Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W ten sposób o wiele lepiej się wygląda w porównaniu, zwłaszcza w obliczu pośredniego źródła informacji. Zazdrość bywa złym doradcą i prowadzi przeważnie do nienawiści, a często obsesji.

Tutaj Opal pisała poezję, Jazzkółka z lotu brzydko... jak to ptaszek;)

Takie czasy jadu i zawiści zamiast zrozumienia.

Opublikowano

Podaję źródło:
"Fraszka (wł. frasca – gałązka, drobiazg, bagatela, błahostka) – krótki utwór liryczny, zazwyczaj rymowany lub wierszowany, o różnorodnej tematyce, często humorystycznej lub ironicznej (satyrycznej)." (za Wikipedią)

 

Michał 78

Dzięki za podzielenie się przez poetę:) opinią bez źródła (pośredniego informacji).
Zdrówka życzę!

Opublikowano (edytowane)

Jak już chyba w innym miejscu napisałem, świetne, oryginalne fraszki, spełniające, oczywiście, wszelkie wymogi gatunku.

Fraszka powinna uderzać w śmiesznostki,  moralne skazy, żałosne i/lub nadęte sznyty/galanterie, jak w kaczy kuper. A Twoje czynią to z mocą. I błyskotliwie :)

 

Więcej takich proszę, nawet gdyby sfrustrowane, papierowe aniołki miały zstępować z nieba, by zostawić kawałeczek robaczywego serca i wrócić do zmurszałych pawilonów w celu zażycia odtrutki na niespełnienie ;-)

 

Pozdrowionka, Moniko :)

 

Edytowane przez Torne (wyświetl historię edycji)
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...