Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

zatrzymam zaufanie
w moich ciepłych dłoniach
będę chuchał i dmuchał
by dobrze jemu było

zaufanie
bez oczu uszu
ale dotyk i serce ma
bo kiedy przychodzi kochanie
temu kochaniu ufasz

co się stanie
kiedy dłonie otworzę
a ono  niczym motyl odleci
ciekawe świata
w świecie
zatraci się

dlatego
dłoni nie otworzę

Edytowane przez Gabrys (wyświetl historię edycji)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @Łukasz Jasiński a ja bym chciała, żeby wrócił Jezus i zrobił raj :)
    • @violetta                                               Umorzenie             długu następuje, gdy dłużnik ureguluje całość. Jednak: co w przypadku, gdy umrze? Wówczas długi przechodzą na spadkobierców - chyba, że odrzucą spadek lub postanowią się go zrzec. Mamy też jeszcze przedawnienie długu, które daje dłużnikowi prawo do uchylenia się od zwrotu zadłużenia. Przedawnienie w magiczny sposób nie sprawi jednak, że dług rozpłynie się w powietrzu.             Przedawnienie długu - kiedy następuje? Kiedy dług ulega przedawnieniu, wierzyciel nie może ubiegać się o jego odzyskanie. W dalszym ciągu korzystać może jednak z narzędzi motywujących dłużnika do spłaty należności. Gdy umieści go w rejestrze dłużników, osoba z długiem będzie mieć problem z otrzymaniem m.in. pożyczki lub kredytu. Mimo przedawnienia figurowanie w rejestrze dłużników może znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie.             Według aktualnych przepisów: większość roszczeń przedawnia się po sześciu latach - również majątkowych czy stwierdzonych wyrokiem sądu. Istnieje jednak sporo wyjątków od tej zasady:   - mandat (np. za jazdę autobusem bez ważnego biletu) – 1 rok   - roszczenia przedsiębiorcy z tytułu nieopłaconej przez klienta faktury - 2 lata   - roszczenia z tytułu umowy sprzedaży - 2 lata   - roszczenia z tytułu umowy o dzieło - 2 lata (od oddania dzieła)   - długi czynszowe - 2 lata   - zobowiązania z tytułu pożyczki lub kredytu -3 lata   - roszczenia z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej – 3 lata   Źródło: Onet
    • Mimo tego, co powyżej, trzymam za Ciebie kciuki. Nie jest to proste zadanie ale praca przynosi owoce. Czekam na te owoce :) pięknego dnia!
    • @Corleone 11 Dokładnie, a Holandia jest krajem w którym byłem kilka razy po niewiele dni, więc bardzo mało wiem, bo dopiero dłuższy pobyt i praca z localsami pozwala na te głębsze refleksje. Pozdrawiam. 
    • @Konrad Koper dzięki @andreas Dzięki @Naram-sin Pod politykę prawie każdy negatyw społeczny pasuje. To ścierwo nie ma innych odmian. Pozdro.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...