Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Ostatni taniec


Rekomendowane odpowiedzi

@befana_di_campi Nie w tym przypadku.Jad jest tu użyty w kontekście pewnych słów,których czasem nie da się cofnąć.Tych słów zresztą po czasie człowiek żałuje,choć nie jest to regułą.Utwór jest zresztą uniwersalny.Pierwotnie odnosił się do wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą,ale jak widać po czasie zyskał wiele znaczeń.Dziękuję ci za komentarz pozdrawiam serdecznie;)

@Dagmara Gądek Prawem czytelnika jest krytyka szanuję twoją opinię.Masz takie zdanie,a nie inne rozumiem.Pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monia …a widzisz, a ja się tematem Ukrainy tak przejęłam, że połknęłam go i już zaniemówiłam. Moja miła Ukrainka, którą bardzo wspierałam - łatwiej się z tym  oswoiła, niż ja sama, ale to widać taka już nawrażliwa specyfika, że gdy człowiek nie może niewinnym odjąć bólu, gdy widzi pełną hipokryzji politykę kraju, w którym mieszka ( żyję za granicą ), sprzeczne narracje ( pomagamy, zbieramy datki , ale broni nie damy i dalej odkręcamy  „złoty kurek”  dla statrapy) - to nawet więdną wiersze…

 

pozdrówki i buduj jakieś proste liryczne obrazy, bez patosu ( jadów,pieców, buchania) - to się urodzi fajny tekst…pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Patos jednym nie przeszkadza,a drugim wręcz przeciwnie.Zależy kto co lubi piszę różnie,a ocena czytelnika to rzecz gustu.Też zmieniłam stosunek do tego co się dzieje na Ukrainie,a tekst powstał jakoś dwa lata temu także z perspektywy czasu sporo się zmieniło,a i utwór zyskał wiele innych znaczeń.Dziękuję ci za komentarz pozdrawiam również

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

.

@Hiala W takim razie nawzajem pozdrawiam jeszcze raz ;)

@violetta Zależy od interpretacji czytelnika pozdrawiam cię ciepło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...