Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Cisza postpsychedegeneracyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Więc rozczarowałeś się własnym sumieniem?

Że pękło na widok brzydkiej prawdy?

 

Człowieku, jakaż ta prawda jest, kiedy ty ją pomijasz jak krowa swoje placki na polanie?

W jak głęboki musisz wpaść dysonans by słowa nabrały sensu?

 

Jak bardzo skrzywdzić się musisz by ustały krzyki wokół spraw, których nie rozumiesz?

Wsiadłeś do ferrrari o przekroju krzyża i rozbić się chcesz o golgotę własnej dumy?

 

Uderzaj.

 

W końcu prawda jest względna, flash aparatu rzuca różne światło na obiekt.

Obiektyw jest obiektywny na tyle na ile podkręcisz w nim ekspozycję.

 

Błysk w sercu i ciemność. Taka jest fotografia twojego życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnie komentarze

    • Jeśli weźmiesz tam choć odrobinę siebie to nie będzie Avalon tylko rzeczywistość:-)   p.s. czy w ogóle istnieje coś takiego jak "JA", które można zabrać?
    • @Leszczym

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

    • @Bożena De-Tre Ja miałem nadzieję, że kogoś tutaj ujmie video, którego grafika jest moim dziełem. Przedstawia realne miejsce, które jest bezpośrednio związane z treścią wiersza oraz prawdziwymi wydarzeniami. A jeśli ktoś odgadnie, co to za miejsce, to obiecuję stawiać łapki w górę pod każdym jego dziełem.
    • Ładny wiersz. Końcówka przypomniała mi słowa Seneki: "Umieramy co dzień. Co dzień bowiem tracimy jakąś cząstkę życia, a nawet wtedy, kiedy rośniemy, życie maleje. Najpierw mija niemowlęctwo, potem dzieciństwo, a wreszcie młodość. Każda miniona chwila aż po dzień wczorajszy jest już na zawsze stracona; nawet ten dzień, który właśnie przeżywamy, musimy dzielić ze śmiercią. Jak klepsydry nie opróżnia ostatnia kropla, lecz wszystka przedtem wysączona woda, tak i naszej śmierci nie powoduje dopiero ostatnia godzina, w której przestajemy istnieć, lecz ona ją tylko dopełnia: doszliśmy do niej, ale szliśmy długo."
    • @Leszczym   A dla mnie nie, chociaż oglądałem - "Matrixa" - to łuszczyca intelektualna (mój autorski twór - oryginalny), innymi słowy: jak to mówią tak zwani fachowcy - umysły większości młodych ludzi funkcjonują jak otwarte aplikacje w smartfonie, jeśli chodzi o mnie, to: dajmy przykład kalendarza - dla mnie kalendarz musi mieć całe miesiące - dwanaście miesięcy, nigdy: dzień po dniu - taki kalendarz ogranicza mój umysł, podobnie jest z puzzlami - widzę całość i drażni mnie jeden fragment w dłoni - szukający prawidłowego elementu, otóż to: mam umysł szachisty...   Łukasz Jasiński 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...