Skocz do zawartości
Polski Portal Literacki

Słodkie lata 90.


Witold Szwedkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Kto chciał być owym zwierzęciem (szczególnie tchórzem), to i nim był. Kto natomiast czuł się człowiekiem - stawał do walki o swoją godność. Wokół widząc wielu przyjaciół w owej walce - nawet wśród członków PZPR.

A dzisiaj?.. Jedynie słuszna partia z jednym narodem i jednym wodzem - toż to jeszcze gorsza odmiana PRL-u ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wypracowała... Aż się zaczęła pod koniec XIX wieku ta dyscyplina poetom uszami wylewać. Ubolewać to należy nad wsteczniactwem i praktykowaniem resentymentów za formami poetyckimi z minionych wieków. Mamy trzecie tysiąclecie, a kto pisze jakby to był wiek XVIII, powinien się schować albo przenieść na Stepy Akermańskie, przerzucić na gęsie pióro... Albo zastanowić się nad artystycznym puszczaniem latawców czy malowaniem paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby zobaczyć zawartość.

 

Łoo Panie, dopiero bym światu krzywdę mógł wyrządzić...

 

Acz jeśli chodzi o malowanie paznokci, to kiedyś ze dwa razy udało mi się nienajgorszego Union Jacka paćknąć - mojej jeszczenieżonie docelowo i sobie na kciukznokciu w ramach treningu czy w ogóle coś z tego wyjdzie. Motyw może i mało oryginalny (profesjonalna stylistka z zacięciem lingwistycznym powiedziałaby, że to takie zwykłe grafoMANI ;)), ale prawda jest taka, że wyszło jak wyszło, ale dzień później musiałem tak pójść do roboty. No, koniec zwierzeń - grunt, że maszyn tym nie popsuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się


×
×
  • Dodaj nową pozycję...