Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Duch


Łukasz Jasiński

Rekomendowane odpowiedzi

@Somalija

 

Semickie, niestety, semickie, a ty masz nordyckie, zauważ moją byłą koleżankę z Liceum Zawodowego - tą w krótkich włosach i koszuli - ona ma tatarskie rysy twarzy, natomiast: na ostatnim zdjęciu kolega po prawej stronie - semickie, reszta: tak jak ja - słowiańskie, dobra, a gdzie mam publikować wiersze? Mam wszystkich, którzy mnie atakują personalnie - blokować? Więc? Co proponujesz? Tak, masz rację: jestem wrażliwy, a jeśli ktoś przekroczy granicę mojej wrażliwości - ona wygląda tak:

 

Grabarz

 

Ja, za życia powszedniego - trędowaty

i moje drugie ja, umiłowana śmierć - noc,

 

to lubię - stare okładki czarnej magii,

tamta epoka wciąż trwa jak głębokie łuki

 

cmentarnych bram, patrz - we mgle

nadchodzą dźwięki skrzypiec - pękają

 

kamienne krzyże - lubię psy o czerwonych

ślepiach - czołobitnie podają mi łapy.

 

Łukasz Jasiński (kwiecień 2010)

 

@violetta

 

Dla ciebie może fantastyczny, a jednak przegrał ze mną szermierkę słowną na Nieszufladzie i nie mógł tego przełknąć - wyrzucił mnie bez podania przyczyny - ćwierćinteligent, gdyby był naprawdę mądry, to: z pokorą przyjąłby porażkę.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

 

Przypowieść o wrażliwości

 

Król sawanny, dumny, uparty i nieustępliwy - rządził samicami i każda go pragnęła, stada hien na jego widok uciekały w mig, a kiedy już zrobił swoje i pragnął odpocząć - hieny wykorzystały okazję i boleśnie go pogryzły, jeszcze żyje i walczy - walczy już tylko i wyłącznie o przetrwanie, hieny wciąż go atakują i gryzą, czasami stado samic - lwic - pomaga mu i przepędza stado hien, jednak: to już jego ostatnie czasy - on już odchodzi, a przecież: mogło być inaczej...

 

Łukasz Jasiński 

 

@violetta

 

Bądź sobie kim chcesz, poproś własnego idola, aby dał ci cylinder, frak i laskę - może telewizja da ci jakiś program edukacyjny - będziesz wychowywała nowych lewaków, a tak przy okazji: jesteś bardzo słaba w porównaniu z Magdaleną Gałkowską i Bernadettą Kossarzecką, jeśli nie wiesz co to za dziewczyny - Jacuś D. ci powie.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Dla mnie Jezus Chrystus był filozofem uniwersalnej miłości i nikim więcej, masz ze sobą problem, zamiast wziąć odpowiedzialność za to - na kogo głosowałaś, uciekniesz do kościoła i dla mnie to nic nowego - tak działają sekty monoteistyczne, słowem: destrukcyjne - to nic innego jak dualizm psychiczny, a potem będzie jęczenie o prześladowaniu i męczeństwie - nuda, raczej: niedorozwinięcie umysłowe, zrozum: od Nowego Roku ceny energii elektrycznej wzrosną o - 70% - to pójdzie na konto twojej "opozycji" - pierwszy cios, mówiłem już: kiedyś należałem do Polskiej Partii Narodowej - polityka to bezwzględna gra interesów, tak: twoja "opozycja" dostała w prezencie podłożoną świnię, dobranoc.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Naprawdę? Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ja - w realnym, wczoraj nagle doszło do poprawki - frekwencja wzrosła o jeden procent i głosy straciły dwie największe partie, zyskały: Bezpartyjni Samorządowcy i Polska Jest Jedna, otóż to - to Mariusz Kamiński - poszedł (widziałem go na własne oczy przez okno: niski wzrost, ubrany na czarno i w prawej dłoni trzymał grubą teczkę) - poszedł do Komisji Wyborczej - tam, gdzie ja byłem w niedzielę i zrobił porządek, oczywiście: sprawę upubliczniłem tutaj, jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych - miał do tego prawo.

