Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Historia edycji

Należy zauważyć, że wersje starsze niż 60 dni są czyszczone i nie będą tu wyświetlane

Nie ma edycji historii do wyświetlenia lub ten wpis był edytowany przez moderatora.



  • Zarejestruj się. To bardzo proste!

    Dzięki rejestracji zyskasz możliwość komentowania i dodawania własnych utworów.

  • Ostatnio dodane

  • Ostatnie komentarze

    • @agfka Dzięki za ten komentarz, istnieje język wielorybów na przykład, ptaki również rozmawiają, każdy może usłyszeć, ze nawet się kłócą, a to nie polega na słowach. Cholernie mnie to interesuje, są języki ludzkie gdzie nie ma pojedynczych słów, a cale zdania od razu. Można wymawiać samym tonem nie otwierając ust, na "m"... Sam próbuję powoli zmieniać intonację prywatnie, by wykluczyć samą możliwosc mądrzenia się i ironji i narzekania: są one intonacją, nie treścią.  Chyba biada, gdy przestanie się raczkować, bo zacznie się przewracać ;)   Dzięki, pozdrawiam :)  
    • @agfka Cocteau Twins mam płytę Treasure, tam są słowa podobno, tylko dziwnie wypowiadane, trzeba by zerknąć. U Chopina też są wypowiedzi, u ptaków również. Dlatego wiersze podobają się nam bez powodu, dopiero później racjonalizujemy, a przynajmniej ja. Mam silne postanowienie nigdy nie zastanawiać się nad czytanym textem, co też mówi, bo to słowa odnoszące do słów, które nie są tylko słowami, a jak przy okazji coś jest dobrze powiedziane to tym lepiej. Duży temat, pewnie że z przeżycia wyrasta, nie powinno być inaczej, ale już nie zanudzam, bo jeßcze krytykiem zostanę ;)
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      A to bardzo udane i z sensem.   Jak masz dzieci, to wiele jest takich słów, których trzeba się domyślić. A jeszcze wcześniej, zupełnie bez słów i też trzeba. Taka mądrość, o której wie każda prosta kobita, nie trzeba ani trochę kadzidełek. Ale w nauce nie mijania się z sobą, to chyba może raczkuję. Pozdrawiam :-) Rzeczywiście, to nie wystarczy powiedzieć coś super mądrego, aby to było mądre. Można i wiele wiedzieć i być zupełnie jak dziecko.
    • @iwonaroma @FaLcorN dziękuję za dobre słowo.     @Adaś Marekdzięki za uśmiech. Ech ta praktyka... :)    @Domysły dzięki za wgląd i słowo. Na początku napisała się miniatura pt M1 i tak sobie miała samoistnie istnieć, ale zrodził się pomysł, by poszerzyć owo M, które może stać się bardziej pojemne i powstało M2 M3 M... itd. Całość miała mieć tytuł "mieszkanie", natomiast po głębszym przemyśleniu zdecydowałam się nadać temu bardziej przestrzenny wymiar zasługujący na głębszą analizę, bo czym jeszcze mogą być eksploatacje?  i tutaj horyzont znacznie się poszerzył. Już samo M ewoluuje, pomyślałam że w odniesieniu do eksploatacji wiele się tuta zgadza.    @Jacek_Suchowicz jak zwykle dziękuję za wgląd i sympatyczny komentarz.   @violetta @corival @Rafael Marius dziękuję za poczytanie i słowo pod. Pozdrawiam.   @sisy89 @MIROSŁAW C. @Sylwester_Lasota dzięki za uznanie. Pozdrawiam.    
    • Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

      Tak, wszystko dobrze czytasz :-) Dziękuję :-)   Podobno, gdy rozmawiają ze sobą kobiety, to nie chodzi o przekaz treści, ale emocji. Ale te emocje z jakichś treści jednak wynikają, więc tak w zupełnym oderwaniu "oczym", to jednak bym nie próbowała i mam nadzieję, tu też nie jest.   Wiele jest zespołów muzycznych czy wykonawców, którzy śpiewają o czymś, co nie ma znaczenia, chociaż niby są jakieś słowa, ale są też tacy, którzy bez słów, a jakby jednak wiadomo, o czym. Np. Cocteau Twins, to taki stary zespół, nie wiem, może Cię na świecie jeszcze nie było ;-) Ale to muzyka, nie wiersze.     Miłego, dziękuję za komentarze.          
  • Najczęściej komentowane

×
×
  • Dodaj nową pozycję...