Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki
Wesprzyj Polski Portal Literacki i wyłącz reklamy

Głos drżący odbija się od ścian... i wraca...


Anna Rejniak

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam Cię pośród smogu dzisiejszego świata, w tłumie brudnych ludzi, przy smutnej melodii wyjących z głodu psów. Szedłeś spokojnie w moją stronę…jeszcze nie wiedziałeś, że jestem Twoja. A wypalone drzewa poczęły tętnic życiem i kołysać się łagodnie, muskane podmuchem wiatru. Rozstąpiła się ziemia, rozbłysnęła szmaragdowym okiem i cichutko wyszeptała: „ Świat czasem się uśmiecha”. A ja wtuliłam się w Ciebie i poczułam, że Twoje serce bije inaczej niż wszystkie pozostałe…bije dla mnie. I twe mosiężne dłonie odgarnęły kosmyki moich włosów, kołysząc je w rytmie naszych spojonych oddechów. Ciepłych…
Stopniały tafle martwych rzek budząc uśpione zmysły wszystkich żywiołów. I moje ciało przeszedł dreszcz potężny, krążąc wraz z moją krwią we mnie całej…
„Kocham cię”- wyszeptałeś…
A ja uniosłam się do góry i zobaczyłam niebo. Kolory, których nigdy nie umiałam sobie nawet wyobrazić zabarwiły mój szary dotąd świat, i budzą mnie, co dzień, i co dzień mówią mi dobranoc.
Jedna sekunda…dwie…minuta….godzina….dzień…Mam cię już tyle…a czeka nas jeszcze cała wieczność! Wieczność beztroska, pełna, chłonna. A nad nami złota łuna i bursztynowe słońce. Tylko Ty, ja i wiatr…Obejmij mnie! Do serca przytul! I zawsze silnie trzymaj mnie za rękę. A czas zatrzyma się na wieki, by nas zachować właśnie takich! Jedynych żywych na cmentarzu!
Hm…tak właśnie czuję…właśnie tak chcę powiedzieć Ci, jak kocham…
Jesteś moim dowodem na to, że istnieje Bóg…Co wieczór modlę się do niego i dziękuję za Ciebie! Co dzień proszę żebyśmy byli szczęśliwi i on mnie tak szczerze wysłuchuje i co dzień daje mi Tobą dowód swojego istnienia. Bo, od kogo innego może pochodzić tak potężne i piękne uczucie jeśli nie od niego? Przecież jesteś moim cudem, a cud ma boski wymiar…Aniele Boże stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój…
Czasem nie wiem, kim jestem…chcę wiedzieć, ale tak bardzo zmieniam się przy Tobie…tak na lepsze…kocham to w sobie,…Ale nas jest dwie…Ta pierwsza JA kocha cię nad życie, i nie może oprzeć się rosnącemu w niej poczuciu Twojej bliskości i ciepła, jakim ją otaczasz…Ta druga wciąż się boi i rozbieganym wzrokiem śledzi każdy Twój ruch…Wciąż wychyla się za okno by zobaczyć, jakie będzie jutro…I dopada mnie w samotne noce i nuci takie strasznie płaczliwe pieśni…A ja się wtulam skulona w kącie i płaczę razem z nią…
Boże! Kiedy pomyślę, że mogłabym Cię nie mieć, że mogło by nie być tego wszystkiego…ech…to mnie tak straszliwie przeraża! Bo jak bym szła przez życie, gdyby zgasło słońce? Myślałam, że kiedyś przestaną męczyć mnie obawy,…ale on są we mnie bardzo silne. Czy kiedyś znikną? Wiem, że gdyby ich nie było kochałabym cię jeszcze bardziej…wiem, że potrafię bardziej…A jednak te nocne koszmary sprawiają, że kocham cię świadomie troszkę jakby przez szybę…A strach mój tyczy się jednej przeraźliwej, zimniej myśli. Jestem Twoją pierwszą poważną dziewczyną…teraz jedyną w Twoim życiu. To piękne!
Ale co jeśli obudzisz się kiedyś, za parę lat i pomyślisz: nie chce, aby to był jedyny związek, jaki ofiarował mi los.
I stanę się NIE- jedyną, a tylko pierwszą…tak się tego boję! Z kim innym przyjdzie Ci dzielić świat. Przy mnie nauczysz się kochać, być, czuć wszystko, o czym dusza śpiewa i potem to wszystko, co ci ofiarowałam oddasz innej...
To byłoby dla mnie jak morderstwo!
Szukałam cię całe życie, już prawie straciłam wiarę, a jednak pojawiłeś się! Jakiż to dzień był cudowny! Rozbłysnął w ciemności, a mój spalony ogród zakwitnął tak bujnie! Tyle się zmieniło w moim życiu odkąd jesteś…I jest mi z tym tak dobrze…tylko czasem, czasem dopada mnie, jak zbrodniarz w ciemniej uliczce, ta myśl, że nie jedyną, lecz tylko pierwszą będę,…Że może i będziesz wspominał mnie mile całe życie, ale nie przy mnie będziesz się co dzień budził…A ja cię ukochałam…tak…tak na zawsze…

Czy słyszysz mnie?…

Głos drżący odbija się od ścian

I

Wraca…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...