Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiele na świecie jest zdań i opinii, tak wiele jest światów w nich przedstawionych, jednak świat właściwy jest tylko jeden, a wszystkie opinie w nim i o nim traktują.


Opinie i zdania, jak mapa, przez obcy i znany krajobraz prowadzi, tak długo jak prowadzić zdają się dobrze, tak długo nie muszę pytać o drogę. 


Zapytać, mogę. Zawsze i wszędzie, i z inną mapą porównać swoją. Lecz tu, jak mapa jest tylko niepewnym odbiciem fragmentu świata, porównać mogę tylko fragment odbicia z odbiciem innego fragmentu części. 

 

Tak długo jak na drodze nie spotkam przeszkody, tak długo  znad mapy nie muszę podnosić głowy, co więcej, głowy sam podnieść nie mogę, bo tylko po mapie znam swoją drogę.

 

Co jednak, gdy się potykam? Na chwilę wzrok od mapy odrywam, nie z własnej woli, a przez zwykły przypadek, jak nierówność na drodze nieobecna na mapie. I w tym właśnie niewielkim fragmencie całej wędrówki mogę zobaczyć to przez co idę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Założenie z którym się nie zgadzam, każdego świat jest inny, nie jest sztywnym, zastygłym w materii obrazem, ale ile osób tyle opinii :) 

Trzeba częściej podnosić głowę, chyba o to autorowi chodziło?

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...