Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

jest ciemna noc...


Rekomendowane odpowiedzi

jest ciemna noc
a ja skryty w mroku
skradam się po zamku
wolno krok po kroku
moje ciche stąpanie
echo odbija
wchodzę przez drzwi
ktoś kogoś zabija !
zwraca do mnie głowę
w blasku świec
lśnia jego kły
zaczynam biec...
wpadam do pokoju
zamykam drzwi
przed oczyma mam
ciągle jego białe kły
znowu słyszę kroki
ktoś wbiega do komnaty
za nim jak skrzydła nocy
łopoczą jego szaty
spogląda na mnie
zimnymi oczyma
spozieram na niego
w ręku coś trzyma...
krzyknął do mnie
wyciągnął rękę
i z głośnym wrzaskiem
skazał mnie na mękę
wbił swoje zęby
w moją szyję
pozbawił mnie życia
ja już nie żyję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniot bezwarunkowy. Czemu spojrzenie jest zimne? Dlaczego zabity gada? Bezsensu jest taki zabieg bez porządnego nakreślenia tematu. A tu jakieś wyziewaaaanie ducha. Bylejakie. Na dnie sarkofagu noc, zimne Twe usta, a jeszcze niedawno oddech tlił. Pamiętam rozkoszny wiatr, masztem gnący sztorm. Dałaś mi swoją łzę. Lubię czarno, ale abstrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego jest niedobry : zbyt prosto napisany, bez żadnego polotu, sytuacja liryczna przedstawia wydarzenie niewiadomo skąd i właściwie po co. Jedyne, co wiemy, że martwy peel opisuje to zdarzenie - puenta jest totalnie nielogiczna. Czas jest taki : teraźniejszy - opis wydarzenia jest prowadzony na bieżąco i wygląda, że spisany był w momencie, gdy kły były zatopione w szyi - to jest po prostu bzdura. Co dalej - co ten, czy to cos ma w ręku, po co peel się skrada o zmroku, kto kogo zabija ?
Jeżeli to ma byc dobry wiersz, to jakie są te złe ?
Ja przepraszam za taka krytykę, ale myśle, że wylanie kawy na ławe nie zaszkodzi, i raczej zmobilizuje. Szczególnie, że technicznie - rymy, dobrze się trzymają, ale treśc, treśc kładzie całośc. A nawet drobny błąd niszczy całośc, a ja w treści widzę ich pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Myślę, że nie potrzeba specjalnego wykształcenia, aby po prostu widzieć piękno. Piękno i brzydota to oczywiście tylko określenia, ale nawet małe dzieci używają takich określeń w swoim postrzeganiu naszego świata.  Poniżej zacytuję Małgorzatę Zalewską:   "To wszystko dlatego, że… piękno jest w oczach patrzącego. To jedno z moich ulubionych powiedzonek, które tak dobrze wyjaśnia jak funkcjonuje nasz świat. Piękno jest w oczach patrzącego (w j. angielskim „beauty is in the eye of the beholder”). Bo to każdy z nas, sam, osobiście, decyduje co jest dla niego atrakcyjne. Na podstawie własnych wewnętrznych obrazów, wartości, przekonań, potrzeb."     
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Pamiętam w czasach mojego dzieciństwa, mieszkaliśmy wtedy we Wrocławiu, mieliśmy kuchenne taborety, a dla nas dzieci to była fajna zabawa. Taboret odwrócony do góry nogami służył jako "pojazd" - kładło się plecami na tak odwrócony taboret, a później odpychało się nogami po podłodze. Pozdrawiam serdecznie.
    • Struktura rut... Kurt S.  
    • I cel;  oko w oko leci.        
    • @kollektiv   Prawdziwy artysta posiada warsztat literacki, ogromną elokwencję i erudycję, także: świadomie stosuje środki stylistyczne - jest osobą samowystarczalną - niezależną ideowo i nie jest na utrzymaniu podatników, dajmy przykład: Adam Mickiewicz "Dziady" pisał dwanaście lat, otóż to: jestem starym wygą - mój pierwszy wiersz - to: "Gwiazdy" - napisałem jak miałem piętnaście lat i chodziłem wtedy do szkoły podstawowej, można tutaj znaleźć - trzeba po prostu czytać, a teraz zrobiłem wyjątek - to już chyba po raz setny udowadniam - nie jestem wielbłądem, jednocześnie: prawdziwy artysta szanuje własne prace intelektualne i potrafi to udowodnić w sposób merytoryczny - używając logicznych argumentów, znam niektóre osoby, które ukończyły Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i to mają być artyści - niczego światu nie pokazali i są oni na utrzymaniu podatników niczym pasożyci - to mają być artyści? Dodam, nie ulegam żadnym modom, gustom i nie piszę pod czytelników, jeśli ktoś nie rozumie jakiegoś mojego tekstu - nie mój problem, tak: posiadam świetny zmysł analityczny, krytyczny i obserwacyjny - takie osoby myślą samodzielnie i stoją z boku.   Łukasz Jasiński    @Jacek_Suchowicz   Są tutaj osoby, które prowadzą akcje destrukcyjne - świadomie rozbierają teksty innych użytkowników na pierwsze czynniki, gdybym ulegał non stop sugestiom - zostałby tylko sam tytuł...   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...