Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

haiku


Rekomendowane odpowiedzi

nie musisz mnie pytac o zdanie. pisz i bron tego co piszesz jesli faktycznie piszesz to co myslisz. biblia ksiega jozuego 1.9 :-).
pomysl jest niezly bo zmarzniete ptaki przypominaja starca ktory grzeje sie przy piecu tylko ze on robi to juz od lat. moznaby dac tytul "zima stulecia". w pewnym sensie tytul bylby jak dodatkowy wers i podpieralby interpretacje (koniecznie przejzyj niektore haiku Lenki). trafilas na zlota zyle wiec sie postaraj zanim ktos "pozyczy" twoj pomysl. powodzenia i nie odrzucaj tego co twoje o ile ktos nie zaproponuje ci czegos co sama uznasz za lepsze.
tygrys_pietrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Co do tytułu-boję się jeszcze tytułować haiku(ktoś zwrócił mi uwagę), chyba, że będę przekonana, że tytuł powinem być. Zobaczę jak mi będzie szło. Bronić swego- trzeba, lecz także uczyć się od mistrzów. I-do tej pory nie wiedziałam wiele o haiku.To-uruchamiam głowę do myślenia. I "idę" podglądać Lenkę.
Wesołe, świateczne pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowe haiku nie ma tytulu. to europejski pomysl ale poniekad calkiem skuteczny a wkoncu haiku to utylitarna poezja :) co do mistrzow to nawet Basho czy Issa raczej zdarzalo sie pisac dobre haiku niz bylo to regula. haiku ma to do siebie ze czy wyjdzie zalezy od tego co masz w sobie. do niektorych rzeczy trzeba dojrzec, inne samemu przezyc albo poprostu zaskoczyc ze to to. sprawdz sie w haiku i jak ci wyjdzie to super a jak nie to olej to i wez sie za cos innego moze z lepszym powodzeniem.
pietrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam od wierszy,dość dawno,od niedawna też piszę prozą(oba na forum), ciekawi mnie haiku. Apetyt mam na wszysstko, a co do "lepszych rezultatów"-oby choć w jednym.
Piszę, bo lubię. Jasną rzeczą jest, że chcę być "lepsza od samej siebie", w miarę upływu czasu. Dziękuję za komentarz.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...