Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Trzy róże


Andre

Rekomendowane odpowiedzi

Stali naprzeciw siebie, spoglądając głęboko w oczy. Był wyczerpany podróżą. Jeszcze wczoraj rano wszystko układało się pomyślnie. W jednej chwili to złudzenie rozpadło się w drobny mak. Rzucił wszystko natychmiast. Jeszcze tego samego dnia wsiadł w autobus powrotny. Tak wiele się zmieniło. Jednak okazało się, że kilka telefonów nie zapobiegło temu, co go potem spotkało. Jeden ruch przewrócił pozostałe klocki domina, które potem ciężko poukładać. Głupia determinacja i impulsywność przywiodły go do kolejnych problemów.
Teraz stał tutaj, w zamyśleniu i wsłuchiwał się w szum płynącej nieopodal rzeki.
- Dziękuję za kwiaty – odezwała się pierwsza – Są śliczne.
- Wiesz co znaczy taki gest? Podarować komuś trzy czerwone róże?
- Nie wiem, nigdy wcześniej nie dostałam takich kwiatów. Co to znaczy?
- Nie wiem…
- Wiesz. Powiedz!
- Nie, sprawdź sobie w internecie …
- Ale Ty jesteś.
- Tak wiem, chamem i prostakiem… Po czym poznajesz, że ktoś Cię kocha? – zapytał po chwili milczenia.
- Poznaje wtedy, kiedy wiem, że druga osoba zrobiłaby dla mnie wszystko – odpowiedziała.
- Ale skąd to wiesz? Na przykład to, że On Cię kocha?
- Ponieważ, powiedział, że zrobiłby dla mnie dla mnie wszystko, abym była szczęśliwa.
- Powiedział, że by zrobił… - powtórzył
Czuł jak pęka mu serce, ból rozdziera pierś. Uświadomił sobie niebagatelną rzecz.
- Zimno mi. Idziemy? – zapytała
- Momencik, coś Ci jeszcze pokażę. Spójrz, widzisz te trzy gwiazdy? To pas Oriona.
- Dlaczego mi to pokazujesz?
- A wiedziałaś, że to Orion?
- Nie.
- No właśnie. Mówiłaś, że patrzysz w niebo, a jednak nic nie widzisz, tylko świecące punkciki. Podobnie jest, kiedy patrzysz komuś w oczy. Wpatrujesz się w głębię, ale nic nie widzisz… Chodźmy, nie chcę , abyś się przeze mnie rozchorowała.
„Teraz muszę się tylko opanować i zebrać wszystkie siły, nic już przecież nie zrobię, a podobno czyny są bardziej wymowne” – pomyślał.
„Co z tego, że… trzy czerwone róże… stoją u Ciebie w wazonie…”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...