Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Historia edycji

Należy zauważyć, że wersje starsze niż 60 dni są czyszczone i nie będą tu wyświetlane
Dagmara Gądek

Dagmara Gądek

… samą już poezją są wyliczane tutaj  urocze naczyńka, czy  bogactwo zapachów. 
Do Apteki podobnej do opisywanej,( z ogromnymi drewnianymi regałami)  mieszczącej się  u zbiegu Grodzkiej i Franciszkańskiej , zaglądałam  w czasach studenckich, ale tylko w razie konieczności , bo o ile dziś  w tych przybytkach są też poprawiacze urody i pieluchy dla dziecka, o tyle w tamtych ( moich młodych ), apteka już  samym zapachem  spisywała  testament 😅 powodując  gwałtowne uderzenia fantazji i hipochondrii ,ha, ha ale cóż - przywilejem  młodości jest , aby choroby omijać  łukiem…

 

Klimaks, ma też drugą stronę, którą staram się dostrzegać,  bo po niemiecku die Wechseljahre - są nazwą obiecującą, nie stygmatyzującą, otwierającą na nowe, nieznane dotąd perspektywy ( tylko czemu cholera, w stanie permanentnej bezsenności 🙄😅;)).

 

Pośród znajomych Pań, zauważam w tym wieku  trend do lepszego zbilansowania dotychczasowych wyborów; podejmowania odważnych decyzji - dostrzegam siłę , mądrość i aktywność  kobiet dojrzałych, gotowość do udzielania wzajemnego wsparcia- podczas gdy faceci miotają się z kryzysem wieku średniego, nie tylko łysieją , ale i nudzą ( również się ) zawieszeni między własnym egocentryzmem , megalomanią  a potrzebą  wzbudzania ( choćby sztucznych) zachwytów…to IM ten Paracelsus jest bardziej potrzebny ;)), pozdrawiam miło 🍀🌸

 

Dagmara Gądek

Dagmara Gądek

… samą już poezją są wyliczane tutaj  urocze naczyńka, czy  bogactwo zapachów. 
Do Apteki podobnej do opisywanej,( z ogromnymi drewnianymi regałami) - mieszczącej się  u zbiegu Grodzkiej i Franciszkańskiej  zaglądałam  w czasach studenckich, ale tylko w razie konieczności , bo o ile dziś  w tych przybytkach są też poprawiacze urody i pieluchy dla dziecka, o tyle w tamtych ( moich młodych ), apteka już  samym zapachem  spisywała  testament 😅 powodując  gwałtowne uderzenia fantazji i hipochondrii ,ha, ha ale cóż - to przywilej młodości, aby choroby obchodzić dużym łukiem…

 

Klimaks, ma też drugą stronę, którą staram się dostrzegać,  bo po niemiecku die Wechseljahre - są nazwą obiecującą, nie stygmatyzującą, otwierającą na nowe, nieznane dotąd perspektywy ( tylko czemu cholera, w stanie permanentnej bezsenności 🙄😅;)).

 

Pośród znajomych Pań, zauważam w tym wieku  trend do lepszego zbilansowania dotychczasowych wyborów; podejmowania odważnych decyzji - dostrzegam siłę , mądrość i aktywność  kobiet dojrzałych, gotowość do udzielania wzajemnego wsparcia- podczas gdy faceci miotają się z kryzysem wieku średniego, nie tylko łysieją , ale i nudzą ( również się ) zawieszeni między własnym egocentryzmem , megalomanią  a potrzebą  wzbudzania ( choćby sztucznych) zachwytów…to IM ten Paracelsus jest bardziej potrzebny ;)), pozdrawiam miło 🍀🌸

 

Dagmara Gądek

Dagmara Gądek

… samą już poezją są wyliczane tutaj  urocze naczyńka, czy  bogactwo zapachów. 
Do Apteki podobnej do opisywanej,( z ogromnymi drewnianymi regałami) - mieszczącej się  u zbiegu Grodzkiej i Franciszkańskiej - zaglądałam  w czasach studenckich, ale tylko gdy musiałam, bo o ile dziś  w tych przybytkach są poprawiacze urody i pieluchy dla dziecka, o tyle w tamtych ( moich młodych ), apteka już  samym zapachem  spisywała  testament 😅( słowem - miewałam gwałtowne uderzenia fantazji i hipochondrii ,ha, ha ale cóż - przywilej młodości, by choroby obchodzić dużym łukiem…

 

Klimaks, ma też drugą stronę, którą staram się dostrzegać,  bo po niemiecku die Wechseljahre - są nazwą obiecującą, nie stygmatyzującą, otwierającą na nowe, nieznane dotąd perspektywy ( tylko czemu cholera, w stanie permanentnej bezsenności 🙄😅;)).

