Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

BPW

Rekomendowane odpowiedzi

@Nefretete

… do @jan_komułzykant -:)

A od strony 205? Zaczęli ludzie pisać chimeryki, które z biegiem czasu przybrały i wciąż przybierają formy krótkich wierszyków, w puencie odkrywając słowo złożone z wielu fraz -:)

 

 

 

Nefretete, dziękuję bardzo za przypomnienie o Chimerykach, których  miałam przyjemność być twórczynią ; )

i ich osobnej formule - która ( nie mam co do tego wątpliwości

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

) jest nie tylko zaraźliwa ( widząc szereg naśladowców gry i dwuznaczności  słowno/ logicznej i interpretacyjnej ) - ale i świeża, nowatorska, oraz stworzyła wyłom w tradycyjnym operowaniu językiem,

i choć pewien portal - jednoosobowo (!) zablokował mi ich skasowanie w kolumnie, w chwili, gdy wchodziły na rynek… szkodząc ):  nie mam wątpliwości co do tego, że po czasie , może już niedługo - ich formuła zostanie doceniona przez językoznawców

 

 

pozdrawiam Cię ciepło, Nefretete,

 

„Dagny”,  Dagmara Gądek
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

'O! Matko chimerykow'  -:)   — wiesz? Snuł się, w tej chwili wierszyk w głowie na temat powyższy, od frazy początkowej zacząłem, ale skupię się na tym, co napisałaś jako osoba, która liznęła temat przez kubki smakowe, poznając to i owo zaznały smak(ów)u, o jaki(ch)m doskonale wiesz! Pamiętam też, twój pierwszy post na tym portalu, od razu poznałem — czyli ciebie, Dagmaro — a gdzie to się zaczęło? Pamiętasz, nieprawdaż? Na łąkach, gdzie poziom głównie opierał się na jadzie, rzekomo wyższym 'levelem poezji'; dzisiaj coś z niego zostało, lecz innowacja w środku pozwala dokonać niewyobrażalnych zmian, jakie dzieją się, nie tylko w głowie-:) Samą egzegezą dokonała na utworze z innego portalu, gdzie daniem głównym stało się słowo 'szeleszcze' !! Ponoć dla niektórych jako archaizm czasownikowy, zerknij/ zerknijcie w wolnym, dla was czasie:

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Bo ktoś uważa, że to pierdolety... pisane z ręki samej, 
Pani Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

"Mewa"

 

Pozdrawiam, ciebie i pozostałych!

Amen

Edytowane przez Nefretete (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nefretete Poezję Lilki, cenię rzecz jasna, choć Magdalena była mi bliższa jako wzór osobowości burzliwej  ;)) 

( Co z łąkami, to dla mnie nie ma znaczenia, pretensjonalność to najmniejszy pikuś…):

Ja nie stawiam nA „ wyższy level poezji” , lecz na jej oryginalność i jeśli krytykuję, to mając na uwadze destrukcyjną łatwość, z jaką wyświechtane frazy potrafią przesłonić prawdziwy potencjał Autora/ -Autorki

 

unikajmy sztampy, to mój jedyny, skromny postulat, choć nie planuję świata zmieniać na siłę, ( bo portale zjadają czas, który wolę przekierować na co innego)…

 

Rozszczepienia znaczeniowo / słowotwórcze pchają na nieograniczone tory, choć w miarę zgłębiania - można wylądować  na płyciźnie; czyli polot - musi być w służbie balansu.

 

pozdrawiam miło, szeleszcze juz kiedyś wybadałam; piszę codziennie, składam tomik z ołówkiem w ręku ( pomimo kłód, rzucanych pod nogi) … tam będzie zabawa z językiem, dam znać, gdy się ukaże. 
 

pozdrówki miłe

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

 

pozdrawiam z całodziennej podróży.

 

 

Do p.befany - jeszcze się nie zajmują. Jestem cierpliwa, bo wiem, że każde nowatorskie zjawisko - prędzej czy później - staje się przedmiotem badań…

Edytowane przez Dagmara Gądek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagmara Gądek Nowatorski to był Jan Sztaudynger Stanisław Jerzy Lec, Julian Tuwim, Konstanty I. Gałczyński etc. Już na ten temat się "popisałam" na pp aż uznano tam moje konto za  "podejrzane", ponieważ się "czepiam"

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Chimeryki - moim skromnym zdaniem - koncepcja - może bezwiednie, ale wtórna. I na tym poprzestanę.

@M_arianna_ kultura w szerokim spectrum. 

@M_arianna_ pojęcie abstrakcyjne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stawiam nA „ wyższy level poezji” , lecz na jej oryginalność i jeśli krytykuję, to mając na uwadze destrukcyjną łatwość, z jaką wyświechtane frazy potrafią przesłonić prawdziwy potencjał Autora/ -Autorki

 

Rozszczepienia znaczeniowo / słowotwórcze pchają na nieograniczone tory, choć w miarę zgłębiania - można wyładować na płyciźnie; czyli polot - musi być w służbie balansu.

 

Dagmaro, wybacz, że...

Resztę pominąłem, aczkolwiek ważna jest także; w tym wątku nie pomija myśli głowa, co podobna, tobie, też zapisuje na pięciolinii, czy w kratkach ołówkiem/długopisem. Wszystko, co może być muzyką, albo więzieniem. Sumuje się. Tak jak, twoją podróż przez deszcz i słońce złożyły walizki ( wiesz? Ja nie myślę, kiedy piszę ten post do ciebie, to czuje)

Potencjał autora —  kiedy jest prawdziwy? Gdy znany, poprzez twórczość swoich wierszy, komentarze zostawia nie tylko pod swoimi, ale innymi zaznaczając poziom języka, nie 'wyższego levelu poezji — bo to totalna bzdura!

( gdybym chciał to rozszerzyć o doświadczenia, straciłbym drogocenny czas)

To,co piszesz:  polot - musi być w służbie balansu.

Zgadzam się z tobą, ale istnieje z warunkiem, o którym napisałem w powyższych frazach.

Wydaj mi się, że leży tu! Główny powód, na postawie którego można określić autora

I znowu 'ale' Auto -:))

 

 

Wypoczywaj!

Serdeczności ślę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...