynktownie… Ale tak, są osoby, które potrafią wszystko sobie wmówić, wypracować; naprawiać swoje umęczone, mało uskrzydlające związki - i staram się też zrozumieć taki punkt widzenia, choć obcy mi…z szacunku - dla ludzkiej determinacji, pracowitości i wytrwałości

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      . Czy jednak, ma szansę rodzic się z takiego nastawienia dobra, zdrowa sztuka ? Powątpiewam, bo sama racjonalizacja ma zbyt mało wspólnego z ogniem, weną i uskrzydleniem. A wspaniała, spektakularna sztuka - rodzi się z wielkich porywów , tak przynajmniej dla mnie .   Ale, na starość - taka bliskość, tląca się wolno jak polano, spokojna i przewidywalna  - może być alternatywą i pewnie jest. Pomyślę za kilka lat, ha, ha, gdy …a zresztą ;))      pozdrawiam miło
    • …dobrze, że piszesz o równowadze, tylko, że nie jest ona dana raz na zawsze ;)), żeby jedni byli pokojowi , ktoś musi toczyć bój, przecierać szlaki dla poszerzania wolności ( z której profitujemy później wszyscy) - i są to zwykle osobniki alfa, reszta…jak przystało na szeregi „ drugiego kroku” -  szeregi małych strat i jeszcze mniejszych wygranych, kiedyś się obudzi już w nowej rzeczywistości i ha, ha, która to rzeczywistość nie będzie jej zasługą…      pozdrówki.
    • @Leszczym …ha, ha odpowiedź należy do właścicielek bram , ale i św.Piotr czymś potrząsa/ brzęczy ;)), więc…;))
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...