 

Pośród znajomych Pań, zauważam w tym wieku  trend do lepszego zbilansowania dotychczasowych wyborów; podejmowania odważnych decyzji - dostrzegam siłę , mądrość i aktywność  kobiet dojrzałych, gotowość do udzielania wzajemnego wsparcia- podczas gdy faceci miotają się z kryzysem wieku średniego, okrutnie łysieją i nudzą, zawieszeni między własnym egocentryzmem i megalomanią  a potrzebą  wzbudzania ( choćby sztucznych) zachwytów…to IM ten Paracelsus jest bardziej potrzebny ;)), pozdrawiam miło 🍀🌸

 

Dagmara Gądek

Dagmara Gądek

… samą już poezją są wyliczane tutaj  urocze naczyńka, czy  bogactwo zapachów. 
Do Apteki podobnej do opisywanej,( z ogromnymi drewnianymi regałami) - mieszczącej się  u zbiegu Grodzkiej i Franciszkańskiej - zaglądałam  w czasach studenckich, tylko gdy musiałam, bo o ile dziś  w tych przybytkach są nawet poprawiacze urody i pieluchy dla dziecka, o tyle w tamtych ( moich młodych ) czasach, apteka już  samym zapachem  spisywała  mi testament 😅( słowem - miałam gwałtowne uderzenia fantazji i hipochondrii , ha, ha),ale cóż,  to przywilej młodości, by choroby obchodzić dużym łukiem…

 

Klimaks, ma też drugą stronę, którą staram się dostrzegać,  bo po niemiecku die Wechseljahre - są nazwą obiecującą, nie stygmatyzującą, otwierającą na nowe, nieznane dotąd perspektywy ( tylko czemu cholera, w stanie permanentnej bezsenności 🙄😅;)).

 

Widzę wśród znajomych Pań, zauważam w tym wieku  trend do lepszego zbilansowania dotychczasowych wyborów; podejmowania odważnych decyzji - dostrzegam siłę , mądrość i aktywność  kobiet dojrzałych, gotowość do udzielania wzajemnego wsparcia- podczas gdy faceci miotają się z kryzysem wieku średniego, okrutnie łysieją i nudzą, zawieszeni między własnym egocentryzmem i megalomanią  a potrzebą  wzbudzania ( choćby sztucznych) zachwytów…to IM ten Paracelsus jest bardziej potrzebny ;)), pozdrawiam miło 🍀🌸

 

Dagmara Gądek

Dagmara Gądek

… samą już poezją są wyliczane tutaj  urocze naczyńka, czy  bogactwo zapachów. 
Do Apteki podobnej do opisywanej,( z ogromnymi drewnianymi regałami) - mieszczącej się  u zbiegu Grodzkiej i Franciszkańskiej - zaglądałam  w czasach studenckich, tylko gdy musiałam, bo o ile dziś  w tych przybytkach są nawet poprawiacze urody i pieluchy dla dziecka, o tyle w tamtych ( moich młodych ) czasach, apteka już  samym zapachem  spisywała  mi testament 😅( słowem - miałam gwałtowne uderzenia fantazji i hipochondrii , ha, ha),ale cóż,  to przywilej młodości, by choroby obchodzić dużym łukiem…

 

Klimaks, ma też drugą stronę, którą staram się dostrzegać,  bo po niemiecku die Wechseljahre - są nazwą obiecującą, nie stygmatyzującą, otwierającą na nowe, nieznane dotąd perspektywy ( tylko czemu cholera, w stanie permanentnej bezsenności 🙄😅;)).

 

Widzę wśród znajomych Pań trend do lepszego zbilansowania dotychczasowych wyborów; podejmowania odważnych decyzji - dostrzegam siłę , mądrość i aktywność  kobiet dojrzałych, gotowość do udzielania wzajemnego wsparcia- podczas gdy faceci miotają się z kryzysem wieku średniego, okrutnie łysieją i nudzą, zawieszeni między własnym egocentryzmem i megalomanią  a potrzebą  wzbudzania ( choćby sztucznych) zachwytów…to IM ten Paracelsus jest bardziej potrzebny ;)), pozdrawiam miło 🍀🌸

 



×
×
  • Dodaj nową pozycję...