Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Czym jest szczęście


Rekomendowane odpowiedzi

Z kryształków

     Być jak burza, uzewnętrzniać swoje pragnienia, wyniszczając drzewa, tylko czy jest w tym empatia i serce. Rywalizacja. Rywalizacja nie czuje skruchy, cierpienia serc, szczęścia - każda postać musi być widzialna światu. Różne są metody odcieni, walk, zwyczajowo lub kto dłużej wygra   serce. Wydaje mi się, nie o to chodzi w życiu, lecz upadam, mojego krzyku nie słychać. Nie potrafię krzyczeć. Szlachetność i wartościowość serca są zgniecione w tej walce. A przecież każdy jest równy, tak samo godny, tak samo wartościowy. Czy wszystko można  kupić, czy można cieszyć się z nieszczęścia, skąd w ludzkich sercach bierze się agresja, chłód, zazdrość, nienawiść, chęć niszczenia. Nieraz dostrzegam zniszczone rzeczy, powybijane okna, w ludzkim sercu duszy. Czy wtedy jest lżej. I Ci, za którymi zwracamy się, czy kiedy już zawalczymy o Ich dobro, gdy poczują się silni, nie zniszczą pomocnej dłoni. Wierzyłam, że nie. Wierzę, że szczęście pozbawione jest egoizmu, że jest motylem wielobarwnym, co przysiadł w sercu. Co oznacza być wygranym w tej walce, czy podczas takiej walki można nieść światło, czy światło niesie się bez walki.

Upadają kropelki deszczu, dookoła rozglądam się - jest mgła. „Świat zasnął”, nieczułość - tak ciemno jest, tak zimno jest mi, zapal proszę lampę serca dniu, szukam choć świetlików serca.

 

***

     Przytul mnie każdy dniu, w skrzydła swoje schowaj i ukołysz moje serce chroń przed smutkiem, słowem i nadzieją mi bądź.

27.06.23.

 

        Gdy serce składa się z ogników dobrych uczuć, jest jak lampion. Być światłem dla słabych, przyodziawszy ciepłem serce, to nieść światu w dłoniach godność, równość. Otulając serce pięknem może obdarować człowiek tylko miłością.

07.07.23.

         Nieść światu w dłoniach godność, równość, dobroć, miłość.Kiedy upadałam, zwracałam się zawsze w stronę dobra, by nie stać się kamieniem. Serce było zawsze silniejsze. Kiedy płacze świat, w moich oczach pojawiają się łzy smutku. Nie umiem ranić, lecz czasem czuję, że moja obecność jest cierpieniem innych serc. Kiedy dostrzegam szczęście w dłoniach świata, w oczach moich są kropelki szczęśliwych łez. Życzę Wszystkim jak najlepiej.

11.07.23

 

 

Empatia współodczuwanie.

 

Czym jest piękno. Rywalizacją cierpieniem innych pozbawioną uczuć, obojętnością, szyderstwem uśmiechu, dumą, roztrzaskując o podłogę empatię, skromność, łzy, serce, w kolii szat

ogłoszono zwycięzcę.

 

Każda godzina jak łza. Nigdy nie zaznałam szczęścia, lecz z całego serca życzę Wszystkim jak najlepiej i życzę go światłu i światu.  

12.07.23

 

Empatia

Empatia jest jak skrzydła motyla. Zdarza się, że stoi na brzegu, latarnia morza. Podaje swoją dłoń, czułość na duszę, krzywdę, obecność słowem i bez słów. Siada zwykle w kąciku i kiedy nikt nie patrzy przychodzi, dostrzegając. Istnieje bez pochwały.

 

Miłość

Wszystkie uczucia dobroci .

 

Dobro

Czynienie piękna.


Przyjaźń

Otwarte dłonie.

 

Troska

Otoczenie dłońmi, bezinteresowne.

 

Dobroć

Otwarte serce.

 

 

13.07.23

 

Serce

 

15.07.23

 

To światło zapaliliście w sobie szczęśliwym uśmiechem. Wiem, że będziecie nieść je dalej. Najpiękniejszym darem empatii jest dobro, które można ofiarować, kiedy widzi się łzy.

 

20.07.23

 

 

A w sercach, jaką barwę posiadają serca, czy serce zdobi człowieka, czy szata. Jednocześnie, czy nie. Nikt nie dostrzega łez. Nikt nie widzi łez.

 

18.07.23

20.07.23

 

 

Wrażliwość

 

Serdeczność

 

Piękno serca

21723'

 

W tych małych drobinkach na niebie zamieszkuje światło, serce

wszystko najpiękniejsze

24723'

 

Jak promień światła witrażem wrażliwości zakrada się w duszę przenika przez serce czułość na dobroć.

Serce – witraż piękna.

31723'

 

 

Istnieje taki rodzaj smutku, który przepełnia niebo, bezdźwięczny jak przezroczystość łzy, gdzie słowa i myśli jakby nie były w stanie wydobyć się ponad ciszy przejmujące echo przerażenia. Przy sercu dostrzegłam światło, duszę, serce. W sercu dostrzegłam serce.

 

5823'

 

 

 

 

W Sercu dostrzegłam Serce.

W Sercu.

Serce.

 

 

 

9823'

 

 

 

W Sercu

Serce

 

 

 

12823'

 

W Sercu

Serce

 

I w Sercu moim

Serce 

 

 

 

15823'

 

W Sercu

Serce

 

I w sercu moim

Serce

 

 

Wiarą, Nadzieją odnajdziesz

przy drugim jedno Sercem

 

20823'

 

Serce


 

27823'

 

Bez Serca Człowiek stałby się kamieniem

ocierać w Innych oczach łzy, uczynić cząstkę dobra, uciszyć płacz, ukoić ból

smutek jest niewidoczną nocą

28823'


 

 

Edytowane przez Nazwaużytkownika (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...