 

Chcesz posłuchać Jezusa Chrystusa?

 

- Zaprawdę, powiadam wam, jam jest tym, którego pragniecie, dzieci moje, otwórzcie serca własne, poczujecie ogromny ból, cierpienie, a za chwilę otrzymacie ogromną łaskę wniebowstąpienia, zaprawdę...

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

A ty - według mnie: jesteś Matką Boską, nomen omen - ona była żydówką, nic nowego u ciebie, nadal stosujesz poprawność polityczną i mowę nienawiści, a potem odwracasz kota ogonem, wróć na górę i zacznij liczyć własne obelgi wobec mnie, także: kłamstwa, używasz słów - wytrychów, aby komuś przypiąć jakąś łatkę, powtarzam: jestem pogańskim racjonalistą - libertynem i intelektualnym biseksualistą - uniwersalnym, nie masz żadnego prawa decydować o tym - kim jestem, poza tym: łamiesz Konstytucję III RP, semitami również są Arabowie, jeśli już, to: poprawnie - antyżydem lub antyjudaistą, a zresztą: gdybym był "antysemitą", to: byłbym na czarnej liście w Lidzie Przeciwko Zniesławienia - to jest potężna organizacja międzynarodowa działająca w Ameryce Północnej i co? I nic! Kiedyś byłem w Krakowie i tam była izraelska wycieczka i jakaś Izraelitka mnie poderwała, pewnie: uprawialiśmy seks w hotelu, bardzo, ale to bardzo dużo przed tobą nauki, otóż to:

 

- Polska - Polak,

- Izrael - Izraelita,

- Niemcy - Niemiec,

- Włochy - Włoch,

 

to - jest narodowość państwowa - obywatelstwo, a pochodzenie nie ma znaczenia, natomiast:

 

- katolicyzm - katolik,

- islam - islamista,

- judaizm - judaista,

- poganizm - poganin,

 

to grupy religijne, a jeśli chodzi o Żydów (narodowość) i żydów (grupa religijna) - oni już nie istnieją i to są już nazwy nie pasujące do nowej rzeczywistości - winne być wykreślone ze wszystkich słowników książkowych i internetowych, otóż to: sama nazwa Żydzi jako odrębna grupa narodowościowa powstała w Zachodniej Europie - Żydzi zostali wygnani z Izraela przez Rzymian, a teraz mają własne państwo i są Izraelitami, otóż to: Polak może być judaistą i chodzić do synagogi i Izraelita może być katolikiem i chodzić do kościoła itp. itd. Naprawdę, masz kompletnie wyprany mózg, bardzo mi przykro - nie pomogę ci - sama musisz sobie pomóc, słowem: nie nadążasz za zmianami we współczesnym świecie.

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński Twoja wiedza jest malutka z historii, nie będę z Tobą rozmawiała. Powiem Ci tak, kim był Izrael, to zmienione imię Jakuba, kim był Jakub, no właśnie, nie masz pojęcia. Nie znasz pisma Świetego. Nie rozmawiam z ludźmi, którzy nic nie wiedzą, którzy negują Jezusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Nie, proszę pani, jest na odwrót: to pani ma kompletnie zamknięty umysł i nie potrafi pani samodzielnie myśleć, otóż to: o istocie człowieczeństwa świadczą słowa, gesty i czyny i nie neguję filozofa uniwersalnej miłości i jego matki - Maryji - te osoby naprawdę istniały i są na to źródła historyczne, a pani mnie tylko ocenia, ocenia i ocenia, jakby pani patrzyła na mnie z góry, a sama pani co robi? Gdzie jest pani historia? Gdzie jest pani religia? Otóż to: jest pani opętana misją nawracania jak świadkowie jehowy, gdybym pani posłuchał: zapłać 2000 zł, nie ważne mieszkanie i nie ważne jedzenie - ważna jest bratnia dusza - gdzie wtedy wylądowałbym? Prowadzi pani na tym portalu destrukcję, moja propozycja: proszę przeczytać Biblię Humanisty i wrócić do realnego świata lub wziąć Biblię i wrócić do zakonu - proszę dać ludziom żyć, tak: istnieje Antychryst i to właśnie wy wierzycie w Antychrysta, mi próbujecie wmówić, iż to jest Bóg, puknij się, młoda damo - w pusty łeb bez rozumu! I jeszcze jedno: Ciebie, Cię i Tobie - piszemy w listach, a nie w wierszach i tutaj.

