Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Trzy małpy - limeryki erotyczne i puenta


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pewna małpa z miasta Etmore*
Szuka ucha - głucha w stodole
Patrzy! Holyfield śpi
Gryzie ucho - on śni
Obok Tyson - gryzł małpie w dole
                     I
                    V
Nagle małpa we wsi Stodoły
Prosi bokserów na pierdoły
Gatki czar  - jak szmatka
Bierze węgle - wpadka
Idzie drogą czując popioły
                     I
                    V
I łazi dziecię ze wsi Wesołe
Jego tatkowie są już w rosole
Ono w kolor szczęśliwe
Zabrał bocian pod śliwę
Dzisiaj boksu szuka na konsolę

 

* -  Stany Zjednoczone

 


 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Dziękuję, jeszcze raz -:) W między czasie, napisałem ów limeryki,  by poprawić, nie tylko sobie humor; jestem na etapie kończenia pewnego wpisu prozo - poezji. 

Pozdrawiam ciebie, boksując -:))

 

Opublikowano

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Coś ty! Przestań. Prościzna - nie tylko dla mnie.

Dziękuję i pozdrawiam ciebie.

Dla zainteresowanych - bo ową tabelkę mam już w głowie, z chęcią przesyłam:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Azraell Wiersz mroczny jak Twój nick, Azraelu. A przecież dzień dziś jasny, aż się prosi o trochę ulgi. Musiałeś naprawdę zaciągnąć słońce do piwnicy, żeby napisać coś tak ciężkiego? Choć… przyznam, wyszło przejmująco.
    • @Stukacz Zastanawiam się, czy nie warto byłoby rozbić to na kilka zdań, bo przy tak długiej frazie wiersz trochę traci oddech - choć klimat pozostaje mocny.
    • @kano Wiersz jest bardzo liryczny, miękki w brzmieniu, pełen tęsknoty - wszystko w nim płynie spokojnym rytmem. Zastanowiło mnie tylko jedno słowo: „szwędzą”. Wiem, że jest poprawne, ale ma dla mnie odrobinę potoczny, szorstki odcień i przez to wybija się z całej delikatnej tonacji wiersza. Może to tylko mój odbiór, dlatego zapytam - czy użyłeś tego świadomie, jako kontrast? Pytam z ciekawości, bo reszta jest tak subtelna, że to jedno słowo od razu zwróciło moją uwagę. Bo jeśli ma być koniecznie do rymu, to znalazłam jeszcze słowa błądzą  snują   krążą  migoczą przemykają
    • Kto powstrzyma ten czas Zatrzymaj, niech wszystko się cofnie Pragnę na nowo doświadczyć tej miłości Byłem z tobą w świecie pełnym miłości Nie zdążyłem poczuć siły miłości Kilka lat, jedna chwila i już cię nie ma Różowa gwiazda, nie my byliśmy dla siebie najcenniejsi Tańczyliśmy w życiu w zgodzie z naszym rytmem, rytmem miłości Zatrzymaj, wszystko już się zdarzyło, nieoczekiwany koniec Fotografie, pamiątki oraz wspomnienia pozostały Idźmy naprzód, ponieważ życie nie zatrzymuje się Zamknął się pewien etap życia, w sercu i pamięci nadal trwa Te dni i noce, radość w sercu, życie było cudowne Dziś serce ma kolor wyblakły, żyję wspomnieniami                                                                                                                                 Lovej. 2025-11-18                  Inspiracje . Czas wspomnień
    • @huzarc   dzięki bardzo. napadło mnie !!!         @viola arvensis   Wiolu.   wrażliwość i przestrach wpędzają człowieka w stany emocjonalne z których nieszczęśnik zdaje sobie sprawę ale nie może ich powstrzymać.   wtedy wybuchają wierszem.   ten nieszczęśnik to ja.   a ten kwiat......   już jestem spokojny.   pięknie dziękuję:)             @KOBIETA   Dominiko.   nie płacz :)                
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...