Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Zgłoś



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • oj, miało miejsce brzemienne w skutkach  tąpnęciulko, kolos na zmyślonych nogach wywalił się brodą w błotnistości.    uzmysłowiłem sobie pewną rzecz – i jakby kręgosłup  zwierzęcia, na którym cwałuję niczym cycatka z obrazu Podkowińskiego, pękł i przebił mu grzbiet. z chwilą, w której w pełni zrozumiałem, jak wielka  jest idea Osobności –  nastał we mnie glam rock. taki na czarno i z blackmetalowym pazurem,  przesycony trudnym do sprecyzowana czymś, co łamie kręgi jak zapałki, wygina kraty w ruloniki,  by wyglądały jak kiczowate, ogrodowe  łabądki ze starych opon.   odkąd z milionów półnieprawdek, parafilozofijek wyłuskałem to jedno, świetliste ziarenko – moje wszystkie zabawki są zalane litrami wody,  na powierzchni której osadza się śmiesznosłów,  ta drażniąca język i podniebienie pianka z goryczką,  po posmakowaniu której można wykrztusić  parę miłych, ale niesamowicie lepkich zdań, skomplementować kogoś tak zajadle, że  aż  mu się treści w głąb książek cofną.   więc mówię, a misie i lalki idą na dno.  
    • @befana_di_campi Ślicznie, wspaniale.  Ładne spojrzenie na...    Popatrz na Giewont   popatrz ze mną na Giewont z samego dołu Krzyż w niebiosach wokół błękit promienie słońca delikatnie oświetlają zbocza śnieg iskrzy się odblask oślepia oczy ciekawe czy widzisz tak jak ja bezmiar naszego świata gdzieś tam jest nasz Stwórca a może obok któż to wie spogląda z nami na to piękno i cieszy z naszego spojrzenia widzi w nas spokój gdyby tak było zawsze spokój  podziw i delektowanie się podarowanym cudem TY pewnie Boga nie widzisz ale widzisz tam coś więcej PONAD nagimi szczytami tak jak ja Jezus uśmiecha się widząc nas w przyjaźni 3.2022 andrew Ostatnie spojrzenie na góry,   Pozdrawiam serdecznie  Miłego dnia 
    • @Dekaos Dondi

      Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

        …takie tu fajne było już pisanie, a nagle spatosiło się tak mocno ……nieeee, to nie może być na poważnie , to nie komentuję …;)   Prawdziwe miłowanie ( sorry,za archaizm) jest wówczas, gdy jest w ludziach życie - szczere, radosne i tętniące życie; wówczas po największych kryzysach uczucie się naturalnie odradzai WIEM co mówię , ha, ha. Gdy niektórych jednak podjada „ śmierć” : czyli egoizm, kłamstwo, brzydota, zła wola…to lepiej, żeby się do innych NIE zbliżali, bo zło jest… zaraźliwe.   pozdrówki ;)
    • „ Ze starego sztambucha”   Gorąca noc i parna. Usnąć jakoś nie można. A w głowie myśl, aż się tłucze. Czy nadal kochać Cię można? Dużo dla mnie zrobiłaś. Przyjemnie o tym wspomnieć. Dawno, wszystko to było. Ciągle nie mogę zapomnieć. Zapomnieć długie spacery? Grad pocałunków — na ławce? No powiedz, czy ja potrafię zapomnieć o naszej gwiazdce? Tę gwiazdkę, choć niemożliwe, Tobie ofiarowałem. I wiersz, o tym, jak kocham, dla Ciebie napisałem. Oddałem Tobie wszystko. Co tylko miałem, swego. A Ty to odrzuciłaś, jak zły, odpycha dobrego. Teraz, chcę nie pamiętać. Bo dla mnie to utrapienie. Nie mogę już Cię kochać. Kocham o Tobie Wspomnienie.
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...