 

- Nomine patris, et filli et spiritus sancti...

 

Łukasz Jasiński 

Edytowane przez Łukasz Jasiński (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Somalija

 

Ma pani rację, pani Agnieszko, pani Wioletta jest nieobliczalna, ale już wcale nie jest groźna - nie wpuszczę do Tajnego Ruchu Oporu wychowanki Ndranghety i nie zmienię zdania o semickich rysach - takie ma, podobnie jak wielu Hiszpanów.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz Jasiński bujasz się z tymi dwoma tysiącami, już dawno powinieneś dostać korektę, wystarczy napisać reklamację i podać liczniki, nawet te 400 zł za wodę miesięcznie, to za dużo, coś ściemniacz. Jestem Słowianką, pochodzę z Mazowsza, a jasno piwne oczy, nawet nie mocno brązowe. A Semici pochodzą od Sema, syna Noego, który po potopie przetrwał i miała swoje ziemie na terenie Izraela. Warto się przyjrzeć pozostałym synom Noego, co i jak. Ham na przykład składa mi się z obecnym Hamasem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Możesz sobie być kim chcesz, a jeśli chodzi o te 2000 zł - niczego nie będę pisał - żadnych wniosków, ten, który narozrabiał - niech teraz naprawia to - co zrobił, nikt, ale to nikt - nie zmusi mnie do tego - do przychodzenia - do wygodnego biurka, to władza powinna służyć obywatelom, a nie na odwrót - obywatel władzy.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Ależ jesteś głupia: wie o tym całe osiedle, mama, brat, tutejsza pani Agnieszka, inspektor Hanna Dąbrowska, pan Sławek - właściciel hostelu na Rembertowie, administratorka Małgorzata Mączyńska, tutejszy starszy pan i postronni ludzie - efekt domina poszedł już na cały świat, mama poszła do administracji, a i mogę jeszcze iść na Marynarską i Smoluchowskiego - to już jest wyższa instancja i napisać wniosek o natychmiastowe zwolnienie księgowego z Administracji DOM Konduktorska.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violetta

 

Dali jakiś śmieć biurokratyczny do wypełnienia, oczywiście: mama wypełniła, a ja złożyłem tylko dwa podpisy - nie takie jak zawsze - tylko syf, rękoma ten dokument byle jak złożyłem i stopami wyprostowałem, otóż to: za brak szacunku dla obywatela - otrzymają brak szacunku, a wszystko było tak dobrze - sami wszystko zniszczyli - nie będzie już rozmów, nie będzie uśmiechów, nie będzie tańców, nie będzie "dzień dobry" i "do widzenia", nie będzie spacerów na Stare Miasto i na Kopiec Powstania Warszawskiego - zamykam serce i portfel - znowu zacznę stosować samoizolację, a na pytanie: dlaczego pan jest niemiły? Będę wskazywał drzwi - nie będę odpowiadał na głupie pytania, stosunki między Obywatelem (mną) i Administracją DOM Konduktorska będą już tylko i wyłącznie - dyplomatyczne i to nie z mojej winy, mama pojedzie w poniedziałek na Irysową - jest to jeszcze wyższa instancja od Smolchuwskiego i Marynarskiej, a najwyżej jest pani Hanna Dąbrowska - inspektor - członek Komisji Mieszkaniowej, oczywiście: zrobiłem zdjęcie tego dokumentu i wysłałem jej - wszystko ma w komputerze, jasne: ona o tym wie, iż wszystko tutaj publikuję.

 

Łukasz Jasiński 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...