Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

odbudowuję pięciopłatkowy neologizm
w oknach nienasycona wilgotniejąca
tropaeolum majus (plus) minus
źle się pisze

ona -taka nawet nieuliczna arcysentymentalna
wypijana na jeden siorb bez logowania się
nasturcja

no
a tę półpełną nie dorosłą popycham pod płot
łowić wodę

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • @wierszyki   Kotki to miłe futrzaki :)          
    • @Jacek_Suchowicz @Jacek_Suchowicz chyba tytuły ci się popierniczyły, co zdadza się jako że - w tłumie po rozumie.   To też w temacie - nic nie napisałeś, w ogóle, przez co trwonisz cudzy czas. Mamuś natomiast nadto go oszczęxzała przez co kindersztuby masz gościu właśnie tylko nic.   Daj ludziom możliwošć wyboru, także i co mają nucić. 
    • Rymy nieregularne, nazywane też nietypowymi, okazjonalnymi lub sporadycznymi, to rymy w wierszu, które nie tworzą żadnego powtarzalnego wzoru.    Rymy nie układają się w znane schematy, takie jak AABB, ABAB, czy ABBA. Mogą pojawiać się w różnych odstępach, losowo, lub tylko kilka razy w całym utworze.   Czasem rymy nieregularne mogą być celowym zabiegiem poetyckim, mającym na celu przełamanie konwencji lub podkreślenie pewnych treści.    Uznanie rymu za nieregularny może być subiektywne, zwłaszcza w utworach, gdzie rymy są rzadkie lub występują w nietypowych kombinacjach.   Nierówna ilość sylab w wierszu to cecha charakterystyczna wiersza nieregularnego, który charakteryzuje się brakiem stałej liczby sylab w wersach, w przeciwieństwie do wiersza sylabicznego, gdzie liczba sylab jest stała. Wiersz nieregularny odrzuca sztywne zasady wersyfikacji, pozwalając na swobodniejszy układ rytmiczny i brzmieniowy.      ABC poezji.
    • Co wczoraj?   A co dzisiaj?    Kilka słów na pożegnanie    Twój zapach w powietrzu  I niedojedzone śniadanie    Dlaczego to zawsze  Kończy się w ten sam sposób?     
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...