Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Neutrinowy cesarz


Rekomendowane odpowiedzi

cysorz to ma 

klawe życie

pije piwo z Lubartowa

może i bez piany 

ale za to jakie tanie

Mars. Jowisz. Saturn.

srebrne szlaki

Drogi Mlecznej

jak fraktale

oplatają karawany grawilotów

czy atomowe serce matki

nie eksploduje smutkiem 

na wiosnę?

nie wiem...

wiem ,że ...w maju ...

poeta zwariował

bo maj

to raz miłość

raz choroba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • Poza tym taka jedna rzecz, najważniejsza. A może odwrotnie, powinniśmy bać się traktowania ludzi jak dawniej zwierzęta. (Znak równości).  
    • Zostawił mi wszystko jak wyszedł To bagno bagienko upalnie Doskwiera jak w spiole tu skwierczy W szarugę się udam udaję Że jakoś się żyje że minie Mnie w biegu zapomnę to przeżyć
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Marku, słowo zdychać jest bliższe fizycznemu obrazowi rzeczy. To straszne, bo śmierć jest straszna. Nas się próbuje oswajać, także przez kulturę, źe jest w niej coś wzniosłego. Sama śmierć jest straszna, uzwierzęca nas, zrównuje z prochem.  Tu es mort. Też inaczej brzmi niż o polsku, krótko, gardłowo jak coś, co ugrzęzło w krtani. Może to nasze umrzeć bardziej powinno odnosić się do np. zjawisk. Eskimosi podobno mają wiele określeń dotyczących śniegu, i co, wyglobalizować? Kochajmy, co nasze. Pozdrawiam serdecznie.

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        Dziękuję za ładnie.  Piszę raczej jak zwykła kobita, nawet taka, której już nie chcą do normalnej pracy. Wczoraj napisałam do tego ładniejszy wiersz, ale poniosło mnie i wysłałam na konkurs. Kiedyś zamieszczę jak dożyję pzdr
    • Bardzo ładnie to napisałaś, a jednak  tego rozróżnienie umarł / zdechł nie ma w większości języków, pochodzących z łaciny, ale nie tylko, które z chrześcijaństwem, czyli czekaniem, zetknęło się znacznie wcześniej. Może starano się takowe wprowadzić, ale nie wyszło. Nawet we Francji, pierwszej córze kościoła śpiewają: Le coq est mort. Pozdrawiam
    • Ale on pisze rękopis. Nie ma mowy o mowie. Dyrygent może być także kompozytorem. Tu jest. Treny, elegie są metaforą jakiegoś słowa lub dźwięku. 